Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
26. Apríl , 2024, 10:25:55
Strán: [1] 2 3 ... 9 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Projekt Lampové kombo 2x12  (Prečítané 43819 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« kedy: 13. August , 2014, 08:57:25 »

takže dámy a páni   Zdravíčko kedže mám celkom slušne vybavený PEDALBORD  moje domorobo šrotové hlavy som prestal používať a zrejme ich rozoberiem a postavím niečo čo by sa dalo aj posunúť ďalej než do koša  Bavím sa skvele

nasledovný projekt kt. chcem uskutočniť je si vyrobiť (vyskladať)  dáke lampové kombo ...
nechcem si pokupovať súčiastky zo zahraničia ale vynájsť sa na našom trhu s tým čo máme ,
 od slovenských výrobcov dodávateľov , nech nám rastie ekonomika :D  ha ha ha ha ha ha ha ha ha  

spíšem tu taký návod od prvej myšlienky až po finál a rád by som sa s každou myšlienkou podelil a konzultoval
 s vami pre a proti....


zatiaľ ma napadlo niečo na dizajnový štýl VOX AC30 2x12


1. rozmery roznych značiek 2x12 komb

                                                                    dlžka    výška    šírka
                                                 vox ac30     705   x  550   x  265   + - 5 mm
                                              orange MKII   66.5  x  545   x  285
                                              MB lonestar    680   x  51.5 x   300
                           marshal   - bluesbreaker   815  x  625   x   270
                                          - 1973x               710  x 540   x   230
                                          - 1958                610  x  535   x   270
                                         - jvm                   690  x  510   x   270
                                            black star         715  x  586   x   278                      

chcem sa teda definitívne rozhodnúť aký rozmer zvolím pre kombo ,  čo by ste mi odporúčili  Huh! Huh! Huh!

kombo chcem s perfektným cleanom aby si rozumel s pedalbordom , to bude celý základ komba , a ako je už dávno v mode všetci chcu hutný zvuk a jazz a vážnu hudbu na tom hrať nebudem :D :D punk rock metal :D  Ja som čert..


« Posledná zmena: 13. August , 2014, 09:00:00 od tipek » Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1 kedy: 13. August , 2014, 09:20:51 »

Vsetky tieto rozne rozmery komb su x rocne testovanie pre DANE kombo/zvuk. Sice si myslim, ze creva z Vox AC30 presunute do krabice z Marshall Bluesbreakeru by nebola uplna zloba, ale asi to ma takto zmysel ako to je.

Cize je velmi zaludna otazka pytat sa, ze aky rozmer pre kombo... atd... ked vlastne potrebujes vyladit frekvencie aparatu... ci nie? napr. rozdiely medzi open back a opacne asi poznas, takisto hlbka robi velmi vela v basoch.. zas aby sa nezlievali basy, atd... je to celkom alchymia...

Podla mna by nebolo odveci vykusat rozne zosiky do roznych 2*12tkovych krabic od roznych komb. Na zosik, ktory tam planujes osadit.
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #2 kedy: 13. August , 2014, 09:30:47 »

...
kombo chcem s perfektným cleanom aby si rozumel s pedalbordom...
...

Sice to je krasne a pekne, ale co znamena perfektny clean? Mne sa paci cisty z Fender Twinu, lebo popici znie na mikrak a spolu s TSkom to hra vyborne. Ale paci sa mi aj cisty z Marshallu, napr. JTM45, obcas 1987x, na tom zas funguju takmer vsetky krabice, co som skusal, na Twine nie. Orange clean je tiez fajnovy, cisty az krystalicky.

Vox AC30 sa mi najviac paci v zapojeni gitara - EPbooster - kabel - amp. Ma to tiez specificky clean.

Kazdopadne drzim prsty.  Na zdravie!
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #3 kedy: 13. August , 2014, 09:33:51 »

radsej si sprav 2x12 box + hlavu, vsetky komba su vzadu otvorene a to je dost kompromisne riesenie podla mna. mohol by si spravit akoze zavrety 2x12 box+hlava v jednej krabici, ale to by bolo tazke jak svina - napriklad nieco na styl ako bolo peavey 5150 2x12 combo alebo MB Roadster. jedine, ze by si fakt isiel za zvukom otvorenej 2x12 bedne
« Posledná zmena: 13. August , 2014, 09:53:58 od styrioci » Zaznamenané
telcontar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 433


« Odpoveď #4 kedy: 13. August , 2014, 09:34:48 »

Ja si myslim, ze pri pouziti lokalne dostupnych suciastok to nebude nic z uvedeneho a teda roky testovanie pre ten ktory zosilovac su v tomto pripade irelevantne a rozmer kabinetu by mal byt taky "aby sa ti to tam zmestilo"

