Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 10:08:04
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Peavey 6505+ vs. Mesa/boogie Mark IV  (Prečítané 7140 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« kedy: 04. August , 2014, 12:11:35 »

Vcera sme boli homosit spolu s Kubom Tircom (istotne viaceri poznate) v skusobni, kde mal za ulohu spravit videotest na hlavu Peavey 6505+. Kym vyjde videjko, tak napisem aspon slovne dojmy tohto aparatu, ktory vcera presiel cca 6 hodinovym testom a hrali sme sa s nim veru hodne.

Zacnem tym, co sme poculi nazivo, bez mikrofonu z MESA 4*12 cabinetu:

Vsetko to zacalo DI stopou, ktoru sme reampli cez Peavey. Zacali sme skreslenym. Sam o sebe brutalne nastredovany amp, vela spodkov aka bottom-u. Po prvom "kile" z DI stopy som si povedal, ze tento aparat bude presne pre tie take hardcorove deti, ktore cely zivot hraju v drop D or C ladeni. Sak fajn, na metal jak stvorene, aj ked tento aparat by som si zrejme nikdy nekupil. Velmi cudne a zaujimavo sa spravali vysky na tom aparate, ktore by sa nemali volat vysky, ale nejaky vseobecny "tone" potak. Hladali sme zvuk, tocili sme EQ a po par hodinach nas to preslo, reku ze ideme skusat na mikrofon.

Dali sme mikrofon Sennheiser e906, sluchadla na usi a tocili sme... EQ som standardne natocil tak, ako na hocijakom inom aparate okrem Marshall Plexi a Mark V, cize basov pod polovicu, stredy niekde na 7,5 a vysky okolo polky. Takto nastaveny amp mam rad, napr. JSXko, niektore Marshalle a taktiez niektore higainove ampy.

Co sa stalo po nahrati, resp. reampnuti - velke sklamanie. Zvuk napicu jak posledny tranzistor, bez charakteru, kopec stredov, nie moc "lepkavy zvuk", take vseliake a tu som si povedal, ze tento aparat je zatial velky humac. Nevzdaval som sa a zacal som tocit EQ znova. Tentokrat extremy: Gain medzi 9 az 10,  Basy na 4, stredy 0 a vysky 8, cize skoro klasicke metalove Vcko a aby som nezabudol presence niekde na 5 az 6. Vedla presencu bol este jeden potak (neviem si spomenut jak sa vola, ale pridava bottom), ten bol na polke vzdy. A spustili sme DIstopu opat - tento krat to znelo lepsie, mikrak sme dali viac na kraj repraku, uz to viac lepilo, ale stredov tam bolo pokkt a aj tak som si povedal, ze tento aparat by som si nekupil.  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Nakoniec sme to nahrali v takomto nastaveni a takto to aj budete pocut vo videu. Stopa bude jedna a na stred, nechceli sme moc "ojebavat" a rozhadzovat to na strany, ale skor nech je to taka surovinka. :) Inak snazil som sa aj ubrat gain potom, ci to nebude cistejsie a citatelnejsie, ale nebolo... gain proste v nizsich hodnotach chybal.

Co sa mi ale pacilo najviac bol crunch na tom aparate - velmi pouzitelne, dost dynamicke a krasna farba. Takisto sa mi pacil aj cisty - na mikrofon. Kludne by som si dal spravit takyto jednokanal cistocrunchoveho zvuku. :)

Btw, po istom case skusania tocenia s EQ nam zacal brutalne piskat skresleny zvuk, od 6tky vyssie to bolo nevydrzatelne, jak 15000Hz.  ha ha ha Vypli sme nachvilu amp a skusali sme riesit, ze co to moze byt. Ja som navrhol, nech vymenime preampovku na V1, ale tak kok*tsky pristup k lampam na jednomilimetrovom plosaciku som este nevidel. Skrutky boli jak privarene, samozrejme dojebali sme ich a vnutri velke prekvapenie - kazda druha lampa iny vyrobca, do Ruby po JJcky. Po vymene za Mesa lampu vo V1 bolo vsetko OK. Koncove svietili sice na modro jak logo SDKU, ale hralo to.

