Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
26. Apríl , 2024, 09:11:12
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Notebook na hudbu  (Prečítané 19633 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #15 kedy: 08. Máj , 2014, 19:26:47 »

podla mna ano, aj tak sa nieco dojebe az po dvoch rokoch  Bavím sa skvele
Zaznamenané
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #16 kedy: 08. Máj , 2014, 19:34:33 »

 Bavím sa skvele  neviem ci su tam nejake vyhody alebo je to uplne fuk.
Zaznamenané
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #17 kedy: 08. Máj , 2014, 20:28:51 »

Myslite si, ze je lepsie ist na tento ucel, samozrejme nie len tento, prave mac, alebo nieco ine v podobnej vybave?
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #18 kedy: 08. Máj , 2014, 20:43:06 »

podla mna uplne jedno, co ti viac vyhovuje, na co si viac zvyknuty, reps ci vies aj na Mac rozbehat SW na ktory si zvyknuty, teda hlavne DAW, to su otazky typu fend vs dzibsn, marsl vs messa. na mac-u mozno budes mat o par ms nizsie latencie, ale pokial mas zvukovku s direct monitoringom, do ktorej pojdes s hotovy zvukom, tak na "tracking" to mas uplne jedno. pri samotnom processingu budes latencie hnat na najvyssie urovne, aby si usetril procak. ked bude nejaky 3rd party SW posahany, tak problemy budes mat aj na Win aj na Mac. ja osobne by som na hudbu nevedel prekusnut 4GB RAM (Mac/neMac, ale pri pouzivani hlavne samplovanych VSTi ta to bude obmedzovat) a 128GB disk je dnes snad vtip, hoc SSD, ale aby som furt tahal niekde so sebou este aj externy disk...meh
« Posledná zmena: 08. Máj , 2014, 20:44:34 od styrioci » Zaznamenané
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #19 kedy: 08. Máj , 2014, 20:50:11 »

Ten disk je podla mna v poho, nebudem tam davat kokotiny a ramku si tam hned pri kupe necham nasupovat 8 giga.
Zaznamenané
Luken
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 101


« Odpoveď #20 kedy: 08. Máj , 2014, 21:27:13 »

Ospravedlnujem sa ak sa spytam blbost, ale tie nove MacBooky nemaju ani slot na rozsirenie ram, resp pamate su uz integrovane na doske a nejaka vymena disku za vacsi tiez nehrozi, kedze je to len samostatny modul. Pre mna je 128GB dobrych tak mozno pre nejaky notas na ktorom si tak akurat pozrem veci na nete a nie na serioznu pracu este k tomu na stroji za 1200euro.

http://www.ifixit.com/Teardown/MacBook+Pro+13-Inch+Retina+Display+Late+2013+Teardown/18695

Ale ak sa tu bavite o inom modele tak sa ospravedlnujem  Na zdravie!

Moj osobny nazor je asi taky, ze na domace nahravanie staci aj Asus za 530 euro s i5kou a este tam aj pribalia nejaku GT740 grafarnu na ktorej sa v case hudobneho volna clovek moze dobre vyriadit na hrach :D
Ale tak zase ak ma clovek peniaze tak preco neskusit aj ten MacBook :)
« Posledná zmena: 08. Máj , 2014, 21:30:30 od Luken » Zaznamenané
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #21 kedy: 08. Máj , 2014, 22:06:16 »

Myslel som presne ten model ktory pises. Neviem ci ist do ASUS a podobnych PC, kazdemu okolo mna sa to kurvi, acer, HP a vselico ine tiez. Tak neviem. A davat za nieco 500, 700 eur  a dufat, ze sa to nepokazi hned po par mesiacoch, na to nemam nervy.
Zaznamenané
Luken
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 101


« Odpoveď #22 kedy: 08. Máj , 2014, 22:21:41 »

Ja osobne mam uz druhy Asus, ten prvy ma este stale priatelka, uz ma 4 roky este ani panty neodchadzaju, druhy mam uz skoro dva roky a nemozem byt viac spokojny je to este z tejto rady
http://www.asus.com/Notebooks_Ultrabooks/N53SV/ vo vypredaji som zan dal nejakych 540 eur.
Moj spolubyvajuci ho ma tiez, ale v najvyssiej vybave s i7ckou, rovnako aj kolega z prace a este s nim poznam dalsich 4 ludi :D HP by som urcite nekupoval, uz som ale 3 kusy cistil a to rozobrat...a hlavne pouzivaju bezolovnatu spajku, ktoru aplikuju bez ochrannej atmosfery takze to po cca 2 rokoch odchadzaju grafiky na studene spoje.
Ja osobne by som teraz siel asi do http://www.alza.sk/asus-x550vb-xo016-d458318.htm a dohodil tam este jendu RAM, kamarat si ho kupil este niekedy pred vianocami a nevie si ho vynachvalit, len displej nema az tak pekne farby, ale tak za tu cenu...
Ale chapem tvoje obavy :) Ja osobne si robim zalusk na Asus Zenbook, ale to vykonovo moc na taku pracu nieje
Zaznamenané
Freedom
nováčik
*
Príspevkov: 54



WWW
« Odpoveď #23 kedy: 09. Máj , 2014, 07:41:03 »

Myslel som presne ten model ktory pises. Neviem ci ist do ASUS a podobnych PC, kazdemu okolo mna sa to kurvi, acer, HP a vselico ine tiez. Tak neviem. A davat za nieco 500, 700 eur  a dufat, ze sa to nepokazi hned po par mesiacoch, na to nemam nervy.

