Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
18. Apríl , 2024, 01:33:51
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Hranie cez VST live  (Prečítané 17352 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
bodom
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 386



« kedy: 24. Január , 2014, 11:30:22 »

Viem ze uz vela gitaristov pouziva live axe ale o hrani cez comp som moc nepocul. Momentalne si hram doma cez GR5 aparat VAN 51+jeho bedna(mala by to byt klasika 5150 asi...) a fakt som spokojny ako to hra mozno by to chcelo este poskusat impulsy atd ale v konecnom dosledku ok(v in-earoch mam "lepsi" pre mna zvuk ako som dostal zo zosnímaného Marshallu)... My sme v podstate hravali tak ze som si sam snimal aparat do vlastného mixu a zvukar si snimal sam tiez. Viem si predstavit aj navsetvnikov koncertu aj zvukara ako pozeraju kde je gitarovy aparat a preco ten clovek hra cez pocitac... Maju podla vas dostupne VST dostatocnu kvalitu na to aby sa na nich dal zahrat "slovensky" rockovy koncert?
Zaznamenané

Zomrieš na lavičke, k...t
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #1 kedy: 24. Január , 2014, 11:44:15 »

ak mas odladeny komp, mas nizku latenciu bez pukancov, si spokojny s tym zvukom, tak nevidim dovod nemoct neposlat po linke zvukarovi hotovy zvuk rovnako, ako by si ho poslal z axe, pod-u alebo ineho zariadenia so speaker simulatorom.

s nejakym dobrym impulzom to bude este lepsie ako simulacia bedne v GR, ak sa ti paci 5150, tak by som vyskusal TSE x50, je to free a lepsie ako ako GR
« Posledná zmena: 24. Január , 2014, 11:45:36 od styrioci » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2 kedy: 24. Január , 2014, 13:50:56 »

vypiplany jednoucelovy NB a preco nie ...
Zaznamenané
bodom
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 386



« Odpoveď #3 kedy: 24. Január , 2014, 14:47:17 »

GR mi vyhovuje aj preto lebo ho viem plne ovladat midi pedálom a to pokial viem ovladaju len tie megalomanske VST...ak sa mylim opravte ma  ha ha ha
Zaznamenané

Zomrieš na lavičke, k...t
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 24. Január , 2014, 14:57:13 »

myslism, ze mas pravdu. mam pocit, ze tie free aparaty co poznam, tak nemaju moznost ovladat cez MIDI
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #5 kedy: 24. Január , 2014, 15:00:20 »

ak vies ovladat DAW cez midi, tak vies ovladat akekolvek VST. vacsinou kazde hejbatko ma learn funkciu.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 24. Január , 2014, 15:22:14 »

no tu si vobec niesom isty, ci je to tak. zalezi od konkretneho VST, ci je nejakym sposobom automatizovatelne, pretoze nemusia vsetky nutne byt.

svojho casu som dokonca pri GR narazil na situaciu, ked v standalone rezime vsetko slo externe pedalovat a pod hostom nie, myslim, ze to bola verzia 3.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #7 kedy: 24. Január , 2014, 15:26:51 »

treba pozriet, ale myslim, ze je to skor hostom ako VST ci ide nieco automatizovat alebo nie. popravde som sa zatial nestretol s tym, ze by som v reaperi nevedel nejaky parameter vo vnutri VST zautomatizovat. spominany TSE x50 automatizovatelny urcite je, mam to oskusane
« Posledná zmena: 24. Január , 2014, 15:27:16 od styrioci » Zaznamenané
bodom
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 386



« Odpoveď #8 kedy: 17. Máj , 2014, 15:32:26 »

Tak som si zobral radu k srdcu zohnal som TSE x50 super zvucik... ako daw pouzivam Ableton live(skusal som cubase aj reaper) problem pri vsetkych je ze nie je mozne jeden parameter ovladat viacerými tlacidlami(behringer fcb 1010). Moja myslienka bola na prvom tlacidle mat jeden preset(tse x50 + delay + solo jump) na druhom druhy (tse x50 clean chorus) adt... jedine co som vedel dosiahnut bolo ze prvym tlacidlom prepinam cisty/ skresleny druhe zapina solo/nesolo atd (take kavazi nemidiovske riesenie)... ak niekto tusi ako v nejakom daw zopnut grupu efektov a zaroven vypnut ostatne grupy jednym tlacidlom budem rad... Na zdravie!
Zaznamenané

Zomrieš na lavičke, k...t
traktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 700


« Odpoveď #9 kedy: 28. August , 2014, 23:40:01 »

Zaznamenané
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #10 kedy: 03. September , 2014, 23:59:03 »

Ahoj,

dlhe roky som hraval cez VST-cka na koncertoch asi v rokoch 2005 - 2010
najprv normalne s midi tower s crt monitorom sound blaster zvukovkou a asio4all ovladacmi..hhh to boli casy ked som nemal ziadne prachy
potom s osobnym NB ext. zvukovkov ..prepinal som zvuky mysou ..neskor upravenou externou klavesnicou
este neskor s vyladenym NB iba na hranie a FBC ako mas ty ...to co potrebujes sa dalo urobit uz v roku 2009 cize to ide aj teraz

momentalne sice na rockovu muziku pouzivam normalne lampovu hlavu a bednu..ale  mam este duo kde hram na akustike a tam stale pouzivam zvukovku a vyladeny NB uz 4 roky a nemal som ani jeden problem

pouzivam to na loopovanie, efekty na mikrofon, harmoniu, gitarove efekty delay, reverb eq compresiu boost a podobne

co sa tyka hrania na zivo rockovu muziku cez komp..s jedinym problemom s ktorym sa stretnes su zvukari .... dopredu musu dat vediet ze potrebujes dibox (ak hras stereo tak dva) ..kvazi ako keby ste mali klavesaka.... lebo inak ti budu vznikat problemy so zemnimi sluckami atd..to mam z vlastnej skusenosti

dalej co pises ze pouzivat aparat a pisal si aj o impuz response.. pochopil som to tak ze z jedneho vystupu ides zvuk bez impulzu cez zosik  a z druheho vystupu s impulzom do PA?