Cely tento aparat je velmi specificky a je jednoucelovy - na metal. Asi to bol ciel, ale mna to ani na ten metal nepresvedcilo a to som sa do posledneho momentu brutalne tesil na tento test, lebo vzdy, ked si spomeniem na 6505+, tak aj na Semisha a jeho hlavu, ktoru dodnes vychvalujem ako TOP1 skreslenych zvukov. Aj ked viem, ze bol upraveny HOT-om, ci kym.

Na zaver jedna velmi rychla poznamka. Po tom celom cirkuse s pivečkom sme prehodili hlavy za Mark IV, korekcie nasledovne - drive 9, vysky 9, basy a stredy 0, fadre mierne do V a master volume na 5. Tento aparat svojou hlasitostou na 5 z 10 doslova ZOZRAL tu stvorcifernu kokotinu a co sa tyka drivu, tak za 5 minut sme mali cely reamp. resp. za 3 aj nieco, kym neskoncila skladba. Nekonecne krasny drive s poriadnym zrnom, ziadny sypot na vyskach, poriadna davka agresie, proste najlepsi amp na skrelenie IMHO. Uzival som si tych par minut pred boxom a zazival orgazmy z toho fajnoveho, tucneho, zrozumitelneho, tight skreslenia.

Videjko prihodim, jak bude. Urcite.

 Na zdravie! Zdravíčko
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #1 kedy: 04. August , 2014, 12:42:35 »

ked vravis, ze tam boli kadejake divne lampy, tak sa ani necudujem, ze to hralo divne.

5150 a jeho odnoziam dost pomoze TSko - pokial su stock. ale je to strasne prekomprimovany a prestredovany amp - staci si pozriet ake nastavenie mal Ola Englund v teste na 5150 III - basy stredy stiahnute a vysky presence vytiahnute ako na markoch  - kupodivu to vtedy hra najnormalnejsie. ono cely ten zosik funguje divne respektive jednotlive skreslovacie stupne - jeden brutalne oreze spodky, dalsi vysky, potom sa to umelo nahana roznymi fintami. ale to je ten 5150 zvuk. ked sa to upravi a spravi sa z toho "skoro SLO" s jednym stupnom navyse, tak to zacne hrat viac dynamicky, harminicky bohatsie a nie ako vyslovena metalova pilka

na druhej strane do toho metalu so skreslenou basou to sadne dobre.

inac mas pravdu - nakopnuty crunch z 5150 je imho lepsi zvuk na metal, nie tak nakomprimovany, viac harmonickych. o dost zivsi zvuk. tiez som si vravel, ze keby spravili iba zosik s clean/crunchom, tak by to bol super aparat  :)
« Posledná zmena: 04. August , 2014, 12:55:46 od styrioci » Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #2 kedy: 04. August , 2014, 12:45:32 »

Aj TSko sme skusali, ale bol tam tak nepatrny rozdiel, ze sme to vyhodili z cesty.

Btw, bol to novy kus, z predajne.
Zaznamenané

glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #3 kedy: 04. August , 2014, 12:47:21 »

podla mna si rozmaznany a vymyslas picoviny Bavím sa skvele 6505+ je velice fajn aparat, za tie prachy bezkonkurencny. semishovi to hra dobre lebo na to vie hrat a ocividne si to nastavit, pretoze mu to hralo rovnako uz pred tym "modovanim"

ale tak mas pravdu, urcite to je skor aparat na black dahlia murder ako knechtovinky
« Posledná zmena: 04. August , 2014, 18:51:29 od glamrocker » Zaznamenané
shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 04. August , 2014, 13:40:53 »

...ale tak mas pravdu, urcite to je skor aparat na black dahlia murder ako knechtovinky

 Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #5 kedy: 04. August , 2014, 15:14:21 »

kks tu sa pletie dve na tri  Bavím sa skvele ...

