Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 19:06:46
Strán: 1 [2] 3 4 ... 8 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: trochu o slovenskej hudobnej scéne  (Prečítané 36330 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #15 kedy: 17. Apríl , 2014, 09:50:42 »

...
Kapiel je tu dobrych dost :)
+1
Zaznamenané

BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #16 kedy: 17. Apríl , 2014, 10:50:16 »

Kydajú vkuse všetci a na všetkých. Aspoň z mojich postrehov. Aj preto som sa na to vysral.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #17 kedy: 17. Apríl , 2014, 11:24:00 »

toto je taka trochu naivna a detska tema, neviem si predstavit, co sa tu vlastne ma diskutovat.

ze Tasler nieco povie v rozhovore ? vsak sa to tu nikomu ani nechce citat. co je vlastne pointa tejto temy ?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #18 kedy: 17. Apríl , 2014, 11:25:28 »

co je vlastne pointa tejto temy ?

Picovanie.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #19 kedy: 17. Apríl , 2014, 11:26:57 »

ale na koho vlastne ? na Taslera ? dobre, mne je jedno. je nesympaticky a urcite sa strasne poti. co dalej ?
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #20 kedy: 17. Apríl , 2014, 11:29:29 »

ale veď nehovor o ňom len v zlom Bavím sa skvele nebol vždy takýto vypasený, dokonca aj spievať vládal, aj koncerty robili fasa, akurát za posledných pár rokov sa dosť zopsuli
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #21 kedy: 17. Apríl , 2014, 11:31:19 »

ale na koho vlastne ? na Taslera ? dobre, mne je jedno. je nesympaticky a urcite sa strasne poti. co dalej ?

Daj na Desmod daco teraz.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #22 kedy: 17. Apríl , 2014, 11:37:49 »

nie toto vôbec nemalo byť o nadávaní.
malo to byť len o takej polemike na tému, že či to naozaj takto beží medzi kapelami na slovensku. proste či tásler iba nedrístal. jednoducho nejaké postrehy. Veď viacerí tu hrajú v kapelách tak môžu povedať, lebo do toho vidia.

napr. na tú otázku, že v čom je chyba, že kapely majú takéto vzťahy medzi sa celkom rozhovoril. Ako vnímate tie jeho vyjadrenia, že v čom je chyba... Prípadne ako to vidíte vy?
« Posledná zmena: 17. Apríl , 2014, 11:41:28 od PS1984 » Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #23 kedy: 17. Apríl , 2014, 11:44:35 »

Daj na Desmod daco teraz.  Bavím sa skvele

ale mne su oni vsetci uplne jedno. z radia hraju vacsie picoviny ako Tasler, vsak som napisal, ze pesnicky pisat vie slusne. a era Desmodu tiez uz nastastie vyhasina, ani v telke ho tolko uz nevidim...

ja len fakt neviem, co sa da pisat o slovenskej hudobnej scene a co to vlastne ta scena je. vsak uz ani Slaviky nie su, aby sme si to mohli raz rocne pripomenut  Popiskujem si
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #24 kedy: 17. Apríl , 2014, 11:47:56 »

ale mne su oni vsetci uplne jedno. z radia hraju vacsie picoviny ako Tasler, vsak som napisal, ze pesnicky pisat vie slusne. a era Desmodu tiez uz nastastie vyhasina, ani v telke ho tolko uz nevidim...

ja len fakt neviem, co sa da pisat o slovenskej hudobnej scene a co to vlastne ta scena je. vsak uz ani Slaviky nie su, aby sme si to mohli raz rocne pripomenut  Popiskujem si
tak nejaká slovenská hudobná scéna je. to asi všetci vieme. Tému som takto nazval preto, lebo hovoril o kapelách u nás - teda o našej hudobnej scéne. nech už je akákoľvek.
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #25 kedy: 17. Apríl , 2014, 11:49:41 »

nie toto vôbec nemalo byť o nadávaní.
malo to byť len o takej polemike na tému, že či to naozaj takto beží medzi kapelami na slovensku. proste či tásler iba nedrístal. jednoducho nejaké postrehy. Veď viacerí tu hrajú v kapelách tak môžu povedať, lebo do toho vidia.