Ked sa to pokazi po par mesiacoch tak to mozes aspon vyreklamovat, ale skor sa to pokazi tesne po zaruke, aspon ja mam taku skusenost (hlavne za posledne obdobie, este pre par rokmi tie notebooky aj nieco vydrzali), a co sa tyka znacky tak najlepsiu skusenost mam s Lenovom, najhorsiu Acer, Dell
Zaznamenané

Fender Stratocaster 1996 Mexico
http://www.rkm.sk
Yugi00
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1951


ctrl+mouse scroll


« Odpoveď #24 kedy: 09. Máj , 2014, 07:42:51 »

Mac vs PC je v dnesnej dobe uplne jedno. Kurvia sa obe uplne rovnako. Macbooky su konstrukcne urcite lepsie aj co sa tyka HW kvality. Disky odchadzaju uplne rovnako lebo je to v podstate jeden vyrobca len iny badge. Ale zase na taky macbook ktory chces realne vyuzivat dlhsie musis mat viac peniazov alebo ist do jazdeneho. Pri PC tiez zalezi aky Asus. Ja mam uz 4ty rok G73 co je este doteraz stroj co robi zazraky. Sestra dostala pred pol rokom nejaky zlacneny zo 700 na 520e (s nejakou i5,4gb ram,...) a nato ze kolko stal povodne by som sa vykaslal z vysoka nato. Doteraz co som ti riesil tie kompy Bavím sa skvele tak zatial ten Vaio bol z tych schopnejsich aj ked to bola trieda s mensiou podporou.
Zaznamenané

Im a little princess
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #25 kedy: 09. Máj , 2014, 08:22:30 »

Ja mam 4,5-rocny HP radu Pavilion a stale frci ako hodinky.  Zdravíčko

Asi je to jedno co si vyberies, ale radsej nie low-end od danej spolocnosti.
Zaznamenané
Yugi00
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1951


ctrl+mouse scroll


« Odpoveď #26 kedy: 09. Máj , 2014, 09:22:41 »

Kebyze chces Macbook tak kludne pokukaj na nejakom mac fore ci nejaky hipster nepredava pol rocny macbook aspon za polovicu lebo chce kupit novsi lebo tam vie rotovat loga vo photoshope o 0,2 sekundy rychlejsie.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Im a little princess
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #27 kedy: 09. Máj , 2014, 10:42:38 »

Ja mam 4,5-rocny HP radu Pavilion a stale frci ako hodinky.  Zdravíčko

Asi je to jedno co si vyberies, ale radsej nie low-end od danej spolocnosti.

HP pavillion.. IMHO najhorsie laptopy ever..  brat mal, frajerka ma... dvaja kamosi maju.. po roku sa im vsetkym zacal prehrievat jak u kokotov.. normalne ze 50 stupnov ma ten trackpad .. funguje asi 15 minut, kukas film a zrazu sa prehreje a vypne.. ked kukame film, tak len pri otvorenom okne..  Bavím sa skvele
Zaznamenané

shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #28 kedy: 09. Máj , 2014, 10:51:06 »

nerozumiem uplne, preco riesis ten mac.
mna zivy iOS development, a kedze nastroje na vyvoj nie su portovane na ine platformy, tak na macu ficat musim, ale ak by som si riesil masinu iba na hudbu, + trochu fotenie, resp. spracovanie videa, tak urcite idem do nejakej silnej konfiguracie za skoro polovicnu cenu.

ano ano, mac ma podstatne lepsi OS a o triedu vyssie spracovanie ako akakolvek ina znacka, ale porozmyslaj, ci to tvoju pracu skutocne ovplyvni. ved aj tak 90% casu stravis v tom DAWku, ci kde.
navyse, vsetky podstatne softy su dnes uz na oboch platformach a rovnako vyladene, uz to nie je o tom, ze kupujem mac, lebo potrebujem robit vo Final Cut, alebo podobne veci..
« Posledná zmena: 09. Máj , 2014, 10:52:08 od shanike » Zaznamenané

PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #29 kedy: 09. Máj , 2014, 11:09:56 »

Ide mi hlavne o to aby to bolo spolahlive, nepadalo to, nemrzlo a nebolo to na rok.
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.033 sekund, 23 otázok.