Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 23:21:35
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ian Gillan  (Prečítané 5434 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« kedy: 21. Máj , 2014, 08:46:50 »

Síce je toto gitaristické fórum ale chýba mi tu samostatná téma o tomto spevákovi, pretože mal aj bohatú sólovú kariéru okrem klasík z, ktorých ho poznáme azda všetci. A hlavne vystriedalo sa sa u neho pár zvučných mien ako napr. gitaristi Steve Morris, Bernie Tormé a Janick Gers.

Včera som si po dlhej dobe pustil album Toolbox z roku 1991, ktorý patrí medzi najobľúbenejšie z jeho sólovej tvorby.
Link na wikipediu priamo na tento album: http://en.wikipedia.org/wiki/Toolbox_(album)

Dovolím si tvrdiť, že Gillan tu spieva neskutočne a ťahá to tu fakt vysoko. Hlavne pieseň Candy horizon, Don´t hold me back ale aj v Dirty dog a Hang me out to dry.

Mimo iného sa mi páči aj výkon muzikantov.

myslím, že sa svoje si prídu pri Gillanovi aj zástancovia jazzu keďže jeho prvé sólové albumy po návrate na hudobnú scénu boli jazz-rockové...
« Posledná zmena: 29. Júl , 2014, 11:05:36 od PS1984 » Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #1 kedy: 01. Jún , 2014, 07:57:24 »

vyborny spevak, mne sa pacil asi najviac v Jesus Christ Superstar :) videl som ho nazivo v Ostrave s DP par rokov dozadu ale asi mal nieco s hlasivkami lebo kaslal a uz nevytiahol to co zamlada... ale stare nahravky su super  Na zdravie!
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.028 sekund, 22 otázok.