Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 17:36:29
Strán: 1 ... 5 6 [7] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Gitary Hagstrom  (Prečítané 20620 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Mazzi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 727


His spirit and music live on!


« Odpoveď #90 kedy: 07. Apríl , 2009, 06:56:18 »

Suhlasim....s tym pobytom to bol ovela lepsi priklad ako s tym autom.
Niekedy naozaj staci ponastavovat a vsetko hra, ale ked je krk uplne zohnuty, tak tam asi nie je nieco v poriadku.
Zaznamenané

Fender Stratocaster American Deluxe '09, Gibson LP Trad '16  -->[Pedalboard]-->Fender Super Reverb 65 RI, Fender Bassman '59 LTD RI, Fender Deluxe 112, Lab Series L5  '78.
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #91 kedy: 07. Apríl , 2009, 07:03:55 »

ja si tiez myslim,ze u drahsich gitar by mala byt SAMOZREJMOST, aby boli riadne zostelovane. To znamena,co sa tyka dohmatu, aby struny neboli pol centimetra od hmatnika. Tiez som lavak a gitary si kupujem iba podla obrazku, nemam tu moznost chytit ju najprv do ruky,takze ta asi viac chapem, ako ostatni :)..a tiez nie kazdy si musi vediet nastavit gitaru a tuna chlapik este pisal tusim, ze bol s tou Schecterou aj u gitarara. Inak ja mam tiez objednanu 7strunku Schecter, tak som fakt zvedavy na nu. Ale bol som pred par dnami v hudobninach, mali tam Schecterku za 9tis,cize nizsia rada,ale co som chytil struny,tak dohmat bol uplne super. Ale zas neviem ci drncali struny, lebo som na nej nebrnkal.
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #92 kedy: 07. Apríl , 2009, 07:17:47 »

nie su to drahe gitary,ale patria urcite do strednej kategorie a tam by to uz fakt malo byt samozrejmost
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
arnysimilar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 480



WWW
« Odpoveď #93 kedy: 07. Apríl , 2009, 07:24:01 »

Asi máš pravdu Robo, ale ja som Petrovi hovoril, nech to dá nastaviť a vieš aký je rozbehaný, nemá čas. Sme dohodnutý, že to dá pozrieť. Som mu to nekázal vrátiť, aby bolo jasné, ale dať pozrieť gitarárovi a nastaviť alebo ak sa nedá, vymeniť.
Zaznamenané

Byť hlupákom je veľmi ťažké, pretože je veľmi veľka konkurencia...
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #94 kedy: 07. Apríl , 2009, 07:26:42 »

nie je to samozrejmosť..každá gitara potrebuje aspoň minimálnu starostlivosť pre vstupom do prevádzky. Arny kupoval cez kamoša z veľkoobchodu, kde nie je šanca všetky gitary štelovať...je to otázka +10-15 EUR a bude mať pociť, že má inú gitaru. Ja dávam nastavovať aj gitary od 2000 EUR.  Na zdravie!

ved nie je,sak preto som napisal,ze MALO BY TO BYT :)..proste ked si kupis hudobny nastroj,ktory je urceny na hranie a neda sa na tom hrat,to podla mna normalne nie je  Na zdravie!
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
arnysimilar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 480



WWW
« Odpoveď #95 kedy: 07. Apríl , 2009, 07:52:20 »

Ok Robo, beriem ťa za slovo.  Zdravíčko
Zaznamenané

Byť hlupákom je veľmi ťažké, pretože je veľmi veľka konkurencia...
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #96 kedy: 07. Apríl , 2009, 09:42:48 »

A poznámka od veci. Tiež som obchodník. Predávam síce iné veci ako gitary a to pobyty v mojich dvoch penziónoch. A keď zákazník s niečim nie je spokojný, tak sa to snažím riešiť a takým veciam predchádzať. To ako by som povedal, však načo tam riadiť, spať sa tam predsa dá, aj keď je tam špina, nie? Však nech si to vyriadi zákazník, keď sa mu to nepáči. Čo vy na to. Zaplatili by ste mi za taký pobyt, alebo by ste ma niekam poslali?Si píš!!!
myslim, ze vacsina pochopila to, co si napisal, ak to aplikujeme na tvoj priklad, ze pride k tebe host, prezrie si izbu a odide, pretoze tam uz nemal vybalene svoje veci a nebol tam zabyvany :)

ale ak pises, ze tie gitary neboli v poriadku, co si zo zaciatku ani v jednom pripade (schecter, hangstrom) nenapisal, tak je tvoje riesenie pochopitelne. len zo zaciatku to vyznieva z tvojej strany naozaj vselijako  Zdravíčko
Zaznamenané
arnysimilar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 480



WWW
« Odpoveď #97 kedy: 07. Apríl , 2009, 16:05:03 »

