Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 19:23:14
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Potrebujem ako samouk s vacsimi ambiciami noty ?  (Prečítané 6048 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
way
nováčik
*
Príspevkov: 5


« kedy: 15. Apríl , 2014, 11:18:03 »

Zdravim som tu novy a chcem sa spytat a poradit. Dufam ze nepisem do zlej temy ak ano tak pardon.

Som zatial samouk a od septembra zacinam chodit do zusky. - Mam vacsie ambicie.

Ucim sa na spanielke akordy zatial viem iba tieto - A, Ami, Bmi, C, C7maj, D, D4, D6, D7, D7maj, Dmi, E, E7, E7maj, Emi, F, F7maj, Fdim, G, G7 aHmi. - sice ich neviem az tak perfektne prehadzovat ale pracuje sa na tom.

Mojim cielom je naucit sa co najlepsie na gitare.  Ale ma to jeden hacik - nerozumiem notam a sotva co je stupnica a dalsie veci. Ano na internete som pozeral ale nejako moj mozog nechape :D

Prosim vas ak mozte pomozte.
Dakujem.


« Posledná zmena: 15. Apríl , 2014, 12:32:10 od rastis » Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #1 kedy: 15. Apríl , 2014, 11:30:43 »

hmm tak ono to je  studium na cely zivot.. zaklad je pochopit teoriu a aplikovat v praxi.. to trva..

 a tiez... ja napriklad netusim nic o notach ale to nevidim prekazku v tom aby som poznal akordy, riesil veci podla ucha a skladal muziku takymto sposobom..

 treba v tom celom najst system.. az prejdes na bare akordy zistis ze ked vies zahrat Emol.. tak vies zahrat vlastne hociktory iny dalsi molovy akord..

a ked pochopis kde mas tony na gitare (co je IMHO asi najdolezitejsie) tak ich budes vediet transponovat do roznych tvarov v roznych polohach.. jeden akord vies zahrat kludne aj x sposobmi..

akoze urcite sa neda vsetko naraz.. zrejme si len zacal ako pises, takze so spravnym vedenim sa budes vediet hybat dopredu..
« Posledná zmena: 15. Apríl , 2014, 12:32:17 od rastis » Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2 kedy: 15. Apríl , 2014, 12:33:47 »

zmenil som nazov temy, aj jej umiestnenie. ak by som chcel k tomu dodat nieco aj do tretice, tak mam pocit, ze toto sa tu debatovalo uz vela krat.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 15. Apríl , 2014, 12:35:54 »

...

Som zatial samouk a od septembra zacinam chodit do zusky. -


....Ale ma to jeden hacik - nerozumiem notam a sotva co je stupnica a dalsie veci. Ano na internete som pozeral ale nejako moj mozog nechape :D

Prosim vas ak mozte pomozte.
Dakujem.


v com je problem ? zacnes chodit do ZUSky a tam predsa noty budete mat. v com potrebujes vlastne pomoct ?
Zaznamenané
way
nováčik
*
Príspevkov: 5


« Odpoveď #4 kedy: 15. Apríl , 2014, 12:39:53 »

zaujimalo by ma co potrebujem co by som mal vediet. Co by som sa mal naucit do septembra?
« Posledná zmena: 15. Apríl , 2014, 12:52:50 od way » Zaznamenané
arnysimilar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 480



WWW
« Odpoveď #5 kedy: 15. Apríl , 2014, 13:53:36 »

Neviem, či má zmysel chodiť do ZUŠky len kvôli notám. Lebo teóriu (noty, tvorba akordov, intervaly, ...) sa vieš naučiť aj sám. Je na to kopec literatúry. Ako samouk však môžeš získať zlozvyky ako zlé držanie gitary, poloha rúk a pod. Čo mimo klasiku zas až taká hrôza nie je. Ja som do ZUŠky nejaké 2-3 roky chodil, učil ma trubkár noty (bolo to začiatkom 90. rokov), nevravím, že to nemalo zmysel, ale dnes v čase internetu by som išiel už inou cestou.
Zaznamenané

Byť hlupákom je veľmi ťažké, pretože je veľmi veľka konkurencia...
way
nováčik
*
Príspevkov: 5


« Odpoveď #6 kedy: 15. Apríl , 2014, 22:13:24 »

Nie ja nejdem do zusky len kvoli tomu aby som sa naucil noty ale aby som sa naucil hrat a pochopil urcite veci co k tomu suvisia.
Dalej by som sa chcel spytat aku gitaru by som si mal kupit? aku odporucate zaciatocnikovy?
« Posledná zmena: 15. Apríl , 2014, 22:19:13 od way » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 15. Apríl , 2014, 23:24:46 »

.
Dalej by som sa chcel spytat aku gitaru by som si mal kupit? aku odporucate zaciatocnikovy?

nebud lenivy a citaj forum, na toto sa tu pyta niekto kazdy druhy den. a nespajaj 100 Tvojich otazok do jednej temy.

cele toto co si tu zalozil ma vo fore milion odpovedi. ked sa nimi budes prehrabavat, urcite ocenis vhodne zvolene nazvy tem - na rozdiel od nazvu, aky si zvolil pre svoju temu povodne ty.

takze ak sa neurazis, tuto to zamknem a ked chces dalej debatit, najdi temu, kde to bude najrozumnejsie.

 Na zdravie!
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.032 sekund, 22 otázok.