Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
23. September , 2024, 19:31:32
Strán: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 41 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Top 5 slovenski gitaristi  (Prečítané 126485 krát)
0 užívateľov a 95 Hostí prehliada túto tému.
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #195 kedy: 09. Január , 2008, 16:01:11 »

hrat moze ale ze je spicka mu povie len hluchy beloch  Bavím sa skvele
hluchy ako eric clapton...?  Žmurk
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #196 kedy: 09. Január , 2008, 16:04:02 »

v 60 70 80 rokoch ked sa rodili gitaristi a vyvijal rock bol na slovensku bohuzial komunizmus hrali sa len schvalene riffy a tych par samorastov co tu mame je pozostatok tej doby. stale to tu riadia postkomunisticki producenti a drzia si svoje kone. ja tu tvorbu nepocuvam lebo mi pripada pomylena a zdeformovana. ked sa to niekomu paci nech si to pocuva.

V istom zmysle mas pravdu. Kapiel na podobnej technickej urovni ako nasa Fermata alebo trebars Collegium Musicum bolo na Zapade desiatky az stovky. U nas su trosku precenene.

Ale zas aj zo statov byvaleho Vychodneho bloku vzislo kopa kvalitnej rockovej hudby, len je dnes neznama. Je aj originalna, kedze mnoho tychto kapiel spojilo rockovu hudbu s miestnymi tradiciami, kulturou a folkom (ciastocne to citit aj u Fermaty, Collegia alebo Hladikovho Modreho Efektu). Odporucam si napocuvat kapely mimo nasich spominanych z byvalej Juhoslavie, Polska alebo aj ZSSR. (napr. SBB, Leb I Sol, Indexi, Drugi Nacin, Gunesh atd.) a budes mozno dost prekvapeny.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #197 kedy: 09. Január , 2008, 16:04:43 »

tak pocuvaj toho lepsieho claptona zo slovenska ja budem stale pocuvat toho horsieho z ameriky

Clapton je Anglican. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Jimi458
nováčik
*
Príspevkov: 28


« Odpoveď #198 kedy: 09. Január , 2008, 16:07:48 »

hluchy ako eric clapton...?  Žmurk

nepovedal som ze Eric je hluchý alebo nieco take ak teda narazas na mna ale jednoducho su ovela lepsi bluesmani ako je on...
« Posledná zmena: 09. Január , 2008, 16:08:18 od Jimi458 » Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #199 kedy: 09. Január , 2008, 16:10:48 »

nepovedal som ze Eric je hluchý alebo nieco take ak teda narazas na mna ale jednoducho su ovela lepsi bluesmani ako je on...
to bol len taky situacny frk na musicmana...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #200 kedy: 09. Január , 2008, 16:13:58 »

hlavne ste OT vzhladom na povodnu temu. vytvorte si na to vlastnu.

Povodna tema je tazka KOKOTINA - vsak Imbus ju zalozil  ha ha ha
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #201 kedy: 09. Január , 2008, 16:20:43 »

myslim ze to v tomto pripade nieje vobec relevantne Zdravíčko
Zaznamenané

o-yep sro
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #202 kedy: 09. Január , 2008, 16:25:37 »

myslim ze to v tomto pripade nieje vobec relevantne Zdravíčko

mas pravdu.

inak mal som napisany dlhocizny prispevok, kde som chcel vyjadrit svoj nazor na temu "Top SK gitaristi", ale nakoniec som ho neposlal. ale stojim si za tym, ze tema je to hlupa, diskutovat sa sice da, ale k nicomu to nevedie a nikomu to ani nic neda.

keby teraz niekto zalozil temu Top svetovi gitaristi, rovno ju zamknem (Kurtovi zmazem)
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #203 kedy: 09. Január , 2008, 16:39:31 »

chapem na co narazas, citim to osobne tak isto a suhlasim s tebou.
mne skor islo o to, ze ked uz sa chcu chalani hadat mimo tematu, tak nech laskavo aspon dodrziavaju pravidla a spravia si na to vlastnu temu, sak ked je debata, tak nech sa debatuje, ale k veci. niekto pride a bude chciet napisat ze sa mu paci vratko rohon a je podla neho top sk gitarista tak zostane chudak zaskoceny zahranicnou smotankou. ako vidno, dost vela uzivatelov ma pravidla dost na haku.
Zaznamenané

o-yep sro
Dorian
stály hosť
*****
Príspevkov: 853



« Odpoveď #204 kedy: 09. Január , 2008, 17:38:29 »

