Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
23. Apríl , 2024, 22:13:32
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Kúpa koncového zosilňovača  (Prečítané 8039 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #15 kedy: 22. Január , 2014, 13:51:45 »

"zosilňovač" a "posilňovňa", vzdy keď tie slová vidím z toho mám srandu... aký mudrlant si vymyslel, že presňe toto je spisovné? mňa osobne to irituje, si myslím že "zosilovať" alebo "posilovať" je perfektne správne slovo... ale kecam odveci, ospravedlňujem sa  Zdravíčko

Pretoze silit (nutit) a silniet (nadobudat silu) su uplne ine slova s uplne inym vyznamom, len sa na seba podobaju.  Zdravíčko
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #16 kedy: 22. Január , 2014, 13:56:19 »

preto treba hovorit zosik a posilka.. a nielen hovorit ale do posilky aj chodit a na zosik cvicit  Bavím sa skvele
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #17 kedy: 22. Január , 2014, 13:56:47 »

Lario1 ja Ti samozrejme nechcem brat iluzie, aj Ti fandim, aj vsetko. len je to zase take hurvinovske hrrrr, ako aj v inych temach co mas...

mas nejaky multak, je super, vsetko robi najlepsie a jedine co Ti chyba je koncak, ale musi byt za 5 korun, ale vsak o to nejde, lebo mas multak s perfektnymi algoritmami.

moja rada - nedavaj si nic stavat. beztak zistis, ze ides slepou ulickou a v zivote tu postavanu vec uz nepredas. ked to chces za 5 korun, kup si Valvestate koncak, ten zase aj za tych 5 korun predas.

inak vsetky tie YT ukazky - ano, je to POD. akurat som to sem pisal par dni dozadu - od dob fazule to velku cestu nepreslo, podla mna  Neviem
Zaznamenané
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #18 kedy: 22. Január , 2014, 14:08:28 »

takto sa opytam... hral si uz s tym Podom aj nejaku skusku s kapelou? Aby si nebol sklamany, ze to lajno6 sa akosi slabo presadi popri zvysku kapely.

Mal som PodXT, skusal som ho zapojit do lampoveho koncaku s bednou, ale rychlo som to aj odpojil, lebo oproti lampovemu preampu to bol vcelin.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #19 kedy: 22. Január , 2014, 14:17:56 »

ked po trebujes  na kazdy song iny skresleny a cisty zvuk, tak ti je uplne jedno ci s tym budes hrat do trandakoveho alebo lampoveho konca..

ked chces lampovy, tak hraj do returnu v hlave a mas, ked nechces hrat cez hlavu tak si kup nejaky valvestate alebo rocktron koncak za par korun budes vysmiaty
Zaznamenané
Lario1
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 180



« Odpoveď #20 kedy: 22. Január , 2014, 14:19:18 »

Tak nakoniec to asi spravím tak, že predám svoju hlavu čím sa mi zvýši rozpočet a zrejme zrejme kúpim Mesa 50/50 power amp. Nemyslím si až tak, že je to hrrr jak píšeš, lebo nad tým uvažujem už dlhšie a spĺňa to moje zvukové kritéria. Netvrdím teraz, že môj mulťák je najlepší na svete, určite nie, ale beriem to podľa seba teraz, že sa mi páči ten zvuk a viem si ho nastaviť podla seba. Aj tie veci v iných témach som už tie veci poriešil a investoval som viac ako si mi radil do tých Behringerov monitorov aj zvukovky napríklad  :)

Inak čo sa týka toho PODu, tak ja ti názor neberiem, na fazuli som nikdy nehral, ale podľa veľa ľudí je najslabší článok efektu simulácia reproboxu, vyskúšal som a je to tak. Ak dám efekt pracovať do módu preampov, caby vypnem a použijem recabinet alebo reálnu bedňu, tak si myslím, že by si mal problém v blind teste zistiť, že hraje POD. Ak budeš mať niekedy možnosť určite vyskúšaj. Dokonca sa mi na tom aj tak isto hraje ako na lampe (čo sa týka pocitu v prstoch). Tie ukážky na nete, ktoré ti možno znejú ako fazuľa sú jedna vec, ale keď sa s tým pohráš, tak je to vec druhá
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #21 kedy: 22. Január , 2014, 14:24:21 »

chlapík v kapele vystriedal od Line6 HD 300, 500, XT Live, vždy prišiel do skúšobne s tým aké parádne zvuky si ponastavoval, zo začiatku mal Valveking 112 a neskôr Laney LH50 a 412 Marshall box a vždy mu to hralo lepšie s krabičkami a ampom než mulťákom a ampom, ale tak tvoja vec, akurát ak sa ti to celé potom nebude pozdávať, môžeš zháňať k tomu koncáku fakt dobrý lampový preamp
« Posledná zmena: 22. Január , 2014, 14:24:48 od garde » Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Lario1
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 180