co sa tyka toho prepinania zvukov...ponukam ti viacere riesenia

1 pozuivaj jedno VST ktore vie vsetko ako amplitube alebo GR (mne inak viac vyhovoval amplitube.aj ked sa zlozitejsie nastavuje co sa tyka midi control)

jediny problem ktory som s tymto mal je ze prepnutie zvuku trvalo asi 200 ms a to dakedy vadi... a wah si musel zapinat inym tlacitkom a ovladat ho potom pedalom (to teoreticky riesi iny midi controler..teraz mam line 6 fbv a ten ma spinac pod pedalom)
a samoztejme ked chces pouzit daco mimo toho vst

to co tu pisali chlapci dakedy platilo (ze sa daco nedalo ovaldat) ..ale teraz to uz ide vsetko ..bud standalone..alebo cez ableton sa da ovladat uz uplne vsetko

2 druha moznost je pouzit neaky externy vst host ako cantabile..alebo aj waves maju daco take (ale to je drahe..zda sa mi ze cantabile je zadarmo) ...tam si mozes navolit jednotlive sceny.. v kazdej mozes mat udobeny uplne iny zvuk.. kvazi ako presen\ty na multiefekte

3. v abletone sa to da pohodlne spravit ze jedym pedalom alebo tlacitkom mozes ovladat viacero efektov...praveze sa to neda spravit naopak ze dvoma ovladat jednu vec

v pravo hore si klini to tlacitko midi .. a nampuj si napriklad to iste tlacitko na zapnutie chorusu a delayu .. potom to klikni znova aby si sa dostal do control modu aked pride tem\n midi signal tak tito prepne .. tu si len daj pozor ako mas ponastavovane FCB ..ono vie posielat jeden cc, alebo jedno cc ked stacis a ine ked pustis..alebo to striedat atd....

v abletone mozes pouzit aj takzvane racky a tie zapinat a vypinat ..alebo ak to tvoj komp zvladne tak na kazdej stope maj samostatne efekty.. vsetky stopy  zamutuj a namapuj si prepinanie solo tlacitka ..to mas ako keby si volil kanaly na ampe.. a kludne jedno tlacitko ktore budes mat definovane trebars ako delay moze ten delay vypinat a zapinat vo vsetkych kanaloch naraz

ak sa v tom hrabes urcite si pochopil co pisem.. ak nie tak sa este popytaj a ja to dovysvetlim
Zaznamenané
bodom
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 386



« Odpoveď #11 kedy: 04. September , 2014, 07:00:35 »

Dik za príspevok :D Ako vravis dnes uz sa da prepinat asi vsetko a hlavne sa to da automatizovat... FCBcko som vyhodil a vsetko co hrame mam presne naklikane kedy sa co zmeni(cize nie je priestor na chyby).Jedine co mi chyba pri hrani cez vst je spatna vazba  Smútim. Vpodstate sme uplne zrusili aparaty a momentalne z compu lezie gitara basa metronom pre bubenika a podklad samozrejme vsetko cez dibox koli zemneniu a aj koli rozvetveniu do naseho odposluchoveho mixu. Vsetko to je v jednom 3U racku s piatimi vystupmi pre zvukara(2xmic,gitara,basa,podklad). Myslim ze pre amatersku kapelu neexistuje lepsie koncertne riesenie... Usetreny cas na nazvucovanie odposluchov atd... Samozrejme komu to svedomie dovoli a ma rad softwarove piratstvo je to aj ovela lacnejsie  No hanbím sa..
Zaznamenané

Zomrieš na lavičke, k...t
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #12 kedy: 05. September , 2014, 15:26:10 »

mno tak to mate krasne vyriesene... pochvala.....

mno na ten feedback ti viem tiez poradit dve veci

je plugin od softube - acoustic feedback http://www.softube.com/index.php?id=af

mal som to este pred pluginom.. mozes to zapinat avypinat iba v urcitych castiach pesniciek..alebo to mat stale zapnute.. ked hras rychlejsie tak to nerobi nic.. iba ked chces sutain... ak mas wahmy bar alebo robis vibrato.. skvele to znie...\



druha moznost je klasicky vyuzit neaky lacne trandakove kombo cisto na tento ucel..ale potom uz nebudete mat tak ticho na stage

Zaznamenané
bodom
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 386



« Odpoveď #13 kedy: 29. Január , 2015, 18:12:34 »

Mal by som otazku na oversampling na co vlastne sluzi... googlil som hladal aj tu ale nemam v tom jasno... Je moznost 2x 4x 8x a vseliake kombinacie.Konkretne na TSE x50.
Zaznamenané

Zomrieš na lavičke, k...t
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #14 kedy: 29. Január , 2015, 18:27:35 »

http://www.fabfilter.com/help/pro-l/using/oversampling.html
Zaznamenané
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 22 otázok.