napr. na tú otázku, že v čom je chyba, že kapely majú takéto vzťahy medzi sa celkom rozhovoril. Ako vnímate tie jeho vyjadrenia, že v čom je chyba... Prípadne ako to vidíte vy?

hladas senzacie, kotre senzaciami nie su. proste si si precital nejaky drist v novinach a mas z toho nejaiy wow dojem. su ludia co sa mozu a su ludia co sa nemusia. su chrapuni a su slusaci. takto je to na celom svete a nic prevratne na tom zisteni neni. v kazdom odvetvii ludskeho zivota moze nastat sutaziva atmosfera, spolupracujuca atmosfera alebo nenavistna atmosfera, tak nechapem, co za objavne veci cakas, ze sa tu teraz budu diskutovat. chces nieco konkretne na Taslera ? tak sa povypytuj ludi, co s nim pracuju alebo pracovali. mozno Ti povedia, mozno nie, mozno maju co, mozno nie.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #26 kedy: 17. Apríl , 2014, 11:51:22 »

tak nejaká slovenská hudobná scéna je. to asi všetci vieme. Tému som takto nazval preto, lebo hovoril o kapelách u nás - teda o našej hudobnej scéne. nech už je akákoľvek.

a co je to ta scena ? to co je v radiach ? alebo to co je v Smotanke ? alebo to co hra na letnych festakoch ? alebo to, co vyziera vsetky ksefty ? alebo to, co plni kluby po celej republike ? alebo to, co ma najlepsie predaje nosicov ? alebo to, co ma najviac pozreti na YT ?
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #27 kedy: 17. Apríl , 2014, 12:00:34 »

a co je to ta scena ? to co je v radiach ? alebo to co je v Smotanke ? alebo to co hra na letnych festakoch ? alebo to, co vyziera vsetky ksefty ? alebo to, co plni kluby po celej republike ? alebo to, co ma najlepsie predaje nosicov ? alebo to, co ma najviac pozreti na YT ?

nie. podľa mňa je scéna všetko. nie len rádiovky, nie len obiehači festivalov. ale všetci muzikanti. aj tí, ktorí sa nemusia pretŕčať v smotánke.
Ja o mnohých ani netuším. Neorientujem sa napr. vo vodách jazzu (veď len nedávno som tu zakopol o Bugalu)...

a vonkoncom nehľadám nič na Táslera. On mi je ukradnutý. Ja som si iba prečítal rozhovor a niektoré veci v ňom ma zaujali a myslel som, že sa tu nejaká debata môže o tom rozbehnúť.

napr. ako osobnú skúsenosť (úplného amatéra) môžem povedať, že keď som hral v kapele v meste odkiaľ pochádzam tak sme tiež mali takú súťaživosť kapiel medzi sebou. ale len v rovine takého vyhecovania sa k lepšiemu výkonu na ďalšom koncerte. Nikdy nešlo o ohováračky. proste sme sa šli pozrieť na koncert druhej kapely a pozerali sme čo a ako. a potom sme si povedali, že chalani nabudúce musíme byť lepší. keď sa prídu na nás pozrieť tak im to musíme ukázať  Bavím sa skvele prostetrochu zjednodušené ale..
Tu ale asi o ohováračky..
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #28 kedy: 17. Apríl , 2014, 12:03:21 »

najvacsi zebraci su vzdy a zasadne ti, co mame s nimi spolocnu skusobnu. tam niekde sa to zacina.

a potom druhy najvacsi zebrak je ten, co jeho pesnicka hra ako zvucka denneho serialu, pretoze to su tantiemy a preco tam ma mat pesnicku hento hovado, ked tam mohla hrat pesnicka moja ?
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #29 kedy: 17. Apríl , 2014, 12:04:43 »

najvacsi zebraci su vzdy a zasadne ti, co mame s nimi spolocnu skusobnu. tam niekde sa to zacina.

a potom druhy najvacsi zebrak je ten, co jeho pesnicka hra ako zvucka denneho serialu, pretoze to su tantiemy a preco tam ma mat pesnicku hento hovado, ked tam mohla hrat pesnicka moja ?
aha. takže takto...
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
Strán: 1 [2] 3 4 ... 8 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.04 sekund, 23 otázok.