Drzim prsty a som rad, ze si zalozil tuto temu.
Zaznamenané

Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #5 kedy: 13. August , 2014, 09:54:02 »

A urcite to ma byt 2x12? Ak kombo, podla mna jedine 1x12, na nosenie ovela vepsie.
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #6 kedy: 13. August , 2014, 10:07:44 »

2. prejdem na bednu komba , aj bez rozmerov pracujem ďalej  ,

bednu chcem vyrobiť z 18 mm brezovej preglejky (Multiplex)

bývam v NR tak som googlil a oslovoval som firmy dodávateľov a stolárov ,

- kde by som kúpil brezovú preglejku ,
- v akých rozmeroch sa predáva
- či mi ju vedia narezať a podobne..
- či mi ju vobec predajú malej súkromnej osobe jeden kus tejto preglejky ,
(vela firiem s tým malo problem a odmietli ma  Neviem)
- či sa dá osobne prevzdať

našiel som firmu DEMOS kt. mi vie dodať plátnu brezovej preglejky v NR za 60.50€ , rozmery sú 1250 x 2500 mm ,

ale žiaľ si musím stále hľadať stolára kt mi tie dosky spracuje


neviem či to len v NR sa tak všetko tažko zháňa alebo žijem v inom paralelnom svete  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Pomoooc!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ďalej som si zvolil ako povrchovku preglejky koženku .. klasika ....
takisto som googlil a oslovoval som firmy či majú, vedia zohnať požadovanú koženku presne na moje potreby ,
(nútili mi ukazovali vela hlúpostí a sprostostí , tak som im vyslovene s obrázkami musel ukazovať aby sme prišli na rovnakú vlnu )

opäť som po 2-ch dňoch uspel a našiel som firmu SERTEX V NR , veľký dodávateľ koženky pre malo a veľko obchodníkov ,
firma sídli alebo jej sklad v rodinnom dome čiže seriozny obchod to ani neni som sa musel po telefonáte dohodnúť na osobnom stretnutí ,



keby ste mali lepšie rady šup sem s nimi

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3. dalej doplnky cabinetu

všetky doplnky som si objednal vo firme adam&syn sídliaca v BA , zhoda náhod sa mi podarilo ísť k nim do kamenného obchodu a v ruke si popozerať všelijaké komponenty kt. potrebujem , samozrejme polku veci nemali skladom lebo ich deň pred tým niekto vykúpil  ha ha ha ha ha ha Na zdravie!

tak som odišiel s ich katalógom , (oni objednávajú s ADAM HALLu )

tieto veci som si konkrétne zakúpil

-  nožičky  (majú všetky možné rozmery nožičiek 38mm x 10-15-20-25-30... mm)


-  pekné koženné rúčky stvorene na vintage kombo


- čierne strieborné 2 nožičkové rohy



- našiel som tam aj tieto zaistovacie matice kt sa asi používaju v rackoch ale já ich použijem na šasy



u nás v železiarstve som si kúpil na upevnenie reproduktorov tieto zapúštacie matice do dreva



--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

poslednú vec nad kt. si lámem hlavu je PIPING

mám dáke alteranativy

tu je špagát zalepený asi koženkou


alebo kúpim čierny medený kábel kt sa používa na elektroinštalácie
takéto


aleboo kúpim hrubší lakovaný medený drôt na štýl marshalla plexi
http://cdn1.gbase.com/usercontent/gear/3214513/p4_uxs0lgsps_so.jpg


máte dáke iné alteranitivy na piping Huh!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ešte som v železiarstve kúpil tieto podložky
tie sa zijdu na uchytávanie šasi cez preglejku a na priichytenie zadných dosiek

« Posledná zmena: 13. August , 2014, 10:59:54 od tipek » Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #7 kedy: 13. August , 2014, 10:21:17 »

chalani super sa to rozbehlo odpoviem na hore uvedené komenty

- bude to kombo 2x12 kvôli sile zvuku ,objemu , , 1x12 je málo slabý head room , basy , zvuk ide jedným smerom ,

-  chcem pod to kombo dorobiť uzavretý box 2x12 číže bude kombinácia , horne otvorenej bedni a spodnej zavretej bedni ...
   k uzavretej bedni a druhu reprákov sa dostaneme uplne až na koniec ,

chcem to samozrejme do kapely ked že používame hlavy a boxi a vyrobiť si takto kompatibilné 2 veci by bolo praktické ,

- čo sa týka zvuku nejdem silu mocu do Uk alebo usa štýlu , elektronicky sa to ešte bude vylaďovať , išlo mi skorej asi o plnosť zvuku aby som sa neukrátil o dáke frekvencie preto radčej večšie než menšie ? nie ?


