Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
23. September , 2024, 21:15:46
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 41 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Top 5 slovenski gitaristi  (Prečítané 126636 krát)
0 užívateľov a 8 Hostí prehliada túto tému.
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #30 kedy: 06. Február , 2006, 01:16:02 »

hej myslel som bugalu
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #31 kedy: 06. Február , 2006, 11:09:39 »

Ahojte všetci:) Som tu nový a táto téma ma zaujala. No, myslím, že Tóth, Peci Uherčík, Burian, Griglák, Chodelka, aj keď s tým, že Chodelka nemá pekný tón súhlasím. Všeobecne má také príliš vymyslené tie sóla, nie je príliš spontánny.
K tomu Pecimu: niekedy v roku 1986 sme boli zo školy na brigáde a vzali nás na koncert Elánu. Predskokana robil Demikát s Pecim a Kupecom. Peci bol vynikajúci. Úplne som šalel, keď položil gitaru na koleno a hral oboma rukami na hmatníku, takže výborný technik, image a všetko na úrovni. Počul som nejaké inštrumentálky, dobrý tón, technika, ale moc toho neukáže. Rád by som videl v nejakom klube atď.
Griglák-neviem či si niekto pamätá jeho Avion, kde spieval Habera. Tam bola taká skladba s názvom \"Dávno to spočítané máš\". Tam je sólo, ktoré by sa malo povinne vyučovať. Geniálne melopdické, veža rozkladov (arpegiá)a celé to vyznelo absolútne bravúrne. Ak by som mal hlasovať za najlepšie slovenské sólo našej rockovej hostórie, bolo by to ono!
Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #32 kedy: 06. Február , 2006, 11:32:45 »

tak, ak mas nejaku nahravku sem s nou...som dost zvedavy
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #33 kedy: 06. Február , 2006, 12:15:07 »

No ak to patrilo mne, tak ja by som aj rád, ale neviem sa k tej nahrávke dostať. Za študentských čias som to mal stiahnuté z rádia, ale to už dávno nemám tie nahrávky:( Vtedy som si nechal kúpiť Sp platňu Avionu v Blave, ale predavačky sa vraj tvárili, že je to nezohnatežné. Predpokladám, že to muselo byť niečo ako kultovná záležitosť, aspoň teda v Blave.
Inak všeobecne, okrem Fermaty bol Avion úplne najlepším počinom Grigláka. Habera tam vevžmi pasoval a bolo to oveža lepšie ako pozdejší Team...
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #34 kedy: 06. Február , 2006, 20:01:37 »

Nemožete davat Buriana,Chodelku,Griglaka,Lacka do jednej kopy.Každy hra niečo ine.U mna je Number 1 FG. Mam prakticky všetko čo nahral,často to počuvam ,pre mna je to Pan Gitarista.
Zaznamenané
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #35 kedy: 07. Február , 2006, 08:20:01 »

No, ak máš od Feriho všetky nahrávky, máš aj Avion? Mohol by si poskytnúť, čo ty na to?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #36 kedy: 07. Február , 2006, 13:18:37 »

yngwinier - Avion bola kapela, kde hral gitaru okrem Griglaka aj moj foter, na bicie hral Palo Kozma. Kapela nikdy nemohla oficialne nahravat ani koncertovat, preto sa velmi rychlo po vzniku rozpadla. Nahrali v studiu iba zopar pesniciek, ine nahravky neexistuju. Mam doma DEMO na kazete zo skusobne, chystam sa, ze ho zdigitalizujem, akurat casu malo.
Zaznamenané
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #37 kedy: 07. Február , 2006, 13:59:11 »

rastis: jasne, tam to asi po žiadnu platňu nedotiahli. Tie nahrávky z rádií, to boli tzv. rozhlasové nahrávky-čiže pesničky nahraté pre Slovenský rozhlas, ktoré sa tam púšťali. Takže existujú kvalitné nahrávky, len škoda, že zatiaž neuzreli svetlo sveta v podobe CD atď.
Vrátiac sa k téme: v \"Spočítané máš\" tam bolo bohové sólo! Fakt som zíral...
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #38 kedy: 07. Február , 2006, 15:00:50 »

Prepáčte, že odbočím od témy, ale neviem, či toto stojí za nový thread.

