Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 13:52:35
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Kúpa mikrofónu do 100 Eur  (Prečítané 7927 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Lario1
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 180



« kedy: 06. Marec , 2014, 15:08:19 »

Ahoj, chcel by som poprosiť o názor pre výber dynamického spevového mikrofónu v cene ideálne do 100 Eur. Určený je pre speváčku hlavne na live koncerty, teda aby bol dostatočne prierazný a podľa možností čo najodolnejší voči spätnej väzba, lebo s tým boli stále problémy (so Shure SM48). Príležitostné použitie aj v štúdiu, ale hlavne livky.
Môj favorit zatiaľ čisto podľa názorov Rode M1 S. Čo ma prekvapilo je vyjadrenie pár zvukárov, s ktorými som sa rozprával, na Shure SM58, že je to dnes už prežitok, sú síce odolné ale zvukovo a z hľadiska SV nič moc. Teraz máme SM48 a fakt nič moc...

Bol by som rád ak by niekto skúsený reagoval, lebo je dosť možné, že sa bude kupovať naslepo, bez možného skúšania, čo je síce blud ale okrem Shure SM 58 a lacnejších mikrákov neni kde vyskúšať.... Diki
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 06. Marec , 2014, 15:29:02 »

neviem, akych zvukarov si sa pytal, ale ja som jakziv nevidel live nic ine, ako SM58, pripadne na zebrackych akciach bez penazi nejake PG...cosi.

u SM58 ide nie o kvalitu zvuku - na tu sa mozes live vysrat. tam ide o to, ze je dost odolny voci spatnej vazbe, je ... zabudol som ako sa to odborne vola, ale ze je odolny voci ruchom vznikajucim manipulaciou - skratka ked to ma niekto v paprci alebo to dava zo stojanu a na stojan, tak to nerobi supy do PA-cka a podobne.... a ze je neznicitelny, to je o nom legendarne, viacej razy som zazil, ako letel v afekte silou o stenu a nic sa mu nikdy nestalo...

na studiove vyuzite by som v pripade mikrofonu na live uplne zabudol.

vsak mame tu aj dlhorocneho podioveho zvukara, nech napise, sam som zvedavy...
Zaznamenané
Lario1
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 180



« Odpoveď #2 kedy: 06. Marec , 2014, 16:02:32 »

Nehádam sa, nechám si poradiť  :)
Zaznamenané
Lario1
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 180



« Odpoveď #3 kedy: 06. Marec , 2014, 16:05:11 »

Aj keď teraz veľmi nechcem riešiť že SM58 vs. niečo ale čo kúpiť :) Ja nie som proti SM nijak zaujatý, nikdy som ho nemal.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 06. Marec , 2014, 16:11:05 »

inak to skusanie vopred si ani neviem predstavit. to jedine ze si ho pozicat a obehnut s nim 2-3 koncerty, aby ste vedeli na vlastnej skusenosti... inak v tomto jedine podla referencii...
Zaznamenané
Lario1
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 180



« Odpoveď #5 kedy: 06. Marec , 2014, 16:21:16 »

No teoreticky by som mohol objednať cez net a do 30 dní vrátiť. Ale to by som spravil ak by to bol fakt nejaký prúser, určite by som ich takto nechcel vymienať 10 tých mikrofónov.
Zaznamenané
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #6 kedy: 06. Marec , 2014, 16:39:24 »


na studiove vyuzite by som v pripade mikrofonu na live uplne zabudol.



Preco? Na sm58 sa sa uplne normalne nahrat a robia to rozni profici.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 06. Marec , 2014, 16:48:34 »

iste, zalezi od hlasu, ocakavaneho vysledku, atd... ale aj tak by som povedal, ze vyuzitie SM58 ako vokalneho studioveho mikrofonu bude skorej ojedinele - on je to dost huhlak, s malo detailom, ani citlivost nema uzasnu...
Zaznamenané
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #8 kedy: 06. Marec , 2014, 17:10:17 »

Jasne, nie je to nejake extra pouzivane. Inak, tiez by som volil sm58, je to neznicitelny a seriozny majk na live.
Zaznamenané
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #9 kedy: 31. Marec , 2014, 14:27:49 »

ja mozem povedat len zo skusenosti ze som si kupil shure 55 (to je taky ten velky celokovovy co vidavat v klipoch) a on je hyperkardio a mozem to len odporucit...znie skvelo a vazbu nechyta..ale je to trocha drachsie ako hladas

chcem tym povedat ze by sa zislo to ist s tou konkretnou spevackou poskusat do dakych velkych hudobnin

mne sa okram klasiky shure 58 paci aj senhaizer a AKG D daco.. neviem presne aky typ do bol..ale mal ho nas klavesak v starej kapele..a bolo to velmi detaine a nikdy mu to vazbu nechytalo

mam este aj audix OM 2 alebo tak dako sa to vola...a ten sa mi nepaci zvukovo...ale pre spevacku bol zasa lepsi...cize je to o spevakovi

proste povyberajte z dakych hyperkardioid
Zaznamenané
duf
nováčik
*
Príspevkov: 18


« Odpoveď #10 kedy: 07. December , 2019, 14:19:07 »

cafte, aby som nevyrabal novu temu, pride mi tato celkom fajn na otvorenie

riesim mikrofon,
aj by som uvazoval o shure sm58, ale pride mi, ze
jeho najvacsie vyhody su ze jeho hlavne vyhody su odolnost pri manipulacii a
este som niekde cital ze je dobry ked sa do neho dost krici

my ale mame pri vystupeni mikrofon v stojane, nikto sa ho ani nechyti a styl je skor folk/country, takze...
...rozmyslal som o sennheiser e835

je nejake vhodnejsia alternativa v taktomto pripade ?
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #11 kedy: 07. December , 2019, 16:04:57 »

cafte, aby som nevyrabal novu temu, pride mi tato celkom fajn na otvorenie

riesim mikrofon,
aj by som uvazoval o shure sm58, ale pride mi, ze
jeho najvacsie vyhody su ze jeho hlavne vyhody su odolnost pri manipulacii a
este som niekde cital ze je dobry ked sa do neho dost krici

my ale mame pri vystupeni mikrofon v stojane, nikto sa ho ani nechyti a styl je skor folk/country, takze...
...rozmyslal som o sennheiser e835

je nejake vhodnejsia alternativa v taktomto pripade ?

Na spev? Ser nato, co si cital. Ak na spev, tak chod do najoverenejsej SM58 a ak mas hlbsie do vrecka, tak tento Neumann KMS 105.
Zaznamenané

duf
nováčik
*
Príspevkov: 18


« Odpoveď #12 kedy: 09. December , 2019, 22:48:39 »

tak zozenem ten shure teda
dik za radu
Zaznamenané
duf
nováčik
*
Príspevkov: 18


« Odpoveď #13 kedy: 09. December , 2019, 23:07:35 »

ked sa kupuje sm58 na inzerat, ako sa da zistit ci to nie je fake ?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #14 kedy: 09. December , 2019, 23:44:41 »

ak sa kupuje na dialku, su na nete obrazky a popisy fake / nefake. ak sa kupuje osobne, tak musi mat tu svoju unikatnu vlastnost- je v rukach a pri manipulacii fakt nehlucny.

ak sa kupuje na dialku a je to riadne obuchany historicky kus, je velka pravdepodobnost, ze je to neznicitelny original, co si cosi odzil  Neviem
Zaznamenané
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 22 otázok.