Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
26. Apríl , 2024, 13:31:17
Strán: 1 [2] 3 4 ... 9 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Projekt Lampové kombo 2x12  (Prečítané 43820 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #15 kedy: 13. August , 2014, 17:04:12 »

... tak zvuk bol o velky kus lepsi, hlavne cistejsi, bez brumov, sumov a kadejakych blbosti...
Vymenili ste pokazené kondenzátory za dobré.
Stavím sa, že nerozoznáš nejlacnejší kondík od najdrahšieho s rovnakou kapacitou. Lebo rozdiely sú až pri frekvenciách rádu MHz.
Najradšej mám ojeby typu "špeciálny kondík pre audio" - niečo ako špeciálne (oveľa drahšie) auto, ktoré ide najviac 30 Km/h. ?§!.

O.T. dik za Facebookové priateľstvo.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #16 kedy: 13. August , 2014, 17:14:17 »

branko menil kondiky v "novom" aparate. je sice pravda, ze tam tie hodnoty boli original len tak od oka, ale aj tak..
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #17 kedy: 13. August , 2014, 17:23:56 »

branko menil kondiky v "novom" aparate. je sice pravda, ze tam tie hodnoty boli original len tak od oka, ale aj tak..
Museli byť pokazené, žiaden kondík nešumí (ani najlacnejší), brum spôsobuje iba malá kapacita filtračného kondíku. Elektrolyty časom vysychajú a strácajú kapacitu, v novom ampe musel byť nejaký mimotolerantný.
Ešte raz: ručím za to a som ochotný sa staviť, že NIKTO nerozozná dva kondíky.
Buď neboli rovnaké, alebo placebo efekt.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #18 kedy: 13. August , 2014, 19:04:36 »

Ja pisem a stojim si za tym, ze po vymene vsetkych kondikov za Mallory je znacne pocutelny rozdiel. Znacne!

Riesit otazku typu, ci pocut rozdiel medzi dvoma kondikmi je uplne zbytocne.   Na zdravie!
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #19 kedy: 13. August , 2014, 19:13:41 »

:D :D ja si myslím že šum pri istých kondíkoch je menší ale to sa prejaví pri hi gaine a neni to moc velký parameter , a podla zvuku to tiež niečo robí ale je to niečo kao ked si pridáš troška výšky na aparáte  a potom stiahneš troška stredy :D :D nič velké :D
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #20 kedy: 13. August , 2014, 21:08:10 »

Ja pisem a stojim si za tym, ze po vymene vsetkych kondikov za Mallory je znacne pocutelny rozdiel. Znacne!
Branko, nechcem sa hádať, ale koľko sekúnd trvalo medzi skúškou zvuku pred a po výmene? Ak viac ako 5, tak placebo.
Som elektrotechnický inžinier a viem ako funguje kondík a čo spôsobuje vo zvukovom reťazci.

Riesit otazku typu, ci pocut rozdiel medzi dvoma kondikmi je uplne zbytocne.   Na zdravie!
Súhlas! Nepočuť!

A okrem toho, kedy si v BA ?
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #21 kedy: 13. August , 2014, 21:25:04 »

Branko, nechcem sa hádať, ale koľko sekúnd trvalo medzi skúškou zvuku pred a po výmene? Ak viac ako 5, tak placebo.
Som elektrotechnický inžinier a viem ako funguje kondík a čo spôsobuje vo zvukovom reťazci.
Súhlas! Nepočuť!

A okrem toho, kedy si v BA ?
Vsak som pravidelne hraval na ten aparat pred vymenou kondikov, tak ani o tom sa nemusime bavit, ci som postrehol nejaky rozdiel. :) Ty nepostrehnes rozdiel ani po roku, ci sedis vo Fabii alebo Mercedes S? :)

Bol som, ale len na otocku, mozno pojdem bud. tyzden este.

Edit: Ja nepotrebujem byt elektrotechnicky inzinier, mne staci ucho a prsty, aby som pocul a citil rozdiel. Fakt Andrej, tuto sa nemusime dalej bavit. :) Jednoznacne ma nepresvedcis. Bol by som nesvojpravny jak glamsucker.  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 13. August , 2014, 21:27:23 od Branko » Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #22 kedy: 14. August , 2014, 07:28:31 »

Vsak som pravidelne hraval na ten aparat pred vymenou kondikov, tak ani o tom sa nemusime bavit, ci som postrehol nejaky rozdiel. :) Ty nepostrehnes rozdiel ani po roku, ci sedis vo Fabii alebo Mercedes S? :)
Ibaže kondenzátor / kondenzátor nie je Fabia / Mercedes, to je Fabia / Fabia. Pripúšťam rozdiel vo zvuku, ak nové kondíky majú INÚ kapacitu, ako pôvodné - ale vôbec nezáleží na ich výrobcovi, alebo "kvalite".

... Ja nepotrebujem byt elektrotechnicky inzinier, mne staci ucho a prsty, aby som pocul a citil rozdiel. Fakt Andrej, tuto sa nemusime dalej bavit. :) Jednoznacne ma nepresvedcis. Bol by som nesvojpravny jak glamsucker.  Bavím sa skvele
Nepotrebuješ byť chemik, aby si tvrