Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. September , 2024, 03:20:06
Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Hi-gain 100W  (Prečítané 17389 krát)
0 užívateľov a 13 Hostí prehliada túto tému.
spiroextra
nováčik
*
Príspevkov: 25


« kedy: 11. Jún , 2014, 06:34:17 »

Ahojte.
Potrebujem trošku poradiť, prípadne nakopnúť správnym smerom. Postavil som 5W Hi-octane, hrá krásne, nič nebrumí a tak povzbudený úspechom by som chcel využiť črevá tesly music 130. Prvoplánovo som sa chcel inšpirovať mesou dual recto, no potom sa mi viac zapáčil zvukovo ENGL. Mám v pláne urobiť hybrida - koncák na štýl mesa s pevným biasom a preamp som chcel savage 120. Bohužiaľ schémy na savage sú nakreslené s chybami a ten kvázy štvorkanál je neprehľadný ako sviňa. Nepozdáva sa mi prepínanie logiky relé 4 a 6 spolu s optočlenmi... Osekal som tam zbytočnosti ako 2xpresence a master A/B. Na druhej strane, je tam veľká variabilita nastavenia zvukov. Vedel by mi niekto pomôcť tú schému opraviť do postaviteľnej podoby? Iba preamp. Logiku prepínania a koncák hádam úspešne doriešim. Jo a nechcem presnú kópiu, viem, že to tak hrať nebude Žmurk
Vopred veľká vďaka za akúkoľvek ochotu.

* engl-savage120.pdf (206.64 KB - stiahnuté 221 krát.)
Zaznamenané
Sanchez
stály hosť
*****
Príspevkov: 802



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 11. Jún , 2014, 07:17:01 »

Presence až taká zbytočnosť nie je, ale to je na Tebe.

Keď to prekopeš, tak to už nebude Engl a ani to tak nebude hrať.
Ten preamp je klasika a nič zázračné tam nie je. Zneprehľadňujú to obvody, ktoré zabezpečujú variabilitu prepínania (4 kanál, A/B, slučky 2x...)

U elektróniek si treba dať pozor na mechanicko - elektrické usporiadanie, ale to snáď vieš.
Možno by som sa radšej zameral na zapojenie o ktorom je na nete aj zapojovací plán, alebo návod na plošný spoj. A treba to urobiť presne podľa toho, nech Ti to nebrumí, nech to nechytá spätnú väzbu a podobne. A ak nájdeš nejaký preamp, ktorý by Ti vyhovoval a bude to jednokanál, tak vyrobíš dva, dáš relátka a máš dvojakanál.
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #2 kedy: 11. Jún , 2014, 09:18:05 »

ked to ma byt prva stovka a higain, tak by som siel cestou slo-clone - overene, kopec schem + modifikacii, vies to vytunit na styl recta, aj tak aby to bolo uber tight pri vysokych skresleniach bez nakopavaca, podobne ako engl. velka cast modernych hi gain zosikov vychadza prave z toho zapojenia, tam nie je co pokazit
Zaznamenané
Sanchez
stály hosť
*****
Príspevkov: 802



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 11. Jún , 2014, 09:36:58 »

ked to ma byt prva stovka a higain, tak by som siel cestou slo-clone - overene, kopec schem + modifikacii, vies to vytunit na styl recta, aj tak aby to bolo uber tight pri vysokych skresleniach bez nakopavaca, podobne ako engl. velka cast modernych hi gain zosikov vychadza prave z toho zapojenia, tam nie je co pokazit

Presne tak Na zdravie!
Zaznamenané

spiroextra
nováčik
*
Príspevkov: 25


« Odpoveď #4 kedy: 11. Jún , 2014, 10:14:48 »

No nad soldanom som tiež silno uvažoval, hlavne preto, že ho tu už niekto staval a vychválil do nebies, akurát sa mi na ňom nepáčia spoločné korekcie pre čisty a skreslený kanál. Ach jo, toľko možností...  Mal som postaviť JCM800 a pokoj svätý  ha ha ha
Zaznamenané
telcontar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 433


« Odpoveď #5 kedy: 11. Jún , 2014, 10:23:00 »

Presne tak - JCM800 by bola spravna volba
jjaannkkoo a styrioci ti potvrdia ze cim menej vychytavok ma amp, tym lepsie zneje
Zaznamenané

Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
Sanchez
stály hosť
*****
Príspevkov: 802



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 11. Jún , 2014, 10:35:33 »

Presne tak - JCM800 by bola spravna volba
jjaannkkoo a styrioci ti potvrdia ze cim menej vychytavok ma amp, tym lepsie zneje