zatial som skúšal fender hot road ten je na čisté zvuky masaker ale so skreslením sa mi to nepáčilo
peavey klasik 15-30 bol lepší na skreslenia ale čistý už tak nie
vox ac30 mi ušiel ale hádam do mesiaca odskúšam aj ten
a na marshall lampáče s dobrým cleanom som nehral  :D všetko to fuzzovalo stredovo :D

musím sa rozhodnúť aký rozmer komba bude aby som mohol znova porátať koľko mi vyjde dosiek z jednej platne preglejky a koľko koženky mám kúpiť
« Posledná zmena: 13. August , 2014, 11:05:37 od tipek » Zaznamenané

PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #8 kedy: 13. August , 2014, 11:08:49 »

Ako pisal Brano, marshall JTM45, alebo napr. superbass ktory mam teraz je na clean uplna bomba.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #9 kedy: 13. August , 2014, 11:25:47 »

Inak som zabudol dopisat, ze ja osobne cisty sound jak sklo bez stipky nakreslenia nikdy nepouzivam a ani som nikdy nepouzil. Vzdy sa mi lepsie pracuje so zvukom, ktory je fakt aspon kusok jemnucko nakresleny v pomere 1:10 cisteho.  Bavím sa skvele Zato idem viac za UK cistym, nez USA cistym. Aj krabice si tak lepsie rozumeju.
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #10 kedy: 13. August , 2014, 11:39:07 »

Inak som zabudol dopisat, ze ja osobne cisty sound jak sklo bez stipky nakreslenia nikdy nepouzivam a ani som nikdy nepouzil. Vzdy sa mi lepsie pracuje so zvukom, ktory je fakt aspon kusok jemnucko nakresleny v pomere 1:10 cisteho.  Bavím sa skvele Zato idem viac za UK cistym, nez USA cistym. Aj krabice si tak lepsie rozumeju.

ako keby som to ja napísal  ha ha ha ha ha ha  , presne ten problém som mal vždy, že clean som si nastavil fajný s dynamikou na strunách sa dalo aj krunč dostať  ale krabičky ked som pustil cez to tak vždy buď basy chýbali alebo moc stredov alebo málo volume alebo alebo .. a ked som ubral s gainu tak krabice boli chrpate suché :D oničom :D hamba ,

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

k tomu koženkovaniu komba

pridávam obrázky kombinácii koženkovania , a narezania pipingu :D


* tolex10.jpg (60.61 KB, 334x368 - prehliadnuté 1055 krát.)

* voxcab5.gif (5.18 KB, 480x360 - prehliadnuté 2666 krát.)

* CabinetTolexCorner.jpg (154.04 KB, 640x480 - prehliadnuté 1571 krát.)
« Posledná zmena: 13. August , 2014, 12:45:04 od tipek » Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #11 kedy: 13. August , 2014, 12:52:22 »

ja by som ten piping  a uloženie (ZAVESENIE) šasi spravil asi takto

http://www.silvatone.bravepages.com/18%20Watt%20Lite%20II/Build.htm


a pre nudu porovnávačka 2-ch identických aparátov s iným druhom kondenzátorov , výsledný zvuk zaujímavý Si píš!!! Si píš!!! Si píš!!!


* Cab - Shelf 5.JPG (37.77 KB, 600x449 - prehliadnuté 1361 krát.)
« Posledná zmena: 13. August , 2014, 12:54:26 od tipek » Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 13. August , 2014, 15:55:18 »

...a pre nudu porovnávačka 2-ch identických aparátov s iným druhom kondenzátorov , výsledný zvuk zaujímavý Si píš!!! Si píš!!! Si píš!!!

Ale to je porovnávačka dvoch rôznych reprákov!
Medzi kondenzátormi nemôže byť počuteľný rozdiel!

A to kombo by som na tvojom mieste urobil s uzavretým boxom. Nie je to obvyklé kvôli chladeniu a jednoduchšej konštrukcii, ale ty to robíš pre seba, nepotrebuješ za každú cenu ušetriť pár euro na jednej bedni ako veľkovýrobcovia.
Napájacie trafo (resp. celý zdroj) by som dal dole pod repráky a zosík by mohol byť tenký, ako výstupák. Lampy by neviseli, ale boli by vodorovne vzadu.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #13 kedy: 13. August , 2014, 16:38:12 »

...
Medzi kondenzátormi nemôže byť počuteľný rozdiel!
...

Ze nie? Uz prestan, prosim ta...  Bavím sa skvele

Hlavne, ze ked sme ich vymenili na Marshall 1987x, tak zvuk bol o velky kus lepsi, hlavne cistejsi, bez brumov, sumov a kadejakych blbosti. Uz som to tusim aj pisal v mojej teme, kde mam ampy.
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #14 kedy: 13. August , 2014, 16:56:44 »

ale jasne, ze je rozdiel. mozno su insie tolerancie, ale kto neveri, nech si to vyskusa...
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 9 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.09 sekund, 22 otázok.