Musicman-mas vo vela veciach pravdu. nasa latka sa len  velmi tazko prirovnava svetu a ma to naozaj vela aspektov. ale aj napriek tomu tu mame velmi, vravim velmi tesne priblizujucich sa gitaristou k svetovej spicke.to myslim vsetci vieme. skor ma seru tie reci o komunistoch a bla bla bla. vsetko mi to znie ako vyhovorky. uz preslo dost casu a mame mnozstvo info. ja sam uz mam generaciu ludi v gitarovej triede, co nemaju sajnu o sudruhovani a je to citit. vyrastaju v inej dobe a budu s nich konkurencie schopni ludia-gitaristi. ti co su okolo 30-tky maju tu istu moznost vzdelavania a nasavania informacii. ale oni vo vacsine pripadov, budu len plakat a picovat, ako sa to neda a ako ich doba sociku dojebala. omyl, vsetko zl je na nieco dobre.aj ked v 30-tke sa tazsie dostava do kolobehu tvrdej driny na sebe. potom je to vsak aj o citeni. to kde zijeme a ako zijeme sa odraza aj na nasej hre. nikdy nebudeme amici a oni nikdy nebudu my.slovanske citenie a tvorba je nasou vysadou a aj ja som si to zacal uvedomovat trochu neskor, ze prave toto moze byt zaujimave a ezotericke pre svet. samozrejme, ze nie v podani skupin Bez mena, IMT usmev a ostatku grcoff, co tu kraluju. nepodcenoval by som nas feeling a prave na nom treba stavat umenie a nie opicit sa po kovbojoch. co sa tyka este latky 5 slov. gitaristou ponimajte ju vo vyske slovenskych vykonov a produkcii.
Zaznamenané

RnR & HD & tatarak & Jack Daniels
www.doriangrayband.com
Jimi458
nováčik
*
Príspevkov: 28


« Odpoveď #205 kedy: 09. Január , 2008, 17:43:06 »

tak nejako by som to aj ja povedal...... Na zdravie!
Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #206 kedy: 09. Január , 2008, 17:45:03 »

juuj OT ale zaujimave.. tak co?  ha ha ha
Dorian: co je to slovanske citenie? ci to len ja nic slovansky necitim? uz tu niekde takato tema bola... neni celkom pravda ze sa opicime po kovbojoch, jak si pisau. tu uz je dost dlhu dobu podobna kultura ako u kovbojov, preto je celkom prirodzene ze "ludovky a slovansky cit" ehm, s prepacenim vyhnili...
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #207 kedy: 09. Január , 2008, 17:51:23 »

Dorian to o tych komunistoch bolo  v suvise s tym ze vtedy 60 70 80 bola rockova hudba na spicke svetoveho zaujmu a u nas sme presrali ten cas ked tu mohli byt uz korene a mnozstvo hudobnikov a dobrych skupin. tato mlada generacia teraz ked je na spicke zaujmu konzum a pocitacove hry ma co robit aby to dobehla. ale verim ze sa to znova otoci a vrati sa doba ku korenom klasiky.
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #208 kedy: 09. Január , 2008, 17:56:51 »

...
Dorian: co je to slovanske citenie? ci to len ja nic slovansky necitim? uz tu niekde takato tema bola... ..

slovancke citenie ? vypocuj si napr. slovensky folklor. lidicka stupnica. zahraj si ju, zaimprovizuj si v nej. ked si v nej nikdy nehral, pojde Ti to mozno kostrbato. ale ked si uvedomis tu melodiku, zistis, ze Ti je znama a blizka. vypocuj si Griglaka, zamysli sa nad jeho melodikou. vypocuj si kvavesistu Jana Hammera, zamysli sa nad jeho melodikou... nic ? lepsie naviest neviem :)
Zaznamenané
floydak
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 450



« Odpoveď #209 kedy: 09. Január , 2008, 18:04:03 »

bacov koko*t je tiez v lydickej?  Popiskujem si  ha ha ha
Zaznamenané

jednoducho som ignoroval axiomu
Strán: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 41 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.048 sekund, 23 otázok.