Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
20. Apríl , 2024, 01:14:35
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ake potenciometre na rozpinanie Humbuckra na singel  (Prečítané 7218 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
volcom_sk8
nováčik
*
Príspevkov: 41


« kedy: 19. Marec , 2014, 09:43:36 »

zdravim chcem sa opytat ake potenciometre na rozpinanie cievkok s humbuckra na single mam gitaru esp es 401 a idem si tam nahodit seymour duncan sh8 krk kobylka a ta gitara ma riesene tak 2x volume a jeden tone a chcel by som na tie dva volume prepinatelne potenciometre s humbuckra na singel len neviem aky potenciometer na humbucker sa pouzivaju 500k potenciometer a na singel 250k potenciometer take som nenasiel chcem sa opytat ci tieto potenciometre budu nato sluzit chcel by som dajake kvalitnejsie http://www.muziker.sk/gitary/nahradne-diely-pre-gitary/ovladace-prepinace-potenciometre/p/21194-fender-Push-Pull-Switch a este aky potenciometer na tonovu clonu ked su tam osadene humbuckre 500k alebo 250k
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 19. Marec , 2014, 14:40:43 »

toto je iba o presvedceni, o nicom inom. niekto bude tvrdit, ze je to suma fuk (ja) a niekto sa bude do krvi hadat, ze je to strasne dolezite, aka hodnota sa pouzije. tak si vyber.

inak Sivcak (Soller Guitars) ma vo webshope aj 500K prepinacie potaky.

na clony je to este viac jedno, ako na potaky, ale zase sa mozno najde ktosi, co mu to jedno nie je. pouzivas vobec tonove clony ? ja ich mam casto v gitarach vobec nezapojene.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #2 kedy: 20. Marec , 2014, 06:35:52 »

toto je iba o presvedceni, o nicom inom. niekto bude tvrdit, ze je to suma fuk (ja) a niekto sa bude do krvi hadat, ze je to strasne dolezite, aka hodnota sa pouzije. tak si vyber.

No pokial capnes na humbucker po 300k potak s 500k (najma volume), tak ten rozdiel moze byt dost citelny. Najma v pribudnuti vysok a kvazi vycisteni zvuku. Sam som zazil na jednej gitare a tiez viaceri. Roberto je v tomto prebornik.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 20. Marec , 2014, 11:38:57 »

No pokial capnes na humbucker po 300k potak s 500k (najma volume), tak ten rozdiel moze byt dost citelny....

moze, ale nutne nemusi. tam je tych faktorov, co ovplyvnuju straty signalu (lebo o tych to je), viac...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #4 kedy: 24. Apríl , 2014, 08:48:38 »

toto je iba o presvedceni, o nicom inom. niekto bude tvrdit, ze je to suma fuk (ja) a niekto sa bude do krvi hadat, ze je to strasne dolezite, aka hodnota sa pouzije. tak si vyber.

Dobra ukazka, co robia potaky je tu (od 11:57). Ta ista gitara, tie iste snimace, iba prehodene 250 vs 500 potaky. Rozdiel taky ak nie vacsi ako dve rozdielne gitary. Zodpoveda to inak mojim skusenostiam:

Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 24. Apríl , 2014, 22:50:07 »

to je nejaka kokotina, takyto rozdiel potaky nespravia. nepozeral som to cele, len ten kusok co si dal cas, cize asi minutu. inak preco v tej ukazke 500 kilo nebolo vobec vidno, na com hra ?

a akym Tvojim skusenostiam to zodpoveda ? ty si si niekedy doma v Gibsonoch menil rozne hodnoty potakov ? ty co sa bojis vytiahnut gitaru z kufra  Ja som čert..
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #6 kedy: 25. Apríl , 2014, 06:30:26 »

ne, ale mal v roznych gitarach, rozne potaky a snimace, ale kedze tie rocniky pozna, tak a-b=c a to je ten rozdiel v potakoch Ja som čert..
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #7 kedy: 25. Apríl , 2014, 07:38:50 »

to je nejaka kokotina, takyto rozdiel potaky nespravia. nepozeral som to cele, len ten kusok co si dal cas, cize asi minutu. inak preco v tej ukazke 500 kilo nebolo vobec vidno, na com hra ?

