Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 18:27:32
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ako vymenit elektronky v preampe?  (Prečítané 4386 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
hodokvas
okukávač

Príspevkov: 4


« kedy: 14. Január , 2014, 08:54:54 »

Mozete mi prosim niekto poradit ako mam vymenit elektronky v predzosilovaci na peavey 5150 II ?
Staci ich vybrat a zalozit tam nove, ci je potrebne nastavovat bias alebo nieco ine?
Dakujem za kazdu radu.
Zaznamenané
shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 14. Január , 2014, 09:17:56 »

staci vybrat a vlozit nove.
bias vacsinou riesis pri koncovych.

drz ich v handricke, aby si ich neprepotil.
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #2 kedy: 14. Január , 2014, 09:40:46 »

Mozete mi prosim niekto poradit ako mam vymenit elektronky v predzosilovaci na peavey 5150 II ?
Staci ich vybrat a zalozit tam nove, ci je potrebne nastavovat bias alebo nieco ine?
Dakujem za kazdu radu.
vyber, daj nove. bias sa na preampovych nenastavuje, v preampe maju lampy nastaveny pevny katodovy bias.
Zaznamenané
hodokvas
okukávač

Príspevkov: 4


« Odpoveď #3 kedy: 14. Január , 2014, 10:04:39 »

staci vybrat a vlozit nove.
bias vacsinou riesis pri koncovych.

drz ich v handricke, aby si ich neprepotil.

Co to presne znamena ,,drz ich v handricke, aby si ich neprepotil,,?
Inac pred dvoma rokmi som ich menil, daval som nove JJ a hram max. 2x do tyzdna po dvoch hodinach.
Je to normalne, ze zasa odisli?
Ked mam hlavu v STANDBY spotrebuvavam elektronky?
Dakujem.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 14. Január , 2014, 10:26:49 »

v handricke ze co znamena ? no ze mas v ruke handricku a az s nou drzis tie elektronky, nie v holych prstoch. ak sa Ti nepotia vobec ruky, tak sa na handricku kludner vykasli.

ako poznas, ze Ti tie dvojrocne, na ktore vobec nehras, odisli ? ja mam uplne ine skusenosti - male lampy mi vzdy vydrzali vela vela rokov a vacsinou som na nich za ten cas aj vela hraval. aby odisli po dvoch rokoch nehrania ? divne !
Zaznamenané
hodokvas
okukávač

Príspevkov: 4


« Odpoveď #5 kedy: 14. Január , 2014, 10:45:33 »

v handricke ze co znamena ? no ze mas v ruke handricku a az s nou drzis tie elektronky, nie v holych prstoch. ak sa Ti nepotia vobec ruky, tak sa na handricku kludner vykasli.

ako poznas, ze Ti tie dvojrocne, na ktore vobec nehras, odisli ? ja mam uplne ine skusenosti - male lampy mi vzdy vydrzali vela vela rokov a vacsinou som na nich za ten cas aj vela hraval. aby odisli po dvoch rokoch nehrania ? divne !

jaaaaj a ja, ze to je nejaky vyraz, ktoremu nerozumiem :)))
aparat sa sprava rovnako ako pred dvoma rokmi, ked mi odisli elektronky v preampe, pocas hrania sa mi dost stisila hlasitost a z bedne zacal vychadzat vyrazny sum.....
vykonove lampy svietia a nejavia znamky poskodenia  musim este dnes pozriet tie ,,male,, , ci svietia....
ak budu vyzerat ok, dam to radsej do servisu....
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #6 kedy: 14. Január , 2014, 10:52:11 »

preampove lampy takmer nikdy neodidu naraz vsetky cize idealne je zobrat taku istu o ktorej vies ze je funkcna a postupne ich rotovat navzajom v kazdej pozicii.. vymenis prvu, das tuto novu.. ziadna zmena? potom problem moze byt v dalsej v poradi.. opakujes dozblbnutia..

mne odchadzaju niekedy preampove lampy po tyzdni, niekedy po mesiacoch a niektore vydrzia rok.. neda sa generalizaovat kolko maju vydrzat.. ak sa maju dojebat, dojebu sa skor ci neskor :)

ak ti to blbne na vsetkych kanaloch, potom treba kuknut tu, co je vo V1 pozicii a potom este fazovy invertor. V1 by mala byt druha zprava. fazovy invertor na 5150II je myslim V4
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQm0DY-l-G9qC4StEPSG-HuhbhuDNPGGm2MR-imJP3L4RCmhdkFtg

tak ci onak, treba skusat po jednej teda..
Zaznamenané

tommy321
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 330



WWW
« Odpoveď #7 kedy: 14. Január , 2014, 11:05:46 »

