Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
01. Máj , 2024, 19:22:34
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Zmena hlasitosti v clean/gain kanále  (Prečítané 719 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Forus
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 89


"Šak punk ne?"


WWW
« kedy: 02. August , 2014, 15:19:34 »

Nazdar ľudia, opäť raz potrebujem poradiť. Vlastním Engl Fireball E625. Hlava je vlastne dvojkanál, s tým že jeden spínač na footswitchi funguje zmena kanálu clean/gain a druhý mení kanál medzi Master A a Master B. Rozdiel je len čiste v tom, že ten druhý spínač sa dá použiť napr. ako boost kanál /ako ho používam aj ja/ tzn. po stlačení si viem vlastne hlasitosť na doprovod v kanály Master A prepnúť pri sóle na Master B. Moje nastavenie gainu je cca na štvrtine, potom to už robí brutál bordel. Zaobstaral som si tubescreamer. Perfektná vec, zvuk ide teraz brutál super z toho aparátu, no kto vlastní túto vec, vie že gain musí trocha ubrať aby to nebolo až také "presýtené". Problém je však v tom, že ak po ubraní gainu na takú úroveň čo by sedelo aj so zapnutým tubescreamer-om cca 8 hodín, po prepnutí na clean channel je hlasitosť kanála podstatne nižšia. Kanál clean počuť o viac ako polovicu menej ako predtým keď som mal gain na štvrtine. Moja otázka preto znie, čo by sa dalo robiť v tomto prípade? Pozeral som nejaké videá ohľadom Compressor efektov, ale neverím žeby to dokázalo vyrovnať hlasitosť aby to bolo aspoň približne rovnaké so skresleným kanálom. Poprípade ak viete nejaký efekt, čo by dokázal toto vyriešiť resp. či by sa dalo spraviť u nejakého chlapíka čo robí gitarové aparáty, aby ten gain nebol až tak moc gainový? Za rady vopred ďakujem ...
Zaznamenané

Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.066 sekund, 22 otázok.