6505+ uplne fajn amp za tie prachy.. live to hra proste vzdy dobre ak to ma clovek zostelovane.. to iste v studiu.. nahravali sme na MK5, 6505+ a EVH 5150.. a ani na jednom nejaky problem nebol..

mark 4 detto, super amp.

jo a marek.. ola a 5150III a jeho nastavene EQ nema nic s 5150/6505 ale sak dobre..

a teda je to porovnanie ci len rant na 6505+? lebo 90% textu je o tom..  Bavím sa skvele

Na agresivnu muziku sa mi paci viac 6505+ nez mark 4 (mal som obe).. a to nielen agresiou zvuku, ale aj tym ako sa sprava EQ.. ked som mk4 prenasal vzdy sa daco potocilo a hladat potom svoj sound 2  minuty pred koncertom a zistovat ktory potak bol vytiahnuty tak ma slo jebnut..\

okrem toho .. EQ ktore pouzivam na live hranie je vzdy aj tak ine jak to v studiu.. este aj Andy Sneap nahraval tie 5150 tak, ze stredy na 2ke, lebo sak naco viac..

a tiez.. zavisi aj ze s akou gitarou do toho ides.. MK4 viac sedeli slabsie snimace/alnico/paf styl.. 6505+ je to fuk, naj to hra s aktivkami a keramikou.. slabe snimace tam zneju tak nekompaktne v spodkoch.. ale to uz je o inom..

o a este posledna vec.. TSko s 5150 robilo mega vela.. s 6505+ takmer nic.. tie plusky hraju fakt trochu inak, tak nejak komprimovanejsie a ked to prikopnes nepocujes ani necitis nejak moc rozdiel.. zato tie stare s tym uplne smakovali.. a to pisem ako ex user 5150, 6505+, MK4, MK5..
« Posledná zmena: 04. August , 2014, 15:16:00 od kaolko » Zaznamenané

Vratko
stály hosť
*****
Príspevkov: 985


hoummejd :-)


« Odpoveď #6 kedy: 04. August , 2014, 15:16:02 »

Veru aj ja sa musím zastať 6505 +, roky na nu hrávam a nedám dopustiť, hi gain fakt ako stvorený so svojím typickým charakterom :-) keby to bolo take nepouzitelne a zle nehralo by na tom mnozstvo svetových kapiel, ale ako hovoríš metal to vie bravúrne   Zdravíčko
Zaznamenané

hm... :-D
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #7 kedy: 04. August , 2014, 15:44:29 »

jo a marek.. ola a 5150III a jeho nastavene EQ nema nic s 5150/6505 ale sak dobre..
je to viacmenej ten isty amp, akurat III ma este viac stredov a je viac komprimovany, je trochu viac tight, tak aby netrebalo screamer.. v globale je to to iste, takze ziadne miesanie 2 na 3  Popiskujem si

inac mas pravdu, resp je pravda, ze cez cim menej suciastok prechadza signal, tym lepsie hra zosik (to k tomu 5150 vs + verzia)
« Posledná zmena: 04. August , 2014, 15:50:11 od styrioci » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #8 kedy: 04. August , 2014, 15:51:26 »

inac mas pravdu, resp je pravda, ze cez cim menej suciastok prechadza signal, tym lepsie hra zosik

Presne, preto hraju lepsie klasicke jednoduche ampy. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #9 kedy: 04. August , 2014, 15:59:16 »

