Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
16. Apríl , 2024, 13:24:31
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Kúpa koncového zosilňovača  (Prečítané 8035 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Lario1
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 180



« kedy: 22. Január , 2014, 01:00:47 »

Zdravím, chcel by som sa opýtať, či neviete, kde by som mohol kúpiť/resp. si nechať vyrobiť power amp. Chcel by som to do cesty multiefekt -> power amp -> reprobox. Moja predstava je taká, aby mal mať dve koncové lampy 6L6 nejakých minimálne 20 wattov, aby to bolo dosť na skúšky alebo koncerty, výstup 8 Ohmov a bol by kompaktnejší ako bežná gitarová hlava. Cenovo si to predstavujem do sumy 250 Eur. Ak by niekto o niečom/niekom vedel, dajte echo :)
« Posledná zmena: 22. Január , 2014, 01:11:16 od Lario1 » Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #1 kedy: 22. Január , 2014, 01:15:07 »

2x 6L6 davaju vykon 50w. za 250e ale samozrejme nekupis nic a pochybujem, ze to za tolko niekto vyrobi, kedze predpokladam, ze len cena suciastok prevysuje tuto sumu. Jeden z najlacnejsich lampovych koncakov so 6L6 co sa obcas zvykol mihnut na inzerciach za fajn cenu (cca 400e) je carvin ts100. Asi do 300e sa daju kupit 35w kocaky s El84, napriklad stare engle, ale na higain sa to vyslovene nehodi. Ja by som si kupil tranzistorovy rocktron alebo marshall valvestate. to dostanes do 250e.
Zaznamenané
Lario1
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 180



« Odpoveď #2 kedy: 22. Január , 2014, 01:44:02 »

Máš pravdu, že originál ENGL a CARVIN chodia tak pod 500 no... Tak videl som aj okolo 150 bežne na bazoši robeňáky, ale málokedy s 6L6 a mnohé z nich vyzerali ako na kolene robené. Pozrel som na ten Rocktron čo si napísal, ale úprimne už len tá predstava že digitál plus tranzistor sa mi nejak nezdá. Mulťák zapojený to tranzistorového koncového stupňa hraje neporovnateľne horšie ako zapojený do lampového. Keď zapojím do mojej lampovej hlavy, tak to hraje fajn ale normálne je tam cítiť mierne charakter tej hlavy, možno drístam a je to iba psychoakustika, ale fakt keď mám hlavu Peavey, ja tam trochu cítim ten Peavey charakter.  Preto by som chcel originál koncák (nie z ampu), ktorý by bol viac menej neutrálny i keď lampa sama o seba zafarbuje...
« Posledná zmena: 22. Január , 2014, 01:45:22 od Lario1 » Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #3 kedy: 22. Január , 2014, 02:00:49 »

rocktron a marshall trandaky absolutne nehraju 'neporovnatelne horsie', hraju len inac, ale su uplne pouzitelne. napriklad profi racky s axe fx sa casto vidia s tranzistorovymi matrix koncakmi. aky to mas multak, POD? a co je to za peavey? ziadny lampovy koncak ti nikdy nebude hrat neutralne. pokial ten v tom peavey hra v pohode, tak kupou nejakej rozhasenej lampovej parady za 150e si nijak nepomozes. ak by to malo mat vyznam, tak by som siel do toho carvinu alebo mesa 50/50, ale tie chodia okolo 500e
Zaznamenané
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #4 kedy: 22. Január , 2014, 07:20:08 »

ja som hrával s ZOOM 9.2 tt do line 6 duoverb MOSFET , do koncáku https://www.google.sk/search?q=line+6+duoverb&hl=sk&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=GmLfUrX7I4brywPmwICQAw&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1024&bih=640   no mne sa teda ten zvuk páčil , dalo sa hrať aj fakt poriadne nahlas aj potichu , stereo , ten ZOOM už nemám ale line 6 áno a vobec na neho nehrám , mám lampáky , ak by si chcel vyskúšat možme sa dohodnút , som z BA
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #5 kedy: 22. Január , 2014, 08:16:27 »