Beriem to. Nevyjadril som sa na začiatku správne. Záver je taký, že obe gitary bez nastavenia boli nehrateľné a ja som ich nastaviť nevedel. Uvidíme čo povie gitarár. Určite Vás budem informovať ako to nakoniec dopadlo.
Zaznamenané

Byť hlupákom je veľmi ťažké, pretože je veľmi veľka konkurencia...
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #98 kedy: 07. Apríl , 2009, 16:29:37 »

Beriem to. Nevyjadril som sa na začiatku správne. Záver je taký, že obe gitary bez nastavenia boli nehrateľné a ja som ich nastaviť nevedel. Uvidíme čo povie gitarár. Určite Vás budem informovať ako to nakoniec dopadlo.

ja som na tom tak isto, dnesk mi prisla Schecterka a tiez bola uplne nehratelna, musel som nastavit kobylu,keby som sa nebol spytal, tak sam by som to asi nenastavil. A este aj krk bude treba nastavit,ale to asi radsej prenecham odbornikovi,lebo asi by som nieco dojebkal keby som to sam robil :)
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
arnysimilar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 480



WWW
« Odpoveď #99 kedy: 07. Apríl , 2009, 18:49:31 »

Takže to začínam vidieť ako pravidlo, že ľavácke a možno nielen ľavácke gitarky sú nenastavené a pre menej skúsených užívateľov nehrateľné, keďže to len tak nezvládnu. Pripomína mi to jeden nemenovaný operačný systém na PC. (Okná Hlísta) - to tiež keď nenastavím a nezabávam sa s tým asi 2-3 dni, nie je použiteľné. Lenže ja som PC odborník a to každý nie je - toto je teda ... človek aby bol odborník na všetko ..  Ja som čert..
Zaznamenané

Byť hlupákom je veľmi ťažké, pretože je veľmi veľka konkurencia...
arnysimilar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 480



WWW
« Odpoveď #100 kedy: 15. Apríl , 2009, 07:32:06 »

Takže dnes sa mi cez skype ozval kamarát z Hannoveru. Bol dať pozrieť tú Hagstrom gitaru gitarárovi - technikovi u Thomanna. Chlapec skúsil nastaviť a po hodine trápenia skonštatoval, že ten krk je úplne nanič a nedá sa s tým nič robiť. Ešte tam majú jeden kus tak skúsi ten vyštelovať, ale nevidí ani to ružovo. Ešte k tej Schecter gitare. Tak tú tiež pozreli a rovno ju poslali naspäť výrobcovi - to bola tiež nanič, s tým krkom sa nedalo nič spraviť. Takže som asi nie tak blbý, len sa tu predávajú šmejdy a ja som natrafil rovno na 2 za sebou. Aspoň, že ma to nič nestálo, lebo kamoš to donesie zadara, ešte aj zľavu spraví oproti pultovej cene ... keby som to objednával cez e-shop už som o cca 80,-€ ľahší. (2x poštovné od Thomanna sem a 2x naspäť a naťahovalo by sa to 2-3 mesiace). Čo z toho vyplýva?! Gitaru vždy kupujte tak, že ju vyskúšate, zahráte na nej, ak nie je nastavená, nech vám to tam spravia, inak nebrať. Posledná poznámka. Jednalo sa o gitary v rozpätí 600-900,-€, nie žiadne šmejdy. Ale vidím to dnes tak, že do 1000,-€ sa asi veľmi neoplatí špekuľovať.  Zdravíčko
Zaznamenané

Byť hlupákom je veľmi ťažké, pretože je veľmi veľka konkurencia...
Mazzi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 727


His spirit and music live on!


« Odpoveď #101 kedy: 25. Apríl , 2010, 20:02:52 »

Teraz v Brne som mal moznost si vyskusat dve tieto gitarky a musim povedat, ze obom som prisiel na chut...spracovanie bolo na jednotku..nastavene tiez...sice jednu by som mozno este trochu doladil, ale vysledok bol skvely...zvukovo sa mi velmi pacili...
skusal som toto:
http://kytary.cz/hagstrom-super-swede/HN107293/
a toto:
http://kytary.cz/hagstrom-viking-ii/HN107298/
Teraz som pozeral este videa, co tam v predajni nahrala frajerka a teraz sa mi ten zvuk paci este viac  :)
Krasna farba, pocit pod paprcami a tona sustainu...rozhodne hraju lepsie ako vacsina v tejto kategorii...
Zaznamenané

Fender Stratocaster American Deluxe '09, Gibson LP Trad '16  -->[Pedalboard]-->Fender Super Reverb 65 RI, Fender Bassman '59 LTD RI, Fender Deluxe 112, Lab Series L5  '78.
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #102 kedy: 22. Máj , 2014, 16:03:38 »

Mate niekto nejake cerstvejsie skusenosti alebo zazitky s tymito gitarami Huh!
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
Strán: 1 ... 5 6 [7] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.054 sekund, 23 otázok.