Na tej istej, Heritage, vsetko rovnake, aj snimace. Rozdiel inak mozu v klude taky spravit, na jednom 79 Custome som to priamo zazil a sam som bol prekvapeny. S 250 dost mrtva gitara akoby pod dekou, po vymene ovela viac vysok, konkretnejsi zvuk, nehovoriac samozrejme o priebehu. Nehovoriac o 57 RI Custome, co som predal Robertovi, ten na nom pomenil kopec veci.

Takisto vsetky Gibsony do roku 72 co som mal boli konstantne agresivnejsie a cistejsie ako 73 a 74 (konstrukcne rovnake) s inymi potakmi. Nahoda? Ja som čert..
« Posledná zmena: 25. Apríl , 2014, 07:44:32 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #8 kedy: 25. Apríl , 2014, 15:48:59 »

dojdi niekedy ku mne s gitarou, kde sa da dostat zozadu k elektrike a predvedieme si to :)
Zaznamenané
bubucci
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 427



« Odpoveď #9 kedy: 25. Apríl , 2014, 18:03:52 »

Ja jsem zkusal prohodit volume pot na '93 Studiu a na '07 SG Standardu z 300k na 500k. Obe mely 498T/490R. SGcku to vcelku pomohlo a celkove byl zvuk otevrenejsi, ale Studio sa me moc nelibilo. S tim ebenovym hmatnikem uz to bylo az moc ostre a ztratilo ten gibsonovsky zahuhlany zvuk.
Zaznamenané

negibson, lacne napodobeniny, domorobo...
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #10 kedy: 25. Apríl , 2014, 18:27:19 »

ztratilo ten gibsonovsky zahuhlany zvuk.
ved to je dobre nie? Bavím sa skvele
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #11 kedy: 26. Apríl , 2014, 10:16:16 »

Ja jsem zkusal prohodit volume pot na '93 Studiu a na '07 SG Standardu z 300k na 500k. Obe mely 498T/490R. SGcku to vcelku pomohlo a celkove byl zvuk otevrenejsi, ale Studio sa me moc nelibilo.

Hej, je to individualne, ale v podstate 500 potaky nechaju gitaru zniet viac "autenticky". :)

S tim ebenovym hmatnikem uz to bylo az moc ostre a ztratilo ten gibsonovsky zahuhlany zvuk.

Gibsonovsky zvuk je velmi siroky pojem. :)
« Posledná zmena: 26. Apríl , 2014, 10:16:37 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 27. Apríl , 2014, 08:48:15 »

dojdi niekedy ku mne s gitarou, kde sa da dostat zozadu k elektrike a predvedieme si to :)
Netreba sa dostať k elektronike, stačí pripájať k výstupu (napr na jacku) paralelný odpor 500 kOhm. Rád tam prídem s tým odporom.

Ináč na tej Progiho ukážke je ináč otočená bedňa, čiže posúvali aj mikrofón...
Zaznamenané
volcom_sk8
nováčik
*
Príspevkov: 41


« Odpoveď #13 kedy: 21. Jún , 2014, 13:05:17 »

nakoniec som nedal push pull ale gotoh prepinac a normalne potak volume gotoh 500 a tone 500 gotoh a-b v tom a a b je rozdiel taky ze v podstate je jedno ci pojde na volube A alebo B chcel som si ho namontovat zeby vsetko fungovalo na tej gitare ja mam tone skoro na plno stale na fendere mam tak jeden potak volume a humbucker na tejto som chcel zeby sa to dalo viac nastait
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 22 otázok.