Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Apríl , 2024, 11:05:18
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Line6 pod x3 pro vs celolampová hlava  (Prečítané 1701 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
nullifer
nováčik
*
Príspevkov: 11


« kedy: 12. Máj , 2014, 10:38:04 »

Zdravím všetkých prítomných  Zdravíčko

nie som žiadny hudobný technik  ?§!. preto by som sa rád poradil. Mám celolampové modelingové kombo Line 6 spider valve 212 z ktorého by som rád použil iba repráky. Majú svoj vlastný vstup do kombového predzosilovača takže si myslím, že by nebol problém prepojiť ich s akoukoľvek inou hlavou na dosiahnutie nemodelingového zvuku však ?

Ak sa mýlim tak ma prosím opravte.

a Ďalšia vec je, že rozmýšlam o kúpe Line6 pod x3 pro, ktorý ponúka zaujímavé zvukové rozmedzie s kvalitným hoci digitálnym zvukom. Ale určite to bude omnoho lepšie ako to čo poskytuje môj aparát. Používam momentálne aj noise supressor ale keď som v blízkosti komba tak ten šum nejde a nejde potlačiť.

No a čo by som rád dosiahol je vyradiť modelingový zvuk z komba, ponechať zosilovač práve pre Line6 pod x3 pro a samozrejme aj repráky od komba - to by bol asi najideálnejší nápad.

Alebo sa mám toho celého zbaviť a zaobstarať si dačo poriadne ? Lebo zase taká katastrofa to nie je, len by som rád úpravu  zvuku.

Díky za akýkoľvek názor aj kritiku rád sa niečo priučím  Som metlak
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #1 kedy: 12. Máj , 2014, 10:53:15 »

spider valve nie je celolampovy zosik, pouziva digitalnu simulaciu a lampovy koniec.

navyse nejak nevidim logiku a zmysel v tom, aby si nahradzal digitalnu simulaciu v kombe tou istou digitalnou simulaciou, akurat z podlahovej verzie od toho isteho vybcu  Popiskujem si
« Posledná zmena: 12. Máj , 2014, 10:53:35 od styrioci » Zaznamenané
nullifer
nováčik
*
Príspevkov: 11


« Odpoveď #2 kedy: 12. Máj , 2014, 11:05:42 »

http://hudba.bazos.sk/inzerat/37243328/Line6-pod-x3-pro-gitarabassa-vocal.php je to rackový modelingový procesor - nie podlahový ktorý sa dá upraviť podľa potreby. Na zmysel som sa práve chcel spýtať  :)

a čo si myslíš ohľadom toho prepojenia kombových reprákov s hlavou napr. Peavey 6505 ?

ďakujem veľmi pekne
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #3 kedy: 12. Máj , 2014, 11:16:03 »

vsetko je to jedna pliaga modelingova...  Bavím sa skvele


prepojenie s lampovou hlavou bude mat vacsi zmysel
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 12. Máj , 2014, 11:21:01 »

nullifer - trochu si uprav terminologiu, vyjadrujes sa co sa tyka zapojenie, prepojenia, smerovania signalu ... trochu blbo a domotane. ono to neni slovickarenie - spravna terminologia a pochopenie principu prepojeni ulahcuje debatu a Tebe elementarne pochopenie problematiky.

mozes poslat vystup z velkej hlavy do reprakov komba. len si daj pozor na impedancie. over si, aku maju tie repraky a co za vystupy su na hlave a zlad to.

respektive... to kombo ma repraky dva ? a kazdy je do zosiku komba zapojeny zvlast ? ci ako ? to je presne to, co si mal v prvom prispevku napisane znacne domotane, takze neni vobec jasno, aky mas plan, co sa tyka zapojeni. pretoze ty mozes aj teoreticky poslat z Peavey hlavy signal z preampu do koncaku komba (ak tam ma na to vstup) a ono to aj tak nejak vyzeralo, ze sa pytas mozno na to (?)  Neviem
Zaznamenané
nullifer
nováčik
*
Príspevkov: 11


« Odpoveď #5 kedy: 12. Máj , 2014, 12:08:30 »

Ahoj Rastys ďakujem za pripomienku aj objasnenie.

