Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
24. September , 2024, 00:24:24
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Vyska strun  (Prečítané 9389 krát)
0 užívateľov a 6 Hostí prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« kedy: 27. Júl , 2005, 17:27:13 »

Ako mate vysoko basove e-cko nad 12tym prazcom? Mate radi nizsi a rychlejsi dohmat alebo struny mate radi vyssie kvoli vacsej rezonancii a lahsiemu vytahovaniu strun? Ja mam asi 1,5 mm, nizsie uz nechcem ist, zvuk trosku straca objem potom podla mna, kedze struny menej rezonuju.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #1 kedy: 27. Júl , 2005, 18:04:58 »

Podlma mojho nazoru nejake konkretne hodnoty su blbost - dokonca je pre to ""odborny"" vyraz action... Vsetko zalezi od gitary, menzury, nastelovania krku, celkovej geometrii, typu strun, stavu prazcov a sposobu uhozu. Pretoze niekomu moze prist ""hodnota action"" xy mm ako nehratelna a niekomu moze byt pri takomto nastaveni pocut iba prazce. Osobne mam radsej struny nizsie, pripadne prazcove pazvuky viem vykompenzovat inym uhozom, samozrejme iba do istej miery. A kedze hram na HB, kde to az tak necitit ako na SC, viem s tym zit. Radsej trochu prazcovych pazvukov, ktore aj tak pocut najviac iba na suchej gitare, ako by mi mali pri vytahovani strun podbiehat prsty. Ale toto je zase cisto iba vec zvyku a cviku. Skratka debata o ""action"" je podla mna kravina.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #2 kedy: 27. Júl , 2005, 19:31:12 »

To je jasne, ze sa to neda nejako generalizovat, je pre to prilis vela faktorov. Ja som to myslel ale len ako otazku zo zaujmu, ze kto co uprednostnuje. Ja tiez mam radsej nizsi dohmat, ale len potial, kym mi nedrncia struny o prazce. To mi velmi vadi, aj ked to je len na sucho. Da sa z toho napriklad ale aj ciastocne vycitat, kto hra aky styl. Jazzmani maju dohmat velmi nizky, bluesovi hraci zase zvacsa vyssi, kvoli pohodlnejsiemu vytahovaniu strun.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #3 kedy: 28. Júl , 2005, 13:12:05 »

Ja si pravidelne kontrolujem action a rovninu hmatnika. Krk by mal byt na mojej gitare vzdy co najrovnejsi, nenechavam jemne prehnutie. Vyska strun je 1,3mm na tenkych strunach a 1,7mm-2mm na hrubych. Nastavujem ich podla hrubky trsatok.
Zaznamenané
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #4 kedy: 28. Júl , 2005, 19:46:30 »

hheh sa mi paci..ze 1,3....ja mam rad dost ohnuty hmatnik a vysoko struny ...pre ukazku ako moc mam ohnuty hmatnik..tak uz od 5 prazca az po 22 mam dohmat na hrubej strune 4,778 a na tenkej 4.1644...takze tak..sak chlapy co boli an jame v RK tak povedia o tom svoje...momentalne mam hrdzave struny takze to kompenzuje inak vynikajuci zvuk...ktory mam v daka tomuto dohmatu.....inak prva vec co ma prekvapila co tu ovorite..tak sa mi nezda ze by sa to dalo takto generalizovat ze jazmani maju nizky dohmat a bluesmani vysoky a tak....podla mna kazdy hrac to ma podla seba a nie podla stylu..to akoze ten co hra vsetko si ma zohnat kobylu s premenlivym dohmatom najlepsie ovladanim cez midi....mnoa druha vec ma prekvapila alebo ..lepsie povedane tomu nerozumiem..ako si pisal rastis ze radsej pazvuky ako by mi mali pri vytahovani strun podbiehat prsty....ja mam skvor pocit ze struni by ti pri vyssom dohmate nepodbehli alebo sa mylym?Huh! hy hy hy....
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #5 kedy: 28. Júl , 2005, 19:58:40 »

Myslel som to tak, ze aby mi nepodbiehali pri vytahovani jednej struny prsty pod tie hrubsie struny nad prstami, ale bolo to samozrejme trochu zvelicene...
Zaznamenané
Lubo
stály hosť
*****
Príspevkov: 908


-- JAZZ --


« Odpoveď #6 kedy: 28. Júl , 2005, 20:43:20 »

Ale nezabudni Hammer ze zas sa uplne vsetko na tom tvojom actione zahrat nedalo, ked sme boli v RK
Zaznamenané

METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #7 kedy: 31. Júl , 2005, 10:29:27 »

hej....mas pravdu...priznavam ze taping je na mojom dohmate nieco ako silovy sport a nie technika hrania.....takisto ma to urcite brzdi v rychlosti...nastastie nie v invencii.....
Zaznamenané
samqo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 180



« Odpoveď #8 kedy: 05. Júl , 2008, 09:27:46 »

Troska po rokoch oprasim tuto temu  ha ha ha
A chcem sa vas opytat jednu vec.Na mojom strate som si nastavoval struny a vzdy mam problem s tym ze mi drncia struny o prazce.Nekazi to zvuk? Lebo mne sa to dost nepaci, a ked dotiahnem hmatnik,tak uz drncia duplom a ked ho povolim tak aby nedrncali tak pri stisnuti struny v 1. a 12. prazci mi struny ku prazcom nedoliehaju,takze sa mi z krku spravy obluk,co sa ni zase nepaci a spravi sa mi pri vyssich polohach nad 14. prazcom uz dost velky dohmat.Neviem ci som to napisal velmi zrozumitelne ale tak pokuste sa mi prosim nejako pomoct.   Pomoooc!
Zaznamenané

S.
samqo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 180



« Odpoveď #9 kedy: 06. Júl , 2008, 13:46:07 »

Tak co chlapci?Je to az tak velmi nezrozumitelne napisane?Lebo nemyslim si ze to je velmi tazka otazka.
Zaznamenané

S.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #10 kedy: 06. Júl , 2008, 13:51:08 »

potrebujes gitaru dobre zestelovat (ak sa da) - to po internete nejde. bud sa hrajkaj, skusaj a pochop, co ako a preco funguje, alebo to skus niekomu zaniest nech to spravi... co je to za nastroj ?
Zaznamenané
samqo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 180



« Odpoveď #11 kedy: 06. Júl , 2008, 20:30:02 »

No je to Fender stratocaster reissue 70s japan.Rok vyroby zrejme okolo 2003,neviem teraz presne.drevo urcite vies ze ake tam je.   Žmurk
« Posledná zmena: 06. Júl , 2008, 20:49:24 od samqo » Zaznamenané

S.
samqo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 180



« Odpoveď #12 kedy: 07. Júl , 2008, 15:48:19 »

Preco si sa pytal?
Zaznamenané

S.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #13 kedy: 07. Júl , 2008, 15:53:16 »

potrebujes gitaru dobre zestelovat (ak sa da) - to po internete nejde. bud sa hrajkaj, skusaj a pochop, co ako a preco funguje, alebo to skus niekomu zaniest nech to spravi...


Preco si sa pytal?

to je jedno.
Zaznamenané
sv.Patrik
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 234



« Odpoveď #14 kedy: 24. Marec , 2010, 09:04:36 »

Ja mam struny od hmatnika asi 0.5 cm...a odbre sa mi hrá..ale kedschytím nejaku inu gitaru čo ma vyššie tak sa mi struny pri bendovani zarívaju pod nechty...zvyknem si na to po čase?
Zaznamenané
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.083 sekund, 23 otázok.