Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
19. Apríl , 2024, 07:58:26
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Problem so zvukovou kartou..  (Prečítané 15105 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Ted
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 132



« Odpoveď #15 kedy: 08. Marec , 2014, 17:20:57 »

a pchas tie repraky do spravneho vystupu na zvukovke?  Popiskujem si
jasne ze hej...a navyse, skusal som vsetky a tie o ktorych som vedel ze niesu na repraky
Zaznamenané

Epiphone Pro - 1 VS
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #16 kedy: 08. Marec , 2014, 17:39:45 »

odinstaluj ovladac na zvukovku, odstran zariadenie cez device manager, reboot. po reboote chod do device managera, daj vyhladat nove zariadenia, najde ti tu zvukovku a skus jej nainstalovat nejaky defaultny MS driver
Zaznamenané
Ted
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 132



« Odpoveď #17 kedy: 08. Marec , 2014, 17:43:04 »

odinstaluj ovladac na zvukovku, odstran zariadenie cez device manager, reboot. po reboote chod do device managera, daj vyhladat nove zariadenia, najde ti tu zvukovku a skus jej nainstalovat nejaky defaultny MS driver
hmm..to ma nenapadlo,skusim.
Zaznamenané

Epiphone Pro - 1 VS
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #18 kedy: 08. Marec , 2014, 17:46:33 »

a este predtym povypinat vsetky "mute" na mixpultikoch  Ja som čert..
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #19 kedy: 11. Marec , 2014, 19:55:40 »

toto asi nebude to, co riesil zadavatel temy, ale kedze sa to tyka zvukovky, nefungujuceho zvuku a Windows XP a navyse som to prave doteraz 2 hodiny riesil, tak dam sem:

z nejakeho dovodu Windows pri bootovani vyhlasil, ze je nieco napicu, nech strcim instal CD a dam repair alebo nech sa strcim sam. tak dobre, repair ako-tak prebehol a v zasade to ani velmi nebolelo. stratil sa ovsem zvuk, v ovladacom panely v audio devices bolo sedo - "no playback device" a nedalo sa tam nic doriesit. takze klasika - Revo Uninstaller a vsetky ovladacie kokotinky od zvukovky prec zo systemu a nanovo nahodit. bohuzial ziadna zmena, stale "no playback device". cize cele zle. pritom zvukovka akoze nainstalovana, ziadne zlte vykricniky v Device manageri, vsade same "zariadenie funguje korektne"... tak som sa tam porozklikaval hlbsie, co konkretne sa asi deje a kdesi som narazl na hlasku "sound driver enabled but not started". takze google a tam vysvitlo, ze asi je poskodeny akysi "swenum.sys". nasiel som, stiahol som, replacol som do prislusneho adresara a hovno. tak som googlil dalej, az som narazil na tento postup:

- copy machine.inf from Windows\inf to a temp dir
- remove line 20: ExcludeFromSelect=*
- Go to Control Panel /Ad HW and follow the wizard towards manual selection of device to be added
- Select Add System device
- Select Have disk
- Navigate to changed machine.inf
- Finish the installation

takze absolvoval som, restart a zrazu je vsetko OK. inak podobe zahady sa mi deju tusim od doby, co pouzivam legalne XP Home, s upiratenymi Profesional som nikdy nic takto neriesil  Ja som čert..
Zaznamenané
Ted
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 132



« Odpoveď #20 kedy: 11. Marec , 2014, 21:25:07 »

toto asi nebude to, co riesil zadavatel temy, ale kedze sa to tyka zvukovky, nefungujuceho zvuku a Windows XP a navyse som to prave doteraz 2 hodiny riesil, tak dam sem:

z nejakeho dovodu Windows pri bootovani vyhlasil, ze je nieco napicu, nech strcim instal CD a dam repair alebo nech sa strcim sam. tak dobre, repair ako-tak prebehol a v zasade to ani velmi nebolelo. stratil sa ovsem zvuk, v ovladacom panely v audio devices bolo sedo - "no playback device" a nedalo sa tam nic doriesit. takze klasika - Revo Uninstaller a vsetky ovladacie kokotinky od zvukovky prec zo systemu a nanovo nahodit. bohuzial ziadna zmena, stale "no playback device". cize cele zle. pritom zvukovka akoze nainstalovana, ziadne zlte vykricniky v Device manageri, vsade same "zariadenie funguje korektne"... tak som sa tam porozklikaval hlbsie, co konkretne sa asi deje a kdesi som narazl na hlasku "sound driver enabled but not started". takze google a tam vysvitlo, ze asi je poskodeny akysi "swenum.sys". nasiel som, stiahol som, replacol som do prislusneho adresara a hovno. tak som googlil dalej, az som narazil na tento postup:

