Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 08:23:27
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: tatkové aparáty :)  (Prečítané 7458 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« kedy: 07. Máj , 2014, 13:40:04 »

fotrik kedysi profesionalne hraval, dnes uz sere na to. obklopuje sa kadecim zaujimavym, tak dam par fotiek, hlavne pre ludi, co ho poznaju :)

[img width= height=]http://ska2tonics.sk/rastis/fotky/tat/01.jpg[/img]

[img width= height=]http://ska2tonics.sk/rastis/fotky/tat/02.jpg[/img]

[img width= height=]http://ska2tonics.sk/rastis/fotky/tat/03.jpg[/img]

[img width= height=]http://ska2tonics.sk/rastis/fotky/tat/04.jpg[/img]

[img width= height=]http://ska2tonics.sk/rastis/fotky/tat/05.jpg[/img]

[img width= height=]http://ska2tonics.sk/rastis/fotky/tat/06.jpg[/img]

[img width= height=]http://ska2tonics.sk/rastis/fotky/tat/07.jpg[/img]

[img width= height=]http://ska2tonics.sk/rastis/fotky/tat/08.jpg[/img]


inak ta bugina na konci je asi prve Mesa Boogie, co sa vyskytlo na Slovensku, ak vie niekto este o starsom, nech da vediet. je to Mark II, uplne prva verzia este bez pridavneho pismena, takmer prototypicka. vyskytla sa na vela slovenskych nahravkach, okrem ineho sa na nej z vacsej casti tocilo Zerave znamenie osudu od Tublatanky, atd...
« Posledná zmena: 07. Máj , 2014, 13:41:29 od rastis » Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #1 kedy: 07. Máj , 2014, 13:54:34 »

peckove fotky! krasna praca.. aj na tych zosikoch teraz niekto hrava?
Zaznamenané

exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #2 kedy: 07. Máj , 2014, 13:59:03 »

to radio co je na 3. fotke je aj funkcne, resp. analogovo sa na to uz asi neda nic chytit, ci? mam 1 take doma, ale viem ze nefunguje

inak ten mark musi byt popici  Na zdravie!
« Posledná zmena: 07. Máj , 2014, 13:59:57 od exhumer » Zaznamenané

WEIRD THRASH
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 07. Máj , 2014, 14:00:21 »

.. aj na tych zosikoch teraz niekto hrava?


nie. Mesina je na tej fotke v stave bez koncovych lamp. ale Tesly vyssie su plne funkcne :) tatko si obcas pre radost letuje a skusa zapojenia z podivnych historickych lamp, vsetko v style "hniezdo na stole", pobavi sa, pobrnka si a zase rozobere. a zase inokedy ked to na neho dojde, zobere ine podivne lampy, vyrobi ine hniezdo, a tak si zije :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 07. Máj , 2014, 14:03:17 »

to radio co je na 3. fotke je aj funkcne, resp. analogovo sa na to uz asi neda nic chytit, ci? mam 1 take doma, ale viem ze nefunguje

inak ten mark musi byt popici  Na zdravie!

este stale sa cosi da chytit na dlhych vlnach, hlavne v noci za dobreho pocasia :)

Mark je uplne prva verzia, skorej santanovsky spevava, ako metallicovsky nasrata. su tam nejake drobnosti v zapojeni, ale neni problem v kratkom case to prerobit na II B alebo II C a to je vlastne stale ten dodnes fungujuci mesa lead... hento kombo je rok 1978.
Zaznamenané
mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #5 kedy: 07. Máj , 2014, 14:06:25 »

parada !  Bravooo

...taku MEOPTAcku kinobednu (1. a 2. foto) si pamatam z realu, v druhej bedni takych istych rozmerov bola premietacka  :)
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #6 kedy: 07. Máj , 2014, 14:10:32 »

este stale sa cosi da chytit na dlhych vlnach, hlavne v noci za dobreho pocasia :)

Mark je uplne prva verzia, skorej santanovsky spevava, ako metallicovsky nasrata. su tam nejake drobnosti v zapojeni, ale neni problem v kratkom case to prerobit na II B alebo II C a to je vlastne stale ten dodnes fungujuci mesa lead... hento kombo je rok 1978.
cize dat to radio nejak opravit je asi blbost  Smútim
Zaznamenané

