Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
30. Apríl , 2024, 05:55:09
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: aku značku nylonovych strun  (Prečítané 973 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
zuuzpaz
okukávač

Príspevkov: 1


« kedy: 08. August , 2014, 16:17:46 »

Ahojte.

Síce chodím do zušky už tri roky, kde sa učím hrať na gitare, stále som len slabý začiatočník. (akordy nehrám zatiaľ vôbec, len klasické veci zo zušky).
Minule mi však praskli na gitare struny a preto sa chystám do hudobnín. Mám však taký problém, že neviem, aké kúpiť. (myslím značku. Viem, že Savarez sú na klasickú gitaru najlepšie, no keďže nie som žiadny pokročilý hráč, tak mi príde zbytočné kupovať tak drahé struny, keďže ten zvuk ešte stále neviem oceniť)
A ako som pozerala nylonky hudobnín do ktorých sa chystám, majú v ponuke nejaké Darco (su najlacnejšie, takze im veľmi neverím), Gorstrings, D´Addario, Martin a Yamaha.
Neviem si dať rady s tým, ktoré zobrať, aby aspoň niečo vydržali.
ďakujem za všetky radyne
Zaznamenané
archeolog
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 77


« Odpoveď #1 kedy: 08. August , 2014, 16:45:44 »

Teda nepovažujem sa za až tak erudovaného, ale ...
V prvom rade istotne nepodceňuj sám seba a čo si sa naučil v zuške :)
Vieš, ako sa hovorí? Ak chceš, aby gitarista prestal hrať, daj pred neho noty :)
No a to tebe nehrozí.
Ani s tými akordami to nie je nič zložité, oproti repertoáru, ktorý budeš za pár rokov hrať.

A k veci - savarez drahšie, ale dobré. Tak sa mi vidí, že aj keď máš mie moc dobrú gitaru, dobré nylonky jej trochu zvukovo pomôžu.
Lacnejšie budú D'addario pro arté. Podľa mňa sú ok. Len pnutie si musíš vybrať, aké ti vyhovuje.
Osobne by som nedával GOR.
A hlavne - do strún a laborovania by som až toľko času nevrážal. Radšej cvičiť a naučiť sa dobrý tón vydolovať takpovediac zo všetkého.
A veľmi veľa spravia nechty a ich vhodné zabrúsenie.

Jo a ešte - struny treba meniť častejšie, nielen keď prasknú. Bo po čase prestanú ladiť. Uvidíš hlavne vtedy, keď sa budeš pohybovať od základnej po 12 polohu. Keď sú staré, je to nenaladiteľné.
« Posledná zmena: 08. August , 2014, 16:51:51 od archeolog » Zaznamenané
archeolog
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 77


« Odpoveď #2 kedy: 08. August , 2014, 17:01:27 »

Teraz mám toto a vydržali dosť, cena je dobrá
http://www.muziker.sk/gitary/struny-pre-gitary/nylonove-struny-pre-klasicku-gitaru/p/937-daddario-EJ46-ProArte-Laser-Selected-Nylon-Trebles-Hard

A keď si prečítaš o tom na nete trošku, tak dosť chvália struny s e,g,h vyrobených z kompozitu, nie nylonu, kde vraj majú jasnejší tón tie struny. Mám ich v šuflíku, ale nenatiahol som ešte. Každopádne tam je savarez porovnateľný cenovo s d'addariom.
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.084 sekund, 22 otázok.