To sa za socíku vážne nahrávali pre Slovenský Rozhlas extra nahrávky? Ako to presne bolo? To SRo nepúšťal pôvodné nahrávky zo šúdia? Alebo kombinoval \"platňové\" a svoje nahrávky? Prečo sa to robilo? Bola to +dalšia štúdiová session, alebo sa nahrávalo na živo? Kdesi na tomto fóre odznelo aj to, že sa takéto nahrávky robili aj pre Triangel. Asi to muselo byť fest drahé. Ale za to mohlo vzniknúť kopec zaujímavých raritných verzií skladieb.
Zaznamenané

yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #39 kedy: 07. Február , 2006, 15:08:22 »

Podža mojich skúseností tak vznikol kopec nahrávok, ktoré boli mimo LP a SP alebo CD. Aj z dôvodu rôznych súťaží sa takto nahrávalo. Potom za dotyčným umelcom prišiel nejaký šéfino z rádia, aby pospísal, že sa vzdáva autorských práv a rádio to potom nasadilo do éteru. V Sro chodila na poludnie taká relácia, asi 30 minútová, kde sa takéto veci (akože výber z hitov a novinky) hrávali. Pamätám si, že takto odzneli aj veci od Avionu - Výpravca vtákov, potom taká rýchlejšia pecka. Tú najlepšiu - \"Spočítané máš\" som mal nahratú tuším zo Zákruty:) Bisťu, to boli časy. Rád by som tú nahrávku vlastnil...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #40 kedy: 08. Február , 2006, 17:54:23 »

yngwinier - obcas sa pripomen a slubujem, ze ked naskrabem trochu viac casu, nejake Aviony Ti poskytnem.

Altostratus - oni to boli sice statne, ale predsa len rozne institucie. Cize Opus mal svoj \"marketingovy plan\" a tocil si podla seba LP, pripadne iba SP albumy. Slovensky rozhlas mal vlastne studia a plan patrocnice, coho a kolko treba nahravat, takze ak citili potrebu nahravania, nahrali s kapelou 1-2 pesnicky bezohladu na to, ze kludne tie iste pesnicky kapela nahravala aj pre Opus. Podobne to bolo zo Slovenskou televiziou, ktora tiez ked potrebovala do programu nahravku, casto si ju sama aj zrealizovala. Samozrejme kazda institucia bola ina mafia aj ked sa nbiektory najvacsi mafiani vedeli pohybovat skrz. Na spravnom mafianovi  (ci uz ako clenovi alebo ako managerovi alebo aspon rodinnom prislusnikovi) fungovali aj vtedy povolene a \"uspesne\" kapely ako Elan a spol. Ak taky mafian nebol po ruke, bol velikansky uspech, ak kapela (a to tiez iba vdaka zabehnutym a znamym menam hudobnikov) mohla nahrat aspon 1 pesnicku pre Slovensky rozhlas, 1 pre Slovensku televiziu a 1 pre Statne babkove divadlo v Kosiciach. Cele toto vesele rozpravanie sa vola socializmus a presne pre toto napriklad nikdy ani len nezacala fungovat vyssie spominana kapela Avoin (a mnoooooho inych).
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #41 kedy: 08. Február , 2006, 20:36:45 »

to:Ak je tvoj f.....r Peter Peteraj,tak poto hral aj na LP PROGRES 5-Mozek.Nedoceneny gitarista.Asi nemal štastie na kapely,alebo spoluhračov.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #42 kedy: 08. Február , 2006, 21:03:13 »

rudy napísal:
Citácia
to:Ak je tvoj f.....r Peter Peteraj,tak poto hral aj na LP PROGRES 5-Mozek.Nedoceneny gitarista.Asi nemal štastie na kapely,alebo spoluhračov.




Prvy zlava (r.1983 ??)
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #43 kedy: 09. Február , 2006, 19:23:50 »

to:rastis Tam som sa kopol.Samozrejme PROGRES 2.Nemal Gibson De Luxe?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #44 kedy: 09. Február , 2006, 19:26:07 »

Mal cierny Gibson LP Custom a robeny Les Paul s minihumuckerami z LP De Luxe.
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 41 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.09 sekund, 23 otázok.