...už len tá predstava že digitál plus tranzistor sa mi nejak nezdá. Mulťák zapojený to tranzistorového koncového stupňa hraje neporovnateľne horšie ako zapojený do lampového...
Tranzistorový zosík hrá ináč ako lampový vtedy, keď sú prebudené. Ak skresluješ efektom a zosík neprebudíš, tranzistorov sa neboj.
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #6 kedy: 22. Január , 2014, 08:18:30 »

kde je Andrej keď ho je treba, nie je tranďák ako tranďák, za väčšinu lacnejších mulťákov by som lampu po vlastnej skúsenosti nepriahal, lampvý koncák sa podľa mňa lepšie správa s poriadnym tranzistorovým preampom, ako mulťákom napr Line6 HD500 alebo Boss GT10, s lepšími mulťákmi nemám skúsenosť, chalani ti dobre radia, za mulťák ti úplne postačí  nejaký koncák Valvestate, alebo potom ak trváš na lampe tak kúpiť nejakú lacnú lampovú hlavu, ktorá vie aj pri maximálnom vytočení pekný clean

jeden taký predávam :)

Aha Andrej už tiež akurát napísal Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 22. Január , 2014, 08:19:32 od garde » Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #7 kedy: 22. Január , 2014, 08:33:42 »

Mam uz asi 4 roky rozrobeny lampovy koncak 1U vysoky so 4mi EL84kami co da asi 30-40W
Neni to take hlboke hovadodo jak 20/20ciny od MB alebo marsala a lampy trcia von a budu zadeklovane takou klietkou aby sa chladili ale aby sa pri manipulacii neposkodili.
Ak by si mal zaujem ,môzem ti ho dokoncit za tych 250€.
PS:ta cena je samozrejme smiesna ,ale uz mam 80% hotovych a pre mna to nema vyznam opatrovat doma taky slaby zosik  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 22. Január , 2014, 08:38:49 od brdo prvy » Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #8 kedy: 22. Január , 2014, 08:41:13 »

za 250 lampac bude vyzerat jak vyzuty kravou v pysku. ked to ma poriadne vyzerat a hrat, tak si priprav 450 a viac, nikto ti to inac robit nebude. mozno natrafis na jt amps koncak, niekto ho pred casom predaval za 350 alebo tak nejak. v inzrcii je ffamp recto...

btw mas lampovu hlavu a zvuk tahas z multaka?
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #9 kedy: 22. Január , 2014, 08:47:06 »

prečo by mal tak vyzerať Huh! akurát nie je 50W http://hudba.bazos.sk/inzerat/33316072/Ibanez-TSA15H.php :)
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #10 kedy: 22. Január , 2014, 08:55:44 »

myslel som robenaky. ten co to predava chce na tom zarobit, cize cele naklady na vyrobu boli menej ako 200eur, za take peniaze keby to malo vyzerat profi, tak ma len sasi, krabicu, bizuteriu, knofliky a sietak aby to pekne svietilo
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #11 kedy: 22. Január , 2014, 12:27:12 »

sak preto som ten koncak ani nikedy nedokoncil a ani ziaden z mojich basovych ampov nepredavam ,lebo by to nikto za tie prachy co by som zan chcel nekupil.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #12 kedy: 22. Január , 2014, 13:00:00 »

