Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 11:27:57
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: vintage alebo epiphone ?  (Prečítané 3675 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Matt921
nováčik
*
Príspevkov: 24



« kedy: 02. Marec , 2014, 14:09:05 »

mohli by ste mi poradiť ktorá z týchto dvoch gitár je lepšia ? http://www.thomann.de/de/vintage_v100afd_paradise.htm?sid=04b1e608dfc920c1fbbcf7599415ab09 ááálebóó http://www.muziker.sk/gitary/elektricke-gitary/les-paul/p/203885-epiphone-Les-Paul-TRIBUTE-Plus-Black-Cherry ..
Zaznamenané

Fuck you very much :DD
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1 kedy: 02. Marec , 2014, 14:11:00 »

Vintage
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #2 kedy: 02. Marec , 2014, 14:28:42 »

epiphone
Zaznamenané

pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #3 kedy: 02. Marec , 2014, 14:42:50 »

vintage
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #4 kedy: 02. Marec , 2014, 14:44:01 »

Par sto evri dosetrit a kupit poriadneho stareho Japonca.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #5 kedy: 02. Marec , 2014, 14:49:27 »

vintage
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 02. Marec , 2014, 17:04:56 »

Vintage je neuveritelne popici, ale iba pokial stoji 250€. Epifon bolo napicu este ked to robili v Korei a pomerne seriozne. dnesne verzie si ani radsej nechcem predstavit. za 4 kila sa da najst dokonaly Les Paul, len nebude to taky, co visi novy v obchode.

Zaznamenané
matus
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 323



« Odpoveď #7 kedy: 02. Marec , 2014, 17:59:39 »

Vintage zozenies aj za menej.. ja som ju nedavno zohnal za 200 a to mala vymenene potaky, nulak a proste do pohody gitara..
Na ceskom bazari som zopar videl uz za 130-150 eur.. Nad novou by som urcite nerozmyslal.. vyhodene prachy.
epifoniek som par poskusal a vsetky stali za kkt...o nicom..ved gibson to tiez pekne jebe tieto lacne modely tak co potom ma byt epifon  Som metlak

Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #8 kedy: 02. Marec , 2014, 20:36:09 »

vintage, uplne perfektný stav, predáva to gitarista, ak by si mal záujem, dám Ti kontakt


* vintage v100burst.jpg (345.96 KB, 720x960 - prehliadnuté 597 krát.)
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
MarcoRemuss
okukávač

Príspevkov: 1


« Odpoveď #9 kedy: 10. November , 2017, 23:12:35 »

Zdravým všetkých,

využijem túto tému k mojím dotazom. Po heroickom výkone a trpezlivosti s mojou milovanou gitarou Stagg (model náhodne pripominajúci SG) som to vzdal a potreboval by som novú parťáčku ku mojmu strakáču. Táto gitara bude časom tvoriť rezervu pre budúcu kúpu Gibson SG, z toho dôvodu aj ked veľmi nerád by som vstúpil do premna neznámych vod LP-čiek. Kupodivu sa mi na mojej SGčke hrá naozaj dobre, vyhovuje mi krk a hmatník očosi  viac ako na mojom strate, no z vyššie spomenutej plánovanej kúpe Gibson SG by som nerád uskladnoval doma 2 rovnaké typy gitár. Preto by som poprosil o malú pomoc pri výbere z nasledujucich gitár.

https://muzikus.sk/sk/epiphone-les-paul-standard-lavoruka-p-76443.html
http://www.ehudobniny.sk/kategoria/gitary/elektricke-gitary/elektricke-gitary-pre-lavakov/vintage-lv100-tsb/
https://muzikus.sk/sk/epiphone-g-400-left-handed-p-75741.html

Pridal som tam aj Epiphone SG, pretože LP mi niesu po chuti aj keď daný učel by splnili, tak si ju tam nechám ako alternatívnu možnosť. Tažke zhrniem svoje otázky na Vás.

1. Ako je to so súčasnou výrobnou kvalitou značky Vintage oproti pozitívne hodnotenej minulosti.
2. Ako veľmi sa podľa Vašich skúseností líši krk Epiphone LP Standard, Epiphone S400 ( na oficiálnej stránke Epiphonu pri LP nieje uvádzaný typ krku, u SG je Slimtaper D) a Vintage LP ( uvávaný krk s C profilom), jeho pohodlie. Nikdy som LP nedržal v rukách. Uprednostnil by som podobný krk mojej Stagg SG, ktorý je vraj ako u Gibsonoch, beriem s nadhľadom, ale naozaj mi vyhovoval.
3. Kvalita vyhotovenia u jednotlivých typoch a prípadná váha gitár.

Ešte veľmi dôležitá vec SOM ĽAVÁK!

