Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 15:25:28
Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Engl Powerball  (Prečítané 29381 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
KOV
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 146


« kedy: 29. Marec , 2014, 10:24:30 »

Nazdar. Nemáte niekto overenú schému na Engl Powerball? Našiel som túto: http://img638.imageshack.us/img638/362/e645schematicpage1.png ale táto je určite chybná. A ešte túto: http://img171.imageshack.us/img171/4929/englpowerballschematicln7.jpg Táto vyzerá už lepšie, ale je osekaná a nie sú tam hodnoty kondenzátorov v korekciách. Máte ešte niekto nejakú inú? Díky.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 31. Marec , 2014, 08:23:50 »

Nazdar. Nemáte niekto overenú schému na Engl Powerball? Našiel som túto: http://img638.imageshack.us/img638/362/e645schematicpage1.png ale táto je určite chybná. A ešte túto: http://img171.imageshack.us/img171/4929/englpowerballschematicln7.jpg Táto vyzerá už lepšie, ale je osekaná a nie sú tam hodnoty kondenzátorov v korekciách. Máte ešte niekto nejakú inú? Díky.
Ide o to, či chceš zosík opraviť, alebo stavať kópiu. Na stavanie kópie sú tie schémy nekompletné, ale ak si to chceš prispôsobiť (napr iný počet kanálov), tak by mali stačiť. Tie kondíky na prvej schéme sú.
Mám len takú istú schému, ale dvojstranovú, na druhej strane je prepínacia logika.
Zaznamenané
KOV
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 146


« Odpoveď #2 kedy: 31. Marec , 2014, 13:55:17 »

Chcem skúsiť postaviť kópiu hi-gain kanálu. Skúšal som tú druhú schému s korekciami z prvej schémy, ale zvuk sa mi zdal nejaký čudný, tenký. Tak som tam dal korekcie z fireballu a už to je lepšie, ale asi to znie inak ako by malo. Ešte to nejak poskúšam, ale neviem ako majú byť prepnuté relátka pri tých módoch. Ak by si mohol dať tú schému prepínacej logiky, tak budem rád. Zišlo by sa mi to. Díky.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #3 kedy: 31. Marec , 2014, 14:55:12 »

ale zvuk sa mi zdal nejaký čudný, tenký.


tak potom si to okopiroval verne.. :)
Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #4 kedy: 01. Apríl , 2014, 15:30:46 »

Chcem skúsiť postaviť kópiu hi-gain kanálu. Skúšal som tú druhú schému s korekciami z prvej schémy, ale zvuk sa mi zdal nejaký čudný, tenký. Tak som tam dal korekcie z fireballu a už to je lepšie, ale asi to znie inak ako by malo. Ešte to nejak poskúšam, ale neviem ako majú byť prepnuté relátka pri tých módoch. Ak by si mohol dať tú schému prepínacej logiky, tak budem rád. Zišlo by sa mi to. Díky.
... nechcem ti brat iluzie ,ale ak nemas podklady na plosak ( layout a samotny material pouzity na PCB ) tak podla schemy ti  nebude verne hrat asi nic ako original a môzes pouzit aj tie iste suciastky ako ta znacka co ju kopirujes.
U lampovych aparatov sa totizto prejavuju a uplatnuju take zakonitosti ,ktore sa do schem nedaju zakreslit.
« Posledná zmena: 03. Apríl , 2014, 07:58:52 od brdo prvy » Zaznamenané
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1031



WWW
« Odpoveď #5 kedy: 01. Apríl , 2014, 15:36:30 »

... nechcem ti brat iluzie ,ale ak nemas podklady na plosak ( layout a samotny material pouzity na PCB ) tak podla schemy ti  nebude verne hrat asi nic ako original a môzes pouzit aj tie ieste suciastky ako ta znacka co ju kopirujes.
U lampovych aparatov sa totizto prejavuju a uplatnuju take zakonitosti ,ktore sa do schem nedaju zakreslit.