Mam uz asi 4 roky rozrobeny lampovy koncak 1U vysoky so 4mi EL84kami co da asi 30-40W
Neni to take hlboke hovadodo jak 20/20ciny od MB alebo marsala a lampy trcia von a budu zadeklovane takou klietkou aby sa chladili ale aby sa pri manipulacii neposkodili.
Ak by si mal zaujem ,môzem ti ho dokoncit za tych 250€.
PS:ta cena je samozrejme smiesna ,ale uz mam 80% hotovych a pre mna to nema vyznam opatrovat doma taky slaby zosik  Bavím sa skvele

toto je veelmi feeerova ponuka. o Brdovej robote by som nemal pochybnosti, ako aj o jeho naslednej ochote byt k dispozicii ked treba ! len neviem, ci by mi potom nebolo do takeho koncacika blbe pchat nejake digitalne cudo, ci by som potom hned nazatuzil po nejakom tom preampiku, dvoch, troch :)

ina cesta je splasit nejaku rozheganu Mono 130 za par eur, vytiahnut odtial jeden par lamp, dat tam bars aj tie 6L6  a najst niekoho ako Brdo, kto to aj realne rozbeha a ozivi, vytaha odtial nezmyselnu exoticku EF86, vystika nepotrebne obvody, atd... co vsetko moze dopadnut uplne skvele, ale aj uplnym pruserom, zalezi, kto by sa na taku upravu podujal a co by za to vlastne vypytal

kedysi som zachytil, ze ktosi tu na fore spominal, ze ma alebo mal koncak tunajsieho povodu - Teson EA 1100. nikdy som to nevidel / nepocul nazivo, ale podla popisu, aj obrazku je to presne Tesla Mono 130, este aj s magockym okom a EF86 lampou. neviem, ci je to okamzite pouzitelne ako dobry gitarovy koncak alebo to potrebuje zasahy a ci sa to nakoniec vobec da upravit, ako treba... v kazdom pripade, ak by sa niekde videl inzerat za par eur, tak mozno by stalo zvazit, ako taky polotovar, mozno este aj lepsie, ako rozmnlatena povodna Tesla, pravda ak to ma furt rovnaky zaklad, trafa, atd...
Zaznamenané
tommy321
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 330



WWW
« Odpoveď #13 kedy: 22. Január , 2014, 13:44:28 »

"zosilňovač" a "posilňovňa", vzdy keď tie slová vidím z toho mám srandu... aký mudrlant si vymyslel, že presňe toto je spisovné? mňa osobne to irituje, si myslím že "zosilovať" alebo "posilovať" je perfektne správne slovo... ale kecam odveci, ospravedlňujem sa  Zdravíčko
Zaznamenané

(Gitary:Ibanez RGT42DX, California (Strat kopia),M.Parker Akustika),(Aparat: Peavey 6505, Randall RX412M, Randall RG15XM) ,(Nahravanie:Tascam US-122MKII, Rode M3, Cubase 5)
Lario1
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 180



« Odpoveď #14 kedy: 22. Január , 2014, 13:48:04 »

len neviem, ci by mi potom nebolo do takeho koncacika blbe pchat nejake digitalne cudo, ci by som potom hned nazatuzil po nejakom tom preampiku, dvoch, troch :)

Ten zvuk mám vyskúšaný a páči sa mi to, preto reálne rozmýšľam o nahradení mojej súčasnej lampovej hlavy kombináciou efektu a power ampu. A to hlavne kvôli kompaktnosti ale tiež kvôli tomu, že môžem oveľa viac exprimentovať so zvukom, tvoriť si ambientné a experimentálne zvuky, mať niekoľko druhov cleanov a skreslení podľa charakteru pesničky. To sa samozrejme dá aj štvorkáblovým zapojením do mojej hlavy premostením preampu cez ef. slučku, ale to už veľa vecí komplikuje. Keď si pichnem efekt do koncáka hlavy, viem nakrútiť rovnako kvalitné skreslenie ako má samotná hlava (možno ešte lepšie) Navyše mám efekt, ktorý má dobre vyvinuté algoritmy na živé hranie (teda aspoň mne znie veľmi verne naživo s power ampom) a nebál by som sa koncertovať s takýmto digitálom. Keď píšeš, že by som možno zatúžil po dvoch troch prempíkoch, tak ja ich mám kvalitných v efekte asi 20.
Tu sú nejaké ukážky ako by to mohlo asi hrať.






A hlavne niečo také by to uľahčilo, taký ambient
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.04 sekund, 22 otázok.