Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
20. Apríl , 2024, 02:56:45
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: 24.75'' (LP/SG) vs. 25.5'' (Tele/Strat) - menzúry  (Prečítané 1289 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« kedy: 06. Apríl , 2014, 20:53:37 »

Zdravím, zaujíma ma rozdiel medzi týmito dvoma typmi menzúr vo viacerych aspektoch. Je mi jasný ten naj základnejší - dĺžka kmitajúcej struny. Najlepšie by bolo nejaké pocitové porovnanie - atack, dĺžka pražcov, pocit z hry, pohodlie a ktorú preferujete.

Pýtam sa hlavne kvôli tomu, že doteraz som hrával stále na gitare s "lespaulovskou" menzúrou a v budúcnosti by som si chcel zadovážiť telecaster.  Preto sa rozmýšľam, či ten rozdiel nebude príliš priepastný. Proste ako sa na to zvyká.
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 06. Apríl , 2014, 20:58:08 »

za seba... mam gitary aj take, aj take. cely zivot som striedal, aj ked viacej som hral asi na kratkej menzure. rozdiely so nikdy neriesil a asi ani necitil... tvrdi sa vselico a mozno to sem aj niekto napise, ale u mna je to jedno. vzdy som pouzival vsade rovnaku hrubku strun a v ramci moznosti aj rovnake nastavenie...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #2 kedy: 07. Apríl , 2014, 00:10:16 »

Presne ako pise Rasto. Mozes mat 10 Les Paulov a budu sa pocitovo lisit kus od kusu, niektore mozu posobit trebars s 10nami strunami menej ohybne ako hociaky Fender s 10 strunami. Zazil som viacero Stratov, ktore boli aj s 11kami "ohybnejsie" ako niektore Gibsony s kratsou menzurou. Skor podla mna zalezi na celkovej konstrukcii, uhlu sklonu krku, nastaveni atd. ako na samotnej menzure.  Celkovo cisla a gitary su vzdy alchymia.  :)
« Posledná zmena: 07. Apríl , 2014, 00:11:50 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #3 kedy: 07. Apríl , 2014, 01:00:41 »

Dik za odpovede pani. :) Niekde som cital, ze menzura sa vseobecne dost podcenuje ...napr. ten fenderoidny twang vraj z velkej miery ovplyvnuje dlhsia menzura, samozrejme v kombinacii s ostatnymi prvkami.
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #4 kedy: 07. Apríl , 2014, 01:51:01 »

Dik za odpovede pani. :) Niekde som cital, ze menzura sa vseobecne dost podcenuje ...napr. ten fenderoidny twang vraj z velkej miery ovplyvnuje dlhsia menzura, samozrejme v kombinacii s ostatnymi prvkami.

Tazko povedat. Podla mna skor ho ovplyvnuje celkovo konstrukcia, pouzite dreva a snimace.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.03 sekund, 22 otázok.