Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 16:51:58
Strán: [1] 2 3 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Poradte pri vybere boxu  (Prečítané 16596 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
gmayo
nováčik
*
Príspevkov: 23



« kedy: 24. Január , 2014, 19:38:06 »

Nedavno som kupil hlavu randall a teraz po vyplate plnujem kupu boxu aparat bude sluzit na domace hranie prva otazka je staci mi box s 2xrepro ale je v tom daky velky rozdiel oproti 4x na vyber mam:
http://www.randallamplifiers.com/th_product/rg212/
http://www.randallamplifiers.com/th_product/rg412/
http://kytary.cz/line-6-spider-412-cabinet-mkii-slanted/HN021018/
moja dalsia otazke je lepsie mat bednu a a hlavu od rovnakeho vyrobcu?(sorry za take otazky je to moj prvy lepsi aparat) diki
Zaznamenané

Charvel desolation dx-1 soloist transparent black
Randall RG1003
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 24. Január , 2014, 20:40:56 »

412 ma vacsi zvuk, celkovo hra lepsie, na podiu sa z nej lepsie pocujes, atd...

212 je lahsia a prenosnejsia a tym aj praktickejsia. zvukovo je 212 este furt OK, oproti 412 trochu kompromis, ale da sa.

od rovnakeho / nerovnakeho vyrobcu... to je tazko takto povedat. moze to tak fungovat, ze jeden vyrobca to ma spolu idealne odladene, ale nemusi to byt nutne pravidlo. to uz chce vlastne skusenosti...
Zaznamenané
gmayo
nováčik
*
Príspevkov: 23



« Odpoveď #2 kedy: 24. Január , 2014, 21:49:21 »

Tou 412 myslis randall ci line 6 ja to chcem iba na doma tak by mi viac vyhovovala praktickejsia ale ked vravis za ta 412 ma lepsi zvuk
Zaznamenané

Charvel desolation dx-1 soloist transparent black
Randall RG1003
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #3 kedy: 24. Január , 2014, 22:00:46 »

na doma?! vsak Ti opada porcelan z policiek  Fuuha zíram
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 24. Január , 2014, 22:14:45 »

Tou 412 myslis randall ci line 6 ja to chcem iba na doma tak by mi viac vyhovovala praktickejsia ale ked vravis za ta 412 ma lepsi zvuk

412 myslim 4x 12 placovy reprak. uz aku konkretne znacku, to je asi na Tebe. osobne mam trochu averziu k Line6 boxu. mozno to tak nie je, ale mne sa zda, ze to maju designovane k tym ich digitalom a co som doteraz par razy na Line6 bednu hral s lampacom, vzdy sa mi nieco nelubilo...


Randall nepoznam.

ak to ma byt na doma, tak 412 je trochu hardkor, nie ? lepsi / horsi zvuk - na to sa vyser, to je uplne posledny argument, preco si taku bednu kupovat na doma...

co to mas vobec za zosik ? nieco uplne super, ze to potrebuje tu najsam bednu na svete ? ci ?
Zaznamenané
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #5 kedy: 24. Január , 2014, 23:50:50 »

Nie každý býva v paneláku. 4x12 je doma úplne normal pokial má človek normálny moderný amp ktorý nemusí knedliť aby to vôbec trochu hralo. Sám mám 4x12 a aj 1x12. Ale keď už, tak len na velkú. Tak či tak človek musí vytočiť tolko aby prevalil repro, a keď sa už tak stane, tých pár db hore dole je už fuk. Samozrejme na tiché cvičenie tu máme kompy, zvukovky, impulzy, whatever...

Každopádne, či rovnaká značka alebo nie je úplne fuk. Každý máme iné uši, to čo sa môže páčiť tebe tak mna z toho môže napínať... Najlepšie by bolo vziať si hlavu a ísť poskúšať dakde do väčších hudobnín, ak nie tak metóda pokus omyl (čo ovšem ale by bolo rozumné jedine s jazdenkami v bazári)
« Posledná zmena: 24. Január , 2014, 23:54:23 od pelko » Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #6 kedy: 25. Január , 2014, 00:24:57 »

na doma 1x12, 4x12 zbytocne. velky amp budes velmi skrtit a vtedy je dobre, ked aj to malo vykonu pojde do jedneho repraku aby sa trochu viac rozhybal a ziskal si lepsi feel pod rukou, ako ked sa ten maly vykon ma este delit medzi 4 repraky. pri tych hlasitostiach co budes hrat doma je uplne jedno ci 1, 2 alebo 4 navyse je tam ta vyhoda, ze sa vykon nedeli na drobne.