A chcelo by sa ti o tomto napisat aj viac? Takto to trochu to zavana ciernou magiou a paranormalnymi javmi  Žmurk
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 01. Apríl , 2014, 15:41:22 »

vsak to su zname veci a aj Brdo to tu uz viacej razy zorpitvaval. u lampaca sa ovplyvnuje navzajom vsetko, staci viest vodice inymi cestami a hned to hra inac. foter sa mi tiez viacej razy stazoval, ze vselijake prototypy mu zletovane na stole v style hniezdo hrali najsam fasa, po pokusoch o "ukrabicovanie", sa zvuk zrazu stratil, a pod :)
Zaznamenané
KOV
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 146


« Odpoveď #7 kedy: 01. Apríl , 2014, 15:42:13 »

Jasná vec, ani mi nejde o to aby to hralo 100% rovnak, ale aby sa mi to páčilo. Mám to zatial postavené v skúšobnom šasi na lište a paticiach a hrá to popiči. Spravil som korekcie podľa schémy čo mi poslal Zvukár Andrej a hrá to fakt dobre. Hi-gain ako sa patrí. Nič sa nehltí, korekcie zaberajú citlivo, gainu to má riadne veľa. Som spokojný barz.
« Posledná zmena: 01. Apríl , 2014, 15:43:05 od vulva » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #8 kedy: 01. Apríl , 2014, 15:48:48 »

vies to podporit aj ukazkami ?
Zaznamenané
KOV
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 146


« Odpoveď #9 kedy: 01. Apríl , 2014, 15:52:33 »

Zajtra dačo nahrám, teraz musím ísť do práce. Mám tu bedňu s g12t, bude to znieť asi lepšie ako tá kópia mesy čo som sem dával predtým, ale mikrofón mám len k PC.
Zaznamenané
KOV
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 146


« Odpoveď #10 kedy: 02. Apríl , 2014, 12:26:59 »

Tak som skúsil nahrať ten preamp. Hrá to do koncáku s 6p6s PP, box polootvorený s celestion g12t75 čína, gitara sgr c-1, snímač r.m. pickups f1. Nahrávané lacným mikrofónom k PC, takže to tomu zodpovedá. Hrám tam bludy. Má to ešte druhý, stredovejší mód ale ten tam teraz nemám zapojený. Tu je tá ukážka: Jasná vec, že na živo to hrá lepšie.
Zaznamenané
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1031



WWW
« Odpoveď #11 kedy: 02. Apríl , 2014, 14:17:38 »

a ved neni to uplna katastrofa, chcelo by to nahrat aj s mensim gainom a inym micom asi, aby sa to dalo ako-tak orientacne ohodnotit
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #12 kedy: 02. Apríl , 2014, 14:26:52 »

v zasade to je jedna z tych lepsich ukazok podobnych domacich kutilstiev, co sa tu na fore obcas vyskytnu...
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #13 kedy: 03. Apríl , 2014, 07:54:52 »

Clovece ,kde ty chodis na tie exoticke lampy ? Co si vykradol armadny NZ sklad  Bavím sa skvele
... inak ,hra to celkom slusne,sice mne sa hentake uvrcane a preprazene zvuky moc nepacia ,ale z ukazky je pocut ,ze to reaguje aj na atak a neni to zagrcane,ale neviem sa ubranit dojmu ,ze to hra jak trandak ,ale to je asi len tou nahravkou.
« Posledná zmena: 03. Apríl , 2014, 07:58:05 od brdo prvy » Zaznamenané
KOV
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 146


« Odpoveď #14 kedy: 03. Apríl , 2014, 11:17:55 »

Tie 6p6s mám z ruska: http://tubes-store.com/product_info.php?products_id=314 sú to popiči lampy. Niečo podobné ako 6V6. Poslali mi všetky z jednej výrobnej šarže. Inak majú tam aj iné zaujímavé lampy, napr. armádne 6n2p-ev po 2USD. Z tých som robil bratovi kópiu engl fireball s trafami z mono130, hrá to zabijácky. Veľmi dobré lampy. Poštovné tam je tiež v pohode, taktiež ceny lámp.
Inak v tomto preampe sú klasické ecc83. Neboj nič, nehrá to ako tranzistor, len to neviem dobre zachytiť tým biednym mikrofónom. Toto je len taký prototyp, idem stavať kamarátovi 100w hlavu tiež z mona130 na old school death metal, tak som chcel vyskúšať zvuk aby počul, či sa mu ten charakter bude páčiť. On je s tým zvukom veľmi spokojný. Inak do tej hlavy budem tiež dávať 6n2p-ev. Možno to cez víkend ešte skúsim prerobiť na preamp z framusu cobra, aby sme vedeli čo hrá lepšie.
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.037 sekund, 23 otázok.