Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
23. September , 2024, 19:31:16
Strán: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 41 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Top 5 slovenski gitaristi  (Prečítané 126470 krát)
0 užívateľov a 85 Hostí prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #225 kedy: 09. Január , 2008, 18:47:37 »

dzizs... stupnica nie je "duch" ani ziadne poznavacie znamenie kultury. co mame teraz vsetci robit veci v nejakej blbej stupnici aby sme mali vyvozny artikel co je schopny konkurovat?

to nikto nepovedal. prekrucas. pytal si sa na slovanske citenie, ze Ti to nic nehovori. vysvetlil som to, ako som vedel, pomohol som si lidickou stupnicou, mysliac, ze vsak mas vlastny fundovany nazor - lepsie sa Ti to tak pochopi. blba stupnica ? jak vies ? vsak ju nepoznas si tvrdil  Žmurk

ono mne na tom vadi to ze ludia casto dnes aj v inych oblastiach (nie len v hudbe) zacnu robit 2 veci z dlhej chvile:
1.) hladat svoje korene a od nich nieco zacinat
2.) byt absolutne jedinecny a iny od vsetkeho ostatneho
Mna uz to celkom zacina nudit, namiesto nejakej blbej stupnice sa treba mozno len trochu viac poobzerat a akceptovat ze slovansky duch uz nepride.

neargumentujes. bud konkretny. neodpovedal si mi na otazku o Hammerovi.
Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #226 kedy: 09. Január , 2008, 18:54:31 »

Sorry som si nevsimol.. ANO presne o tom Hammerovi. Akusticka jazzova muzika s prvkami rocku a popu, popripade ina zlatanina. Pre mna nuda, a o tom vyraze "dobytie ameriky" este pouvazuj.

Argumentujem, navazujem viac mnenej na povodny dorianov prispevok. No jedina vec co som sa dozvedel ze existuje lydicka (ci lidicka ) stupnica.. to ma moc nezaujima
Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #227 kedy: 09. Január , 2008, 18:58:21 »

a teraz si vlastne vsimam tvoje argumenty.. existuje lydicka stupnica-> vyuzil ju hammer ako zastupca slovanskeho ducha->dobyl s lydickou stupnicou ameriku, ergo duch je zivy...? aspon bol v 70. 80. rokoch
Zaznamenané
Dorian
stály hosť
*****
Príspevkov: 853



« Odpoveď #228 kedy: 09. Január , 2008, 19:09:01 »

Dorian to o tych komunistoch bolo  v suvise s tym ze vtedy 60 70 80 bola rockova hudba na spicke svetoveho zaujmu a u nas sme presrali ten cas ked tu mohli byt uz korene a mnozstvo hudobnikov a dobrych skupin. tato mlada generacia teraz ked je na spicke zaujmu konzum a pocitacove hry ma co robit aby to dobehla. ale verim ze sa to znova otoci a vrati sa doba ku korenom klasiky.

moc podcenujes. vzdy bola komercia a trend pre generacie pritazlivejsie.zapamataj si, ze ak sa najde aspon jeden, nevymre to.a on sa uz nasiel. viem o nom. jasne, ze vacsina a to drviva ma na haku hodnoty. co uz?
Zaznamenané

RnR & HD & tatarak & Jack Daniels
www.doriangrayband.com
Dorian
stály hosť
*****
Príspevkov: 853



« Odpoveď #229 kedy: 09. Január , 2008, 19:10:02 »

slovancke citenie ? vypocuj si napr. slovensky folklor. lidicka stupnica. zahraj si ju, zaimprovizuj si v nej. ked si v nej nikdy nehral, pojde Ti to mozno kostrbato. ale ked si uvedomis tu melodiku, zistis, ze Ti je znama a blizka. vypocuj si Griglaka, zamysli sa nad jeho melodikou. vypocuj si kvavesistu Jana Hammera, zamysli sa nad jeho melodikou... nic ? lepsie naviest neviem :)



 Zdravíčko Na zdravie!
Zaznamenané

RnR & HD & tatarak & Jack Daniels
www.doriangrayband.com
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #230 kedy: 09. Január , 2008, 19:14:05 »

Pre všetkých čo chcú cítiť ducha slovenskej gitarovej hudby...
...choďte na nejakom koncerte bližšie ku gitaristovi ktorý jedol pred koncertom väčšie množstvo strukovín.
A ak bude správna konštálacia planét tak ho isto ucítite  Zdravíčko
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #231 kedy: 09. Január , 2008, 19:16:03 »

Ludia, kusok viery by vam len prospelo! Žmurk

Citácia
zapamataj si, ze ak sa najde aspon jeden, nevymre to.a on sa uz nasiel. viem o nom.