- copy machine.inf from Windows\inf to a temp dir
- remove line 20: ExcludeFromSelect=*
- Go to Control Panel /Ad HW and follow the wizard towards manual selection of device to be added
- Select Add System device
- Select Have disk
- Navigate to changed machine.inf
- Finish the installation

takze absolvoval som, restart a zrazu je vsetko OK. inak podobe zahady sa mi deju tusim od doby, co pouzivam legalne XP Home, s upiratenymi Profesional som nikdy nic takto neriesil  Ja som čert..
ty si daaabel :D :D,ja napr. mam jednu prerobenu verziu XP sa to vola "Windows XP 2009 ultra edition" mas tam 7-ckovy skin a pri instalicii win si mozes vybrat ake chces nainstalovat programy je to super mas tam aj antiviraky,napalovacky atd. atd. .... ale toto s mojou zvuvkou sa mi este nikdy nestalo ani na 7 ani na XP a ani na tejto verzii tak neviem ci je chyba v zvukovej/v ovladaci..alebo v instalacii zvukovej
« Posledná zmena: 11. Marec , 2014, 21:25:39 od Ted » Zaznamenané

Epiphone Pro - 1 VS
Pánsky
nováčik
*
Príspevkov: 66


Ivanka pri Nitre.


« Odpoveď #21 kedy: 29. Apríl , 2014, 17:44:20 »

zdravim. potrebujem poradit lebo uz neviem ako dalej. dal som si dohromadi novy pocitac kde mam nainstalovani win 8.1. mam problem zo zvukovkou. pouzivam na hranie cez pc line 6 gear box ktory na starom pc pod win xp bezal bez problemov. teraz nemozem tu zvukovku nainstalovat, resp. nemozem nainstalovat tie driveri k  nej. vypise mi chybu ze pre instalaciu je potrebny win 2000 a vyssie. to je co za blbost?  vsak win 8.1 je vyssi od 2000. v com je problem? ako toto mozem vyriesit? vdaka za kazdu radu.dufam ze nebude potrebny navrat k win XP  Smútim
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #22 kedy: 29. Apríl , 2014, 18:58:38 »

a samotna instalacia driveru je urcena pre win8? vsak to je blud aby si xp driver tlacil na o 10 rokov starsi system...

samotna hlaska nie je blbost v kontexte kedy dany instalator vznikol - v casoch xp o win8 este nechyrovali, cize ak nerozoznal OS, tak logicky musel byt starsi ako ten, ktory instalator podporoval. v tomto pripade starsi ako w2k.

pozri na line 6 stranku ci nemaju novsi driver, ale predpokladam, ze taku starinu uz supportovat nebudu. jedine  co mozes s tou instalackou skusit je spustit instalaciu v  compatibility mode - right click na exe subor, preklikaj sa tabmi, najdi compatibility mod a vyber tam w2k alebo XP - ale nemyslim, ze to bude fungovat, kedze je to driver. resp mozno sa ti podari  ojebat instalator a on spokojne zbehne, ale OS nebude vediet s driverom pracovat

este mozes skusit asio4all, ten myslim, ze ma podporu pre win8 a zakladnu funkcionalitu zvukovky s tym rozbehas
« Posledná zmena: 29. Apríl , 2014, 19:02:02 od styrioci » Zaznamenané
Pánsky
nováčik
*
Príspevkov: 66


Ivanka pri Nitre.


« Odpoveď #23 kedy: 14. Máj , 2014, 09:32:33 »

nastastie na stranke line6 som stiahol driver pre win 8. takze to funguje. dost ma to zaskocilo lebo ked nie tak to je dost odveci ze by to nemalo podporu pre novy system.ale chapem , biznis je biznis a v tomto pripade to plati dvojnasobne asi  Neser ma!
Zaznamenané
Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.041 sekund, 22 otázok.