Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
20. Apríl , 2024, 13:50:11
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Polovica boxu nehrá  (Prečítané 3998 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Strachch
nováčik
*
Príspevkov: 6



« kedy: 12. Február , 2014, 23:08:21 »

Zdravím, mám dva boxy Marshall 1960AV, väčšinou zapájam obidva boxy, ale dnes po zapojení iba jedného som si všimol že ľavý horný a ľavý dolný reproduktor nehrá, pravá strana je ok. Box je prepnutý na mono. Hlava 4ohm-kabel-4ohm vstup na boxe. Druhý box hrá v poriadku. Vyskúšal som to zapojiť na stereo a skúsil každú stranu zvlášť, reproduktory hrajú. Neviete mi poradiť kde by mohla byť chyba? Po otvorení boxu nebol žiaden kábel prerušený a všetky spoje vyzerajú v poriadku.
Zaznamenané

Schecter Hellraiser C1 special, Fender Strat MIM, Marshall amplified by Randall a kopec bordelu v ktorom sa nevyznám :)
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 12. Február , 2014, 23:12:45 »

teoreticky moze byt zly ten prepinac stereo / mono, ze furt to je zapnute ako stereo, cize hra len polka boxu. skus ho len tak cvicne hore dole poprepinat, ci sa nechyti...



Zaznamenané
Strachch
nováčik
*
Príspevkov: 6



« Odpoveď #2 kedy: 12. Február , 2014, 23:16:45 »

To som skúšal hneď, v podstate je to asi jediné miesto kde by mohol takýto problém vzniknúť.
Zaznamenané

Schecter Hellraiser C1 special, Fender Strat MIM, Marshall amplified by Randall a kopec bordelu v ktorom sa nevyznám :)
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 12. Február , 2014, 23:26:39 »

vsak to, bud prepinac alebo studak na spoji alebo z fabriky chybne zapojene, ale ked si to uz kukal, tak to snad asi nie :)
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 13. Február , 2014, 08:03:21 »

vsak to, bud prepinac alebo studak na spoji alebo...
Alebo odpálený jeden z tých dvoch nehrajúcich reprákov.
Ak je v tvojej blízkosti majiteľ ohmmetra, zistí to rýchlo. Ak nie, prikladaj na prívody jednotlivých reprákov 9 Voltovú batériu, ak nebude počuť škrknutie, ten reprák je v riti.
Zaznamenané
Strachch
nováčik
*
Príspevkov: 6



« Odpoveď #5 kedy: 13. Február , 2014, 10:16:12 »

Keď zapojím samostatne jednu stranu aj druhú stranu v stereu tak hrajú, ide o to že v mono zapojení iba jedna strana, pričom malo by to hrať komplet.
Zaznamenané

Schecter Hellraiser C1 special, Fender Strat MIM, Marshall amplified by Randall a kopec bordelu v ktorom sa nevyznám :)
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #6 kedy: 13. Február , 2014, 10:30:14 »

Tam bude zrejme studak na tom prepinaci ,alebo na tom plosaciku.
Vysrobuj tu mysku a kukni ,ci tam niesu vypraskane tie letovane spoje ,alebo je posrany ten prepinac.
Henta prepinacia kokotina na 1960 je inac strasna zloba.Satanova pomsta  Bacha na vec kamo!
Me to kazdu chvilku vytvara skrkotanie ,tak s tym prepinacom musim pobehat hore - dole ,aby sa tam vytvoril akotaky kontak.Najlepsie je to vysklbat cele prec a dat to natvrdo rovno na  jack a svaty pokoj.
« Posledná zmena: 13. Február , 2014, 10:34:17 od brdo prvy » Zaznamenané
Strachch
nováčik
*
Príspevkov: 6



« Odpoveď #7 kedy: 09. Apríl , 2014, 22:31:22 »

Po obhliadke u odbornika vyslo najavo ze su rozsypane jacky a prepinacik ide jak ma :) vymenene za neutrik a max spokojnost
Zaznamenané

Schecter Hellraiser C1 special, Fender Strat MIM, Marshall amplified by Randall a kopec bordelu v ktorom sa nevyznám :)
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #8 kedy: 11. December , 2018, 19:20:27 »

Po dlhom case som sa vybral si zahrat na zosiku s 16 omovym vystupom a prehodim jack na 1960 do 16stky a bedna hlucha.Zistujem co je zle a dosiel som k zaveru.Jak mam stale strceny kabel do 4 omoveho vstupu v bedni,tak jeden s tych jackovych plieskov sa na tolko oslabil, ze ked jack vytiahnem, nespoji sa s kontaktom tak ako by sa mal a bedna v 16st omovom vtupe nehra. Cize ostara z dalsou blbou chbou a musel som vymenit jack, lebo sa to nedalo nijak dopruzit.Este ze som si neodkuril zosik  Nechajte ma vydýchať
Zaver: zacnem si vyberat kable aj z bedni a odporucam to aj vam  Zdravíčko
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #9 kedy: 13. December , 2018, 13:41:22 »

aha tak preto sa mi z boxu zacal po case pomaly vysuvat repro kabel, ako keby bol nedoliehavy dobre vediet
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #10 kedy: 14. December , 2018, 11:45:20 »

niečo podobné robilo kamošovi na VOX night train zosilovači,
keď sa zohrial pliešok sa zahral na bimetal a  odpojil signál v  FX slučke a zosilovač prestal hrať :D  ha ha ha ha ha ha
Zaznamenané

Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.031 sekund, 22 otázok.