Dorian Na zdravie!
Zaznamenané

Dorian
stály hosť
*****
Príspevkov: 853



« Odpoveď #232 kedy: 09. Január , 2008, 19:21:00 »

a teraz si vlastne vsimam tvoje argumenty.. existuje lydicka stupnica-> vyuzil ju hammer ako zastupca slovanskeho ducha->dobyl s lydickou stupnicou ameriku, ergo duch je zivy...? aspon bol v 70. 80. rokoch

no, tato stupnica je najblizsia slovanskej melodike a Hammer bol taky kral, ze zlozil ameriku a este si aj vymyslel aj vlastnu stupnicu v ktorej ked pustal svoje melodie a postupy kouboji srali magi v kockach
Zaznamenané

RnR & HD & tatarak & Jack Daniels
www.doriangrayband.com
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #233 kedy: 09. Január , 2008, 19:30:31 »

no, tato stupnica je najblizsia slovanskej melodike a Hammer bol taky kral, ze zlozil ameriku a este si aj vymyslel aj vlastnu stupnicu v ktorej ked pustal svoje melodie a postupy kouboji srali magi v kockach
sak fajn. cize to bol kvalitny interpret, ktory sa v ramci svojho zanru, so svojimi vynimocnymi schopnostami presadil za mlakou.  Som za vodou kámo
teda ja ho nevnimam ako krala, ale sak moze byt.. kde je duch..?
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #234 kedy: 09. Január , 2008, 19:49:14 »

uz tu bol JOE? ak nie, tak Vas riadne prezenie ha ha ha ono toto je debata o nicom. nebudem reagovat na to, kto sa kde presadil, ale skor na to, ci to ma vyznam riesit. je jasne, ze na "vitazoch" sa neda zhodnut. kazdy ma rad svojho gitaristu a cele je to velmi subjektivne. akurat sa da bavit, co kto dokazal - to je tiez subjektivny pohlad, cize aj to pada. tema keby bola zalozena v style "Vasi TOP slovenski gitaristi" tak to razantne meni situaciu. pre kazdeho cloveka je niekto iny, ale mozu by aj zhody - to je jasne. ale nejako obecne to urcit...to nejde Na zdravie!
Zaznamenané

zakky
Hosť
« Odpoveď #235 kedy: 09. Január , 2008, 19:55:14 »

ale sak tato tema aj bola podla mna o tom aby sem clovek napisal svojich oblubenych gitaristov kym sa tu trupky nezacali hadat o slepke a vajci :G
« Posledná zmena: 09. Január , 2008, 19:55:40 od Zakky » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #236 kedy: 09. Január , 2008, 20:58:59 »

..ANO presne o tom Hammerovi. Akusticka jazzova muzika s prvkami rocku a popu, popripade ina zlatanina. Pre mna nuda, a o tom vyraze "dobytie ameriky" este pouvazuj.

takze ho "poznas" ... hm... asi mu idem zalozit temu, nech sa vyhneme takymto faux paus

inak moc som nepochopil, o co Ti ide. jasne, aj ja som rad v opozicii proti vsetkemu a vsetky, ale snazim sa to davat najavo tak, ze ukazem aj svoje postoje, svoj pohlad na vec a svoje argumenty k tomu. u Teba som si vsimol len ten opozicny postoj, ale co vlastne tvrdis, to neviem... ci iny obsah za tou opoziciou uz nemas ?
« Posledná zmena: 09. Január , 2008, 21:00:53 od rastis » Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #237 kedy: 09. Január , 2008, 21:13:45 »

takze ho "poznas" ... hm... asi mu idem zalozit temu, nech sa vyhneme takymto faux paus

inak moc som nepochopil, o co Ti ide. jasne, aj ja som rad v opozicii proti vsetkemu a vsetky, ale snazim sa to davat najavo tak, ze ukazem aj svoje postoje, svoj pohlad na vec a svoje argumenty k tomu. u Teba som si vsimol len ten opozicny postoj, ale co vlastne tvrdis, to neviem... ci iny obsah za tou opoziciou uz nemas ?
rastis treba si asi priznat ze ani ty ani ja sme vlastne neargumentovali. pisali sme hovadiny do fora. a co s tou opoziciou? ja tvrdim len ze nie je duch, ja nie som proti vsem  Na zdravie!
Zaznamenané
hangar_18
stály hosť
*****
Príspevkov: 907



« Odpoveď #238 kedy: 09. Január , 2008, 21:57:35 »

meno najlepsieho slovenskeho gitaristu spoznate z mojho podpisu! Bavím sa skvele Cmuk chlapci
Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4779


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #239 kedy: 09. Január , 2008, 22:05:57 »

podla mna sa zas mele prazdna slama   to nieje o tom aky som ,ale čo s tym urobim?mam na to silu byt vo svetovej lige ???a ked tak zdvihni rit achod do USA za humnama to nedokažeš...chce to kus odvahy..brnka barzdo dobre ale to je nič..treba sa naučit jazyk a ist do sveta kde sa to da ..každy z našich vzorov je len človek a nie boh...ale mal tu silu, nie len štastie to dobojovat...každy je tam kde si zasluži, u nas je tiež vela muzikantov čo by mohli konkurovat barzkomu..ale ..nech zdvihnu rite....  ja osobne proti kapelam akoIMT usmev a bez mena nič nemam maju kopec peknych veci a je tam citit aj jazykovu aj hudobnu slovenčinu....ked niekto dokaže čo oni može pičovat..nemusi byt každy "rocker" ......je to len mlatenie prazdnej slamy.  Gitara nieje šport preto nemože sutažit Knopfler s Vaiom a deLuciom je to smiešne Na zdravie!
Zaznamenané

Strán: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 41 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.088 sekund, 23 otázok.