Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Apríl , 2024, 03:01:48
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Peavey 6505+ 112 - chrapčanie po roku  (Prečítané 1214 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
DenisVanMorgan
nováčik
*
Príspevkov: 19


Mám rád, keď je to šťavnaté...


« kedy: 09. Marec , 2014, 23:07:55 »

Zdravím gitaristi! Takže... dneska som prišiel po zrelaxovanom víkende, že si zahrám na gitare doma konečne tak som si dal žhaviť lampy, po cca 10 min. som aparát zapol zo Stand By na On a začal hrať. Nič zvláštne sa prvých 5 minút nedialo a potom to začalo. Spoza charakteristického šumu elektróniek mi začal aparát chrapčať, nie je to nič extra silné ale počuť to. Tak som pridával gain a hlasitosť skúšal pomery kedy to najviac chrapčí, po tme som sa pozeral aj na lampy či tam neuvidím nejaké divadlo no moc som toho ani nenapozeral nejak extra odlišne nesvietili ani nič. Samozrejme kábel som vylúčil aj gitaru. Je možné, že to sú rušivé vplyvy siete? Alebo skorej, že mi odchádzajú tie lacné šuvixy (Ruby tubes) čo sa do toho aparátu dávajú ako továrenské lampy? Díky moc za hocijakú radu :)
Zaznamenané
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #1 kedy: 10. Marec , 2014, 03:21:45 »

popísalo sa už o tom mraky ako na to  :) no ako prvé by som to vypol z elektriky- vytiahol šnúru , vždy počkaj chvílku kým sa kondíky vybijú , aparát ťa kopne aj keď je vypnutý , ale kondenzátory sú nabité , potom treba skúsiť  pohýbať s lampami , prípadne ich párkrát vytiahnuť a osadiť  , keď  máš nahradné lampy tak skúšať po jednej vymieňať , preampovky . Bežne sa to skúša pod šťavou , či to neprestane , to vyklanie s lampami , lebo kým na to prídeš a mušíš zapínať a vypínať a žhaviť , tak to dosť dlho trvá . Keď  nemáš skúsenosti s elektrikou , tak sa na to vyser a daj to niekomu kuknúť  , je tam oveľa viac Voltov jak v zásuvke , okolo 500 V  Si píš!!!
« Posledná zmena: 10. Marec , 2014, 03:31:21 od mirostrat » Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
DenisVanMorgan
nováčik
*
Príspevkov: 19


Mám rád, keď je to šťavnaté...


« Odpoveď #2 kedy: 10. Marec , 2014, 13:55:07 »

Aj som premýšlal, ze to je jedna z preampoviek. No kúpim a otestujem nic ine mi neostava :) niečo poskúšam. Do elektriky niesom laik takže nejaký problem by to nemalo robit.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #3 kedy: 10. Marec , 2014, 14:03:07 »

ked odchadzaju lampy nemusi to byt nutne vidiet.. vezmi si to takto.. ked chodis s frajerkou a potom sa zamilujes do druhej tak to tiez frajerka najprv na tebe nevidi.. vacsinou zisti ze sa nieco dojebalo ked uz si prestahovany u inej.. a takto nejak je to aj s lampami..
Zaznamenané

garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #4 kedy: 10. Marec , 2014, 14:17:30 »

dpc Bavím sa skvele

toto mi pripomenulo heft z jednej chaty, kamoš pretiahol jednému ďalšiemu babu, vysvetlil to vetou "to vieš to je ako s gitarou, vyberieš z púzdra a zahráš si"
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
DenisVanMorgan
nováčik
*
Príspevkov: 19


Mám rád, keď je to šťavnaté...


« Odpoveď #5 kedy: 10. Marec , 2014, 15:37:14 »

zaujímavé teórie tu vidím :D
Zaznamenané
shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 10. Marec , 2014, 16:00:26 »

... kamoš pretiahol jednému ďalšiemu babu, vysvetlil to vetou "to vieš to je ako s gitarou, vyberieš z púzdra a zahráš si"

 Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané

DenisVanMorgan
nováčik
*
Príspevkov: 19


Mám rád, keď je to šťavnaté...


« Odpoveď #7 kedy: 10. Marec , 2014, 20:09:58 »

No takže problem solved. Kombo som rozobral, všetok prach povyMETAL a preampovky som povyťahoval a poprehadzoval medzi sebou. Chrapčanie stíchlo ale sem tam ho započuť veľmi mierne, tak keď budem pri peniazoch trochu tak tam rovno kúpim nové lampičky. Mám ale taký pocit, že to je tá, ktorá bola na fázovom invertori.. spomedzi tých čínskych Ruby tubes to bola presne jedna JJ ECC83S :D. Díky za rady a historky, hádam táto téma nejakému gitaristovi pomôže neskôr pri riešení takéhoto problému  Na zdravie!
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.063 sekund, 23 otázok.