Kombo má repráky 2 spoločne prepojené jedným káblom do jedného s jackovou koncovkou, ktorá putuje do otvoru s názvom 8 OHM out. (pravdepodobne zosilovač)  DETAIL tu: http://medias.audiofanzine.com/images/normal/line-6-spider-valve-212-264815.jpg

Varianty boli 2:

1. v prípade použitia hlavy by som si hlavu ponechal ako zosilovač a zároveň zdroj zvuku (už nie modelingový kombový) a ako výstup som chcel použiť obidva reproduktory - tam je otázka len tej impedancie ak to chápem správne.

2. v tomto prípade som mal v úmysle použiť reproduktory + zosilovač komba (ale nie prednastavené zvuky) s týmto procesorom http://hudba.bazos.sk/inzerat/37243328/Line6-pod-x3-pro-gitarabassa-vocal.php ktorý má tie zvuky o dosť kvalitnejšie. Zámer bol ten, keďže sa jedná len o procesor, vyťažiť z toho čím disponujem maximum - teda použit repro aj zosilovač.  Tuná sa priznám, že neviem či je to vôbec realizovateľné resp. racionálne takto skombinovať.

Neviem či je to dostatočne zrozumitelne napísané ale bližšie technické detaily neviem.

Osobne sa mi páči 1. varianta - kde si kúpim len tú hlavu.

 
díky moc všetkým za rady a ešte raz sorry za technický analfabetizmus.  ?§!.
Zaznamenané
Vratko
stály hosť
*****
Príspevkov: 985


hoummejd :-)


« Odpoveď #6 kedy: 12. Máj , 2014, 12:47:37 »

Ak uz si chces nechat 2x12 cky tak z komba vymontuj zosilnovac, sprav si nan case, cize z neho urobis tym padom hlavu, to predaj, doloz na nejaku normalnu lampičku :-) Na zdravie!
Zaznamenané

hm... :-D
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #7 kedy: 12. Máj , 2014, 13:15:00 »

x3 je ten isty modeling ako mas v kombe
Zaznamenané
nullifer
nováčik
*
Príspevkov: 11


« Odpoveď #8 kedy: 12. Máj , 2014, 13:31:50 »

Ak uz si chces nechat 2x12 cky tak z komba vymontuj zosilnovac, sprav si nan case, cize z neho urobis tym padom hlavu, to predaj, doloz na nejaku normalnu lampičku :-) Na zdravie!

Ak sa to dá, čo sa asi dá keďže to píšeš tak to je super nápad  Som frajer / otázne je či to zvládnem  Neviem

a áno radšej by som  4*12´´ ale k tomu treba najskôr dáky poriadny lampáš a nie nejaký shit ako mám teraz...


 Bravooo prajem pekný deň a ešte raz díky
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #9 kedy: 12. Máj , 2014, 15:39:19 »

varianta 1 funguje. ak maju oba repraky dokopy 8 ohm, tak jednoducho ich zapoj do 8 ohm speaker out na hlave. casom dokupis bednu a cele kombo mozes poslat dalej.

ak chces pouzivat len efekty a inak zvuk hlavy, tak Ti je zbytocne kupovat ten multak od Line6. to si mozes kupit hocijaky pristroj, napriklad G-Major alebo cokolvek a strcit ho do efektovej slucky (send / return) tej hlavy...

moznosti zapojenia takychto veci je vzdy viac, toto spominane je take to uplne najzakladnejsie.

teoreticky si mozes kupit aj ten rackovy POD a zapojit ho do kriza, to jest jeho modelingovu cast skreslenych zvukov este pred Tvoj zosik a do efektovej slucky efektovu cast PODu (ak to ten POD umoznuje, ale ma to vzadu tolko dier, ze snad ano)

este ina moznost je poslat vystup PODu do koncaku hlavy (return) a za gitaru dat A/B switch, kde si budes prepinat ci pojdes cez lampovu hlavu alebo cez cely POD do koncaku... ... .... a tak vselijako :)
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.119 sekund, 23 otázok.