Presne, preto hraju lepsie klasicke jednoduche ampy. :)

jeden narod, jeden vodca, jeden zosilnovac
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #10 kedy: 04. August , 2014, 16:01:03 »

nechcem sa do toho miesat, ale MArk IV je tenka kktina, piva hraju vsetky dobre aj Valveking. 5150/6505 hraju +- rovnako a bez dlheho stelovania, tak Brano neviem kde sa stala chyba. Mal som MArk IV dlho dlho a vzdy som s tym bojoval, rovnako to dal hned prec aj tuna Pan Tau..Na jazz dobre mozno alebo vo velkom orchestri...to ani nehovorim, keby som vedla toho zahral kilo na Plexine, JCM800 alebo aj ENGL INVADER ci FIREBALL..
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #11 kedy: 04. August , 2014, 16:41:31 »

nechcem sa do toho miesat, ale MArk IV je tenka kktina, piva hraju vsetky dobre aj Valveking. 5150/6505 hraju +- rovnako a bez dlheho stelovania, tak Brano neviem kde sa stala chyba. Mal som MArk IV dlho dlho a vzdy som s tym bojoval, rovnako to dal hned prec aj tuna Pan Tau..Na jazz dobre mozno alebo vo velkom orchestri...to ani nehovorim, keby som vedla toho zahral kilo na Plexine, JCM800 alebo aj ENGL INVADER ci FIREBALL..
Ak je Mark IV tenka kktina, tak potom treba prestat hrat, Robo.  ha ha ha Žmurk Skus basu.  Na zdravie!
Zaznamenané

RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #12 kedy: 04. August , 2014, 17:51:37 »

:-) dik za radu, preco tak osobne? povedal som len svoj nazor. Je odlisny od Tvojho ale sak to sa hadam smie, ci ? Tot moja skusenost, obdobne sa s tym pasovalo aj kopec inych gitaristov a ver mi, ze nielen doprovodnych od lokalnej spevacky...Branci, ja som mal prvy Mark IV este za 5000 DM niekde na zaciatku 90th. Potom long head, short head, Mark III konverziu a stale rovnako. Cize nie jedno popoludnie..hlavne klud a treba to predychat. Minule som sa v USA bavil zo S.Morsom, chvalil som mu zvuk na jednej doske, on na to, ze to je 5150 a Silver Jubilee :-) na to pivo neda dopustit, hoci preferuje engl koli variabilite
Zaznamenané
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #13 kedy: 04. August , 2014, 18:18:19 »

Zaujimave zistenie Brano, ja som s tou Peavey hlavou spokojny, aj ked som chvilu spekuloval ze si kupim nieco ine, ale nakoniec si to necham. Mal som aj staru 5150 na ktoru hral tuto Karol a Viktor zo Symbiosis, hralo to fajn, ale kedze som na to vobec nehraval, posunul som dalej.
Inak chlapci ste ma milo prekvapili a potesili ze ste si este na mna v debate spomenuli :).

Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #14 kedy: 04. August , 2014, 18:33:57 »

:-) dik za radu, preco tak osobne? povedal som len svoj nazor. Je odlisny od Tvojho ale sak to sa hadam smie, ci ? Tot moja skusenost, obdobne sa s tym pasovalo aj kopec inych gitaristov a ver mi, ze nielen doprovodnych od lokalnej spevacky...Branci, ja som mal prvy Mark IV este za 5000 DM niekde na zaciatku 90th. Potom long head, short head, Mark III konverziu a stale rovnako. Cize nie jedno popoludnie..hlavne klud a treba to predychat. Minule som sa v USA bavil zo S.Morsom, chvalil som mu zvuk na jednej doske, on na to, ze to je 5150 a Silver Jubilee :-) na to pivo neda dopustit, hoci preferuje engl koli variabilite
Robo, sak takisto jak ty hovoris, tak mozem aj ja, ze x kapelam hraje Mark IV bezdebaty vyborne, uz len samotny LambOfGod - starsie dosky, Petrucci a kadekto iny. :) Neviem s cim sa treba pasovat pri Markovi, ale v studiu mam hotovy zvuk behom minuty.

Je to asi vec nastavenia a to, co som pisal je skor "recenzia" na zvuk cez mikrofon. Aj ked "nazivo" to hra stale dost stredovo a ubucane. To je zas moj nazor.  Zdravíčko

A takisto moj nazor je, ze na MB to nema a uz vobec nie variabilitou.
« Posledná zmena: 04. August , 2014, 18:35:09 od Branko » Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.126 sekund, 22 otázok.