« Odpoveď #22 kedy: 22. Január , 2014, 14:27:52 »

takto sa opytam... hral si uz s tym Podom aj nejaku skusku s kapelou? Aby si nebol sklamany, ze to lajno6 sa akosi slabo presadi popri zvysku kapely.

Práveže som s PODom hral niekoľko skúšok. A zvuk je prierazný do takej miery, ako si ho nastavíš. Pridanie stredov tiež platí rovnako ako napríklad u hlavy.
Zaznamenané
Lario1
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 180



« Odpoveď #23 kedy: 22. Január , 2014, 15:16:49 »

Mám už favorita na koncák http://www.gerhat.eu/index.php?page=produkty&subpage=amps&product=tubeamp60
Niektorí možno výrobcu poznáte. Počul som od neho preamp Golem a celkom sila :)

Takto by som si mohol nechať aj hlavu aj používať na isté akcie efekt s týmto koncom :)
« Posledná zmena: 22. Január , 2014, 15:17:39 od Lario1 » Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #24 kedy: 22. Január , 2014, 15:19:39 »

pred chvíľou to bola ešte mesa fifty/fifty a teraz toto Popiskujem si Nechajte ma vydýchať Bavím sa skvele ty si nám to tu vlastne chcel oznámiť a nie poradiť Bavím sa skvele
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #25 kedy: 22. Január , 2014, 15:19:48 »

stale nechapem, ze co je zle na multaku do hlavy cez return  aby si nepotreboval zvlast koncak  :)
Zaznamenané
Lario1
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 180



« Odpoveď #26 kedy: 22. Január , 2014, 15:23:05 »

Vôbec nič, hraje to dobre, len chcem niečo menšie prenosnejšie a len dve lampy :)
A ak sa mi to takto osvedčí, hlava možno  predsa len pôjde preč...
« Posledná zmena: 22. Január , 2014, 15:23:48 od Lario1 » Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #27 kedy: 22. Január , 2014, 15:39:40 »

Vôbec nič, hraje to dobre, len chcem niečo menšie prenosnejšie a len dve lampy :)
A ak sa mi to takto osvedčí, hlava možno  predsa len pôjde preč...
kks, ako sa dnes smejem, kolko som pominal penazi na kokotiny za nerozvaznost... urcite viac penazi som dal do kokotin, nez je penazi, ktore mam vo veciach teraz.  Bavím sa skvele A ako sa len budem smiat o par dalsich rokov... :)

Bratu, len spekuluj, nakupuj, predavaj, kup si ten gerhat koncak, je popicooooozny, potom si kup dalsi koncak, trebars mesu, potom aj preamp, atd... atd... hlavne vela gitar. :)

Sak vlastne taketo nakupy hybu ekonomikou, do pice!  Bavím sa skvele My starci nemame cas na obchody.  Na zdravie!
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #28 kedy: 22. Január , 2014, 15:45:19 »

Ale teraz vazne.

Dam ti fakt jednu radu, nech sa tyka nakupu/predaja cohokolvek - az budes mat kapelu a budete mat vystavany repertoar, tak potom uz asi aj budes vediet, co konkretne potrebujes - potom sa zober a chod do shopu a nakupuj, dovtedy jeb na to, ci hras na 2*12tke cez 4 lampy alebo cez 8 alebo cez 2. Takisto jeb na to, ci hras na Yamahe, Fenderke, atd...

Dovtedy budu vsetky nakupy a predaje len zataz na penazenku. Nikdy by som tomu neveril, kym by som si tym sam nepresiel a sledujem to uz par rokov aj na mladsich gitaristoch, ktori sa pomaly spamätavaju z tejto nakupnej diagnozy.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #29 kedy: 22. Január , 2014, 15:49:21 »

malokedy Branko netrepe, ale teraz ma fakt pravdu  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.077 sekund, 22 otázok.