S tým mám výber ,kedže pochádzam z Prešova, v týchto typoch gitár doslova nulový. Preto Vás všetkých, ktorí ste sa dočítali až tu, chcem veľmi pekne poprosiť o Vaše postrehy a rady. Mám v pláne vycestovať za týmito kúskami do Bratislavy, preto by som rád mal predstavu do čoho idem a či sa mi to všetko oplatí.

Prajem pekný večer.

Marco
Zaznamenané

Gitary: Gibson LP Studio, Squier CV 60´s Jazzmaster, Squier Stratocaster, Stagg SG, Ashton
Hlava: Peavey 3120, Laney FX1
Reprobox: Marshall 1960
Efekty: Boss MD 2, Moer Blue faze, Zoon G3, Behringer Wah-Wah
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #10 kedy: 11. November , 2017, 09:53:47 »

ja som hral na  tej Epiphone Les Paul TRIBUTE   a tie  snímače  sú OK , slabší snímač  čiže tam je  to v poriadku ,
ale  ekd ot porovnám  s  ostanými epiphone  je  to len  o kusok lepšie a radčej by som určite  bral nový model od  Vintage  než staršie LP ale  ke d máš  rád  hrubší kkr  ťažšiu gitaru tak aj staré modeli sú  fajn ,  po  výmene  snímačov  máš  delo  Zdravíčko

čiže epiphone EE   chod  do  vintage ,
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #11 kedy: 11. November , 2017, 11:09:53 »

MarcoRemuss - pochopil som, ze planujes casom kupu Gibson SG.

co mi nie je celkom jasne, ze preco chces najprv kupit nejaky lacak a az potom Gibson SG. vsak ak nemas na Gibson peniaze rovno teraz, tak naco si to este oddalovat nakupom nejakej dalsej blbosti k tej, co uz aj tak mas teraz doma ? Epiphone G400 nikdy nebol dobry nastroj, uz 20 rokov dozadu to boli smejdacke gitary a nechce sa mi verit, ze dnes to bude nieco ine ...
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1366



WWW
« Odpoveď #12 kedy: 12. November , 2017, 07:41:30 »

Mal som Vintage LP a bola fajn a hral som ešte na jednej ďalšej a tiež bola fajn. Kamoš raz chcel SG a tak som poradil, že kúp Vintage tie sú fajn. Objednal teda z Muzikeru Vintage SG a keď prišla bola hrozná a šla späť. Takže sú fajn, ale nie je to betón, hlavne na blink zo shopu. No a nakoniec kúpil fasa SG z podruky

http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,74686.msg527049.html#msg527049
Zaznamenané

Paloamp
nováčik
*
Príspevkov: 65



« Odpoveď #13 kedy: 12. November , 2017, 17:24:32 »

Zdravím všetkých.
Ako FRAKOS píše mám od neho Vintage V100wr je to LP s miniHB. Je to dobrá gitara ladenie drží akurát drnčali kolíky na mechanikách ale tie som zakvapol sekundovým lepidlom. Zvuk je tučný guľatý ako sa od Les Paulu očakáva, drevo je mahagon a je poriadne tažká. Chcel som aj SG kôli váhe tak som z Bigmusic objednal Vintage SG. To som ale o dva dni poslal späť. Padala na hlavu a na krku sa mi nepohodlne hralo oveľa horšie ako na LP od Vintage. Tiež sustain bol dosť slabý. Zdalo sa mi že telo bolo z akého si velmi lahkého mahagónu lebo bola veľmi ľahká. Potom som natrafil na bazoši na Gibson SG Special black ebony  a neľutujem že som ju kúpil. Mala sice vymenený kobylkový snímač nejaký neznačkový lebo povodný 490T sa pokazil. Tak som zohnal tiež z bazoša 498T ktorý som tam osadil a s kombináciou pri krku 490R je to perfektné. Ak chceš Vintage tak najlepšie vybrať z pár kusov. Ale ak chceš Gibson tak radšej počkať a došetriť lebo to je originál ktrému sa chcú všetky iné značky podobať. 
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #14 kedy: 29. November , 2017, 18:06:41 »

ja som mal  tiež skúsenosť s  Vintage SG modelom ,
 asi tie  prvé modely čo sme tu mali na  slovensku ,

skúsenosť som mal okolo roku  2007-2008

a rovnaké pocity , slabí sustein ,  z giztary s a nedal dostať rockový saund len brutálny skapínajú vintage ,
nepomohla ani výmena  snímačov ,  celé to bolo také zvláštne  v ruke ,

ale  tie PLčka som mal tie icony aj žlté , sunbursty červené v  ruke a  každá bola  ťažká ,
tučný krk asi hlboké u  ha ha ha , všetci do nich pchali SH4ky alebo EMG aktívne  a boli vysmiaty ,  Na zdravie!
Zaznamenané

Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.037 sekund, 22 otázok.