Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
20. Apríl , 2024, 00:03:43
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: snimacovy drot  (Prečítané 9431 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #15 kedy: 16. August , 2014, 08:56:13 »

Pri navijani testovacieho kusu si sprav niekolko odbociek cievky koli meraniu, mozes snimac spravit aj s vyssim odporom ako by mal byt.

Povedzme chces robit 7kOhmove PAFko, tak ho navinies na cca 7,5kOhm a spravis si odbocky 6,50 6,75 7,00 7,25 7,50. Potom si ich mozes v gitare spravit na otocny prepinac a porovnavat rozdiely vo zvuku.  Na zdravie!


presne to som chcel na tu p90ku že si spravim pri testoch odbočky po 250-500 závitoch  Je to frajer
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #16 kedy: 16. August , 2014, 15:21:17 »

- a keď si to namotával si sa snažil to pekne namotať ako stroj každý závit vedľa seba alebo sa ti podarilo aj troška chaoticky dačo navinúť .. keď že koluje všade že ručne znejú lepšie tak by ma zaujímal vplyv pri nedokonalom navíjaný ...
Vysokofrekvenčné cievky (napr. v rádioprijímačoch) sa majú namotávať "nadivoko", zmenšuje to parazitné kapacity. Možno to trochu pomôže aj v snímačoch, ale netuším do akej miery.
Na druhej strane, keď do toho malého priestoru chceš vtrepať čím viac závitov, musia byť pri sebe.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #17 kedy: 16. August , 2014, 15:31:05 »

aj ja som pocul, ze nie uplne dokonale navynute snimace maju mat lepsie zvukove vlastnosti, tatko to tvrdil... ale skusenost nemam...
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #18 kedy: 16. August , 2014, 16:45:46 »

Abigail Ybarra to vysvetlovala v jednom videu (neviem ho najst) ako navija single-coil. A bolo to chvilku presne, chvilku chaoticky.
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #19 kedy: 16. August , 2014, 16:49:04 »

nasiel som
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #20 kedy: 18. August , 2014, 09:47:31 »

nasiel som

môže mi niekto to preložiť Huh! pls  No hanbím sa.. No hanbím sa..

ako už som sa zameral aj na ruku ako ide :D a všimol som si že ked ide zo spodu snímača na hor ide pomali a potom ide rzchlo späť a zase odspodu pomali :D :D :D  a potom ešte dalej ked s tým mikala :D :D :D to je teda hand made  :D :D :D

zase v iných videách idú pekne rovnako rukou z ľava do prava .... kto vie no ... napr niektoré single majú cievku namotanú ako hrubú rúru  a niektoré majú v strede viacej závitov ako na hornom a spodnom okraji ....
« Posledná zmena: 18. August , 2014, 09:52:11 od tipek » Zaznamenané

Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.028 sekund, 22 otázok.