Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
26. Apríl , 2024, 01:51:08
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: El. gitara - Hra s trsatkom - Kde si mam dat prsty?!  (Prečítané 5932 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Leslie10
okukávač

Príspevkov: 4


« kedy: 26. Máj , 2014, 19:42:39 »

Dobry, chcel by som Vas poprosit o pomoc. Ide o to, ze hram na elektrickej gitare a ked hram s trsatkom pri dolnych strunach, tak neviem, ze dlan kde mam dat, aby mi to neprekazalo. Ja si to zvyknem davat na E (hore), lebo potom mam pocit istoty, ze sa viem coho drzat. Docital som sa uz vselicoho, aj toho, ze sa to nesmie robit, ale aj toho, ze by sa to malo robit. Dokonca som cital aj take veci, ze je vhodne napr. malicek dat na telo gitary pod strun, aby sa tak stabilizovalo brnkanie strun... Teraz neviem, ze co mam robit, lebo najpohodlnejsie je, co robim ja (dam si dlan na E strunu, na horne), len potom tlmim zvuky, ked musim prechadzat z dola na horne struny (ked hrajem na hornych strunach, tak dlan davam na telo gitary, takze je to na strunami, cize vtedy je to v pohode), lebo pri tom tlmim brnknutie tych strun... Neviem, ci to robim spravne, lebo tak viem hrat aj najrychlejsie, nasikovnejsie a je mi to aj najpohodlnejsie. Napr. ked dam malicek na telo gitary, tak viem hrat aj tak, ale velmi mi je to nepohodlne, hoci sa viem dostat aj na horne struny.


Poprosil by som si nejakeho cloveka, ktore fakt vie hrat na gitare a uz ma nejake tie skusenosti, takze poprosim ziadne "Nehrajem na gitare, ale myslim si, ze..."

Dakujem  :)

Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #1 kedy: 26. Máj , 2014, 19:54:49 »

vsak si ruku poskladaj tako ako ti to pasuje...x ludi drzi trsatko x sposobmi a kopu znamych vobec nie "idealne" (ak vobec nieco take existuje)
Zaznamenané
Leslie10
okukávač

Príspevkov: 4


« Odpoveď #2 kedy: 26. Máj , 2014, 20:10:01 »

Diky za reakciu  :) Len som  trochu mimo, lebo ked pozeravam na youtube gitaristov, tak oni hraju tak, ze dlan maju na tele gitary a nie na strune "E" (prip. ako som uz pisal, davaju malicek pod strun). Tak preto som si to myslel, ze to je nespravne
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 26. Máj , 2014, 20:50:35 »

malicek nikam neklad, to je taky zaciatocnicky zlozvyk, ktoreho sa potom tazko zbavuje. uz som videl sice aj sikovnych gitaristov, co mali malicek polozeny, ale podla mna je lepsie mat pravu ruku stale volnu, ci hras doprovody alebo sola. a preto si myslim, ze malicek si skratka nezvykaj nikde opierat...
Zaznamenané
Leslie10
okukávač

Príspevkov: 4


« Odpoveď #4 kedy: 26. Máj , 2014, 21:05:48 »

A co si myslite o tom, ze dlan kladiem pri hrani na dolnych strunach na strunu "E"?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 26. Máj , 2014, 21:24:04 »

to je praveze dobre. struny, ktore prave nezneju, je dobre pritlmit dlanou, nech nepreznievaju - hlavne pri skreslenych zvukoch to moze byt aj problem.
Zaznamenané
Leslie10
okukávač

Príspevkov: 4


« Odpoveď #6 kedy: 27. Máj , 2014, 15:53:09 »

Dakujem pekne  Na zdravie!  :)
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.099 sekund, 22 otázok.