Ked uz ste tu spomynali nastavenie biasu, ako sa to robi? Nemam to v plane ale zaujima ma to.
Prepokladam je tam potak a nastavujem aby napetie bolo "nejake" nie? Robi sa to koli pracovnemu bodu alebo koli comu?
Diky
Zaznamenané

(Gitary:Ibanez RGT42DX, California (Strat kopia),M.Parker Akustika),(Aparat: Peavey 6505, Randall RX412M, Randall RG15XM) ,(Nahravanie:Tascam US-122MKII, Rode M3, Cubase 5)
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #8 kedy: 14. Január , 2014, 11:20:14 »



mne odchadzaju niekedy preampove lampy po tyzdni, niekedy po mesiacoch a niektore vydrzia rok..



 Huh! Ale ved to nie je mlieko, aby sa to takto kazilo.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #9 kedy: 14. Január , 2014, 11:21:54 »

kaolovi odchadza zasadne vsetko, ja sa nad tymi lampami ani nepozastavujem  Bavím sa skvele
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #10 kedy: 14. Január , 2014, 11:29:24 »

tak to lebo ja som pozitivne nabity vzdy
Zaznamenané

dusan uk
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 247



« Odpoveď #11 kedy: 14. Január , 2014, 11:37:02 »

Ked som cca pred rokom prelampovaval recto,tak tie preampovky odchadzali pomaly kazdy mesiac nejaka.Takze po roku su uz zase vsetky nove.
Tie dnesne lampy uz stoja za dve veci
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #12 kedy: 14. Január , 2014, 11:39:24 »

Ked uz ste tu spomynali nastavenie biasu, ako sa to robi? Nemam to v plane ale zaujima ma to.
Prepokladam je tam potak a nastavujem aby napetie bolo "nejake" nie? Robi sa to koli pracovnemu bodu alebo koli comu?
Diky
nastavuje sa tak kludovy prud koncovych lamp, pre kazdy par zvycajne byva trimmer, ktorym sa nastavuje
Zaznamenané
tommy321
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 330



WWW
« Odpoveď #13 kedy: 14. Január , 2014, 11:54:23 »

nastavuje sa tak kludovy prud koncovych lamp, pre kazdy par zvycajne byva trimmer, ktorym sa nastavuje

Diky :) a uroven prudu je dana podla modelu vzdy inak alebo byva nejaky indikator pripadne finta?
Zaznamenané

(Gitary:Ibanez RGT42DX, California (Strat kopia),M.Parker Akustika),(Aparat: Peavey 6505, Randall RX412M, Randall RG15XM) ,(Nahravanie:Tascam US-122MKII, Rode M3, Cubase 5)
hodokvas
okukávač

Príspevkov: 4


« Odpoveď #14 kedy: 14. Január , 2014, 12:37:45 »

preampove lampy takmer nikdy neodidu naraz vsetky cize idealne je zobrat taku istu o ktorej vies ze je funkcna a postupne ich rotovat navzajom v kazdej pozicii.. vymenis prvu, das tuto novu.. ziadna zmena? potom problem moze byt v dalsej v poradi.. opakujes dozblbnutia..

mne odchadzaju niekedy preampove lampy po tyzdni, niekedy po mesiacoch a niektore vydrzia rok.. neda sa generalizaovat kolko maju vydrzat.. ak sa maju dojebat, dojebu sa skor ci neskor :)

ak ti to blbne na vsetkych kanaloch, potom treba kuknut tu, co je vo V1 pozicii a potom este fazovy invertor. V1 by mala byt druha zprava. fazovy invertor na 5150II je myslim V4
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQm0DY-l-G9qC4StEPSG-HuhbhuDNPGGm2MR-imJP3L4RCmhdkFtg

tak ci onak, treba skusat po jednej teda..

super, dik za rady....
mam este stare, ktore som menil pred dvomi rokmi a min. 2 su OK, neda sa nejako zistit, ktore to su, ci jedeni tak, ze to budem stale strkat do zosiku?
Postup: vypnem hlavu, vyberiem staru , zalozim novu, zapnem - vyskusam, ak nic, vypnem a postupujem rovnako?
radsej sa pytam ako dilino, aby som to celkom nepojebal....
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.081 sekund, 22 otázok.