WEIRD THRASH
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 07. Máj , 2014, 14:16:58 »

ako pisem - v noci sa daju chytit podivne portugalske a neviem ake stanice, kde napriklad mozes natrafit na minimalisticke opery Phil Glassa a podobne umenie :)
Zaznamenané
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #8 kedy: 07. Máj , 2014, 14:19:21 »

ako pisem - v noci sa daju chytit podivne portugalske a neviem ake stanice, kde napriklad mozes natrafit na minimalisticke opery Phil Glassa a podobne umenie :)
a su tie veci normalne opravitelne? ci zalezi co tomu je? lebo myslim, ze tam je a gramofon navrchu.
Zaznamenané

WEIRD THRASH
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #9 kedy: 07. Máj , 2014, 14:22:06 »

toto vie Brdo :) vsetko sa da opravit, v podstate aj hocake stare elektronky sa daju este splasit  Neviem
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #10 kedy: 07. Máj , 2014, 14:29:10 »

Ten hriankovac si pamatam, mali sme ho kedysi. :) To vydrzi aj 3. sv. vojnu.  Zdravíčko
« Posledná zmena: 07. Máj , 2014, 14:29:37 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #11 kedy: 07. Máj , 2014, 14:31:12 »

Ten hriankovac si pamatam, mali sme ho kedysi. :) To vydrzi aj 3. sv. vojnu.  Zdravíčko

co je to asi za rocnik ? nespytal som sa. nam ho dal kedysi strycek z Moravy, ked som mohol mat 4 roky :)
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #12 kedy: 07. Máj , 2014, 14:32:57 »

Hm, pamatam si ho z detstva, potom zmizol, aj sme ho pouzivali casto. Mozno by som ho v pivnici vyhrabal. Ale to ho mal niekto z rodicov uz dlho predtym, podla dizajnu by som to tipol v klude aj na polku 60tych rokov.  Popiskujem si
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #13 kedy: 07. Máj , 2014, 14:38:36 »

... podla dizajnu by som to tipol v klude aj na polku 60tych rokov.  Popiskujem si

trochu som poguglil a drz sa :)

http://www.museumoftechnology.org.uk/expand.php?key=230
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #14 kedy: 07. Máj , 2014, 14:42:18 »


Aha, tak to potom asi bol darcek od deda. Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #15 kedy: 07. Máj , 2014, 15:01:38 »

a ako to hra v porovnani so suscasnymi malymi hriankovacmi? :)
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #16 kedy: 07. Máj , 2014, 15:09:36 »

Mna najviac zaujali tie gamatky na 6stej fotke pri tej stolnej lampe a lepiacej paske .
Co to je ? Vypada to neuveritelne dobre  Fuuha zíram
Take som este nemal doma Bavím sa skvele
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #17 kedy: 07. Máj , 2014, 17:05:49 »

a ako to hra v porovnani so suscasnymi malymi hriankovacmi? :)

ked Ti jebne na nohu, pochopis  Bavím sa skvele
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #18 kedy: 08. Máj , 2014, 22:04:47 »

Mna najviac zaujali tie gamatky na 6stej fotke pri tej stolnej lampe a lepiacej paske .
Co to je ? Vypada to neuveritelne dobre  Fuuha zíram
Take som este nemal doma Bavím sa skvele

popytal som sa a uz viem :)

Ak myslíš ten zosilňovač nalavo, tak to je TRAFORA 25W z konca tridsiatych rokov, cca 1939, trieda A, úžasný stroj s archaickými lampami a výborným zvukom. Po roku 1946 pražskú firmičku zhltla nová Tesla a aparát v trochu pozmenenej podobe vyrábali pod označením Tesla TR167, skončilo to na začiatku 50-tych rokov - mám obe verzie, tá pôvodná na tvojej fotke je unikát, zatiaľ som inú neobjavil - ovšem kto to ocení...keby to bol philips a pod. to by bola iná cena.
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #19 kedy: 12. Máj , 2014, 09:25:42 »

popytal som sa a uz viem :)

Ak myslíš ten zosilňovač nalavo, tak to je TRAFORA 25W z konca tridsiatych rokov, cca 1939, trieda A, úžasný stroj s archaickými lampami a výborným zvukom. Po roku 1946 pražskú firmičku zhltla nová Tesla a aparát v trochu pozmenenej podobe vyrábali pod označením Tesla TR167, skončilo to na začiatku 50-tych rokov - mám obe verzie, tá pôvodná na tvojej fotke je unikát, zatiaľ som inú neobjavil - ovšem kto to ocení...keby to bol philips a pod. to by bola iná cena.


Ake archaicke lampy su tam ?
Predpokladam ze koncove su tam 4654ky ,alebo 6L50ky a preampovky tak EBL21,alebo EF22.
Strasne rad by som to videl na zivo ,samozrejme aj z vnutra :D
Zaznamenané
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.084 sekund, 22 otázok.