ja by som ti odporucil toto s V30, vychadza to z rovnakeho dizajnu ako je bogner cube, ktora je povazovana za jednu z naj 1x12 bedni

http://www.thomann.de/cz/randall_rd112v30_d.htm
Zaznamenané
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #7 kedy: 25. Január , 2014, 00:56:15 »

kup si 4x12 na tom ti bude hlava aspon pekne vyzerat a bude to hrat ako ma  Žmurk na doma v tom nieje ziaden problem
Zaznamenané
gmayo
nováčik
*
Príspevkov: 23



« Odpoveď #8 kedy: 25. Január , 2014, 08:15:40 »

Hlava to tranzistor rg1003 ja sa prave obavam toho aby som nemusel 4x12 skrtit a tym padom to nebude ono na 1x12 som este nerozmyslal idem cosi pokukat
Zaznamenané

Charvel desolation dx-1 soloist transparent black
Randall RG1003
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #9 kedy: 25. Január , 2014, 09:48:55 »

podla mna, ked hras doma, tak radsej rozhybat jeden reprak a poriadnejsie, pretoze aj ten reprak potrebuje trochu napapat aby zacal hrat, ako 4 a nijako. aj tak doma nebudes hrat na takej hlasitosti aby ti plandali nohavice a ocenil si vyhody velkeho boxu to si doprajes tak v skusobni a na koncerte.

a dalsia vec podla tych linkov tvoja cielovka nie su mesa, orange alebo ine standardne poriadne boxy, co by sa oplatilo kupit, ale lacne papierove blbosti. mozes si kupit 1x12 box s normalnym reprakom (v30, greenback etc etc), ten box bude hrat normalne, akurat pri vyssich hlasitostiach (na ktore doma aj tak nebudes hrat) to nebude tlacit ako velka bedna. alebo si mozes kupit nejaky tenky, papierovy box s bohvieakymi reprakmi a plakat, ze sa ti zvuk nepaci - lebo jednak tie repro tam budu na dve veci a nedostanu ani poriadne nazrat aby sa ozvali. pri hlasitostich kedy sa vies rozpravat s vedla stojacim clovekom ta v tomto nezachrani ani super ppci box. ano, bude to hrat lepsie, lebo tam budu normalne repraky, ale aj ten sa poriadnejsie ozve az ked tym reprakom das trochu napapat a to je uz hlasitost, ktora ak sedis hned vedla toho boxu, nie je uz velmi prijemna ani pre teba ako hraca.

ja viem, ze ten pocit, ze uaaa mam v izbe velky box jak maju vsetky moje hviezdy v klipoch, je lakavy, ale niekedy treba trochu rozmyslat aj hlavou, zvolit vhodny a realne pouzitelny kompromis a nekupit nejaku lacnu picovinu len preto, ze je to velke a ma to 4 repraky

btw tiez si si mohol na doma zvolit nieco vhodnejsie ako 100W hlavu
« Posledná zmena: 25. Január , 2014, 09:50:37 od styrioci » Zaznamenané
gmayo
nováčik
*
Príspevkov: 23



« Odpoveď #10 kedy: 25. Január , 2014, 09:58:52 »

diki za rady presvecili ste ma pojdem do 1x12 a ktory by ste mi v tej cenovej kategorii odporucali ?
Zaznamenané

Charvel desolation dx-1 soloist transparent black
Randall RG1003
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #11 kedy: 25. Január , 2014, 10:04:32 »

Kamarat predava toto:

Randall USM-RV212 (V30 speakers) - 250 EUR

Ak mas zaujem, daj vediet, poslem kontakt.
Zaznamenané

gmayo
nováčik
*
Príspevkov: 23



« Odpoveď #12 kedy: 25. Január , 2014, 10:07:18 »

nasiel som toto http://www.muziker.sk/gitary/gitarove-reproboxy/gitarove-reproboxy-1x-repro/p/8752-orange-PPC-112-1x12-Cabinet
Zaznamenané

Charvel desolation dx-1 soloist transparent black
Randall RG1003
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #13 kedy: 25. Január , 2014, 10:08:31 »

http://www.thomann.de/de/harley_benton_g112vintage.htm

toto má veľa muziky za málo peňazí.
Zaznamenané
gmayo
nováčik
*
Príspevkov: 23



« Odpoveď #14 kedy: 25. Január , 2014, 10:14:17 »

to harley vyzera pohode mate niekdo s tym skusenosti
Zaznamenané

Charvel desolation dx-1 soloist transparent black
Randall RG1003
Strán: [1] 2 3 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.033 sekund, 23 otázok.