Zase súhlasím Na zdravie!
Zaznamenané

spiroextra
nováčik
*
Príspevkov: 25


« Odpoveď #7 kedy: 11. Jún , 2014, 12:10:12 »

No, keďže som tvrdohlavý a kým nespadnem na hubu tak skúšam, upravil som schému, nech sa to dá lepšie čítať a zostali mi dve hluché miesta.
1. Pri prepnutí RE6 sa tak isto prepnú optočleny, len mi nie je jasné zapojenie LD15. Je tam paralelná prepojka, takže LD15 stráca trošku zmysel, alebo je to inak?
2. Zapojenie RE4B v zakreslenom stave skratuje na zem. Podľa mňa zbytočne, veď RE4A obchádza stupeň V2B. Alebo je to kvôli brumu?
No a ešte posledná vec. V schéme neviem nájsť RE5, ktoré má riešiť podľa logiky prepínanie CRUNCH/LEAD a tak isto je zvláštne označenie RE2B, keďže RE2A som tak isto nenašiel.
Ak doriešim tieto veci, tak sa do toho pomaličky s rozvahou pustím  :)


* prekopaná schéma.jpg (224.48 KB, 1158x771 - prehliadnuté 572 krát.)
Zaznamenané
Sanchez
stály hosť
*****
Príspevkov: 802



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 11. Jún , 2014, 13:35:38 »

Aký máš dôvod na to, že tam nechávaš aj optočleny, aj relátka?
Zaznamenané

KOV
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 146


« Odpoveď #9 kedy: 11. Jún , 2014, 13:59:18 »

Neverím že to je správna schéma, bo aj fireball má toho viac v signálovej ceste. Toto dobre hrať nebude ani náhodou. Ale možeš skúsiť a potom to nahraj ako to hrá :-D
« Posledná zmena: 11. Jún , 2014, 14:00:40 od KOV » Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #10 kedy: 11. Jún , 2014, 15:28:07 »

.. ked spravis dvojkanal z 800ky schemi ,nic nepohazis a budes mat aj cisty.Soldano nema moc podarny cisty kanal.
Zaznamenané
KOV
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 146


« Odpoveď #11 kedy: 11. Jún , 2014, 19:22:43 »

Alebo urob fireballa 100 a daj si tam dvoje korecie (aj keď bohate stačia spoločné). Mám odskúšané s trafami z Music 130 - hrá to zabijácky. Alebo aj ten powerball čo robím teraz. Preamp - higain kanál mám odskúšaný, masaker to je.
Zaznamenané
spiroextra
nováčik
*
Príspevkov: 25


« Odpoveď #12 kedy: 12. Jún , 2014, 05:56:51 »

Sanchez: Nemám špeciálny dôvod, takúto schému som našiel na nete, ešte som nepocítil potrebu fuknúť tam tri ďalšie relátka :) Logika prepínania je že spolu s relátkom RE6 sa prepnú aj tie optočleny.

KOV: Pošli mi prosím ťa schému fireballa/powerballa. Tú, čo mám ja je celkom jednoduchá, nie je tam o nič viac vecí v signálovej ceste. To čo som tu hodil je iba preamp a zdá sa mi tam toho až až. Ak tam bude ešte viac vecí, bude to hrať lepšie? Preto hrajú dobre JCMky, lebo tam toho majú "skoro nič"? Nechcem rýpať, len ma to tak trklo  Žmurk

brdo prvý: No tak zatiaľ si prvý, čo povedal, že SLO má nič moc čistý kanál, väčšinou to tvrdia o recte  ha ha ha Teda aspoň čo ja viem.
Zaznamenané
Sanchez
stály hosť
*****
Príspevkov: 802



WWW
« Odpoveď #13 kedy: 12. Jún , 2014, 07:46:41 »

Ja viem ako fungujú optočleny a relátka.
Len by som tam dal buď len optočleny, alebo len relátka. A asi radšej relátka, lebo viem, že optočleny (sem,tam...) blbnú a treba ich vymieňať.
Ťažko povedať, prečo tam pôvodný fabrický konštruktér dal kombináciu, ale napríklad vo Framus Cobra sú len optočleny a žiadne relátka.

Podľa mňa tá kombinácia bude mýliť pri stavbe. A to sa už aj stalo... Na zdravie!
Zaznamenané

spiroextra
nováčik
*
Príspevkov: 25


« Odpoveď #14 kedy: 12. Jún , 2014, 08:06:09 »

Ďakujem Sanchez, nahradiť relátkami nie je problém, len nechápem, prečo je to v schéme bypasnuté (LD15) To mi hlava neberie...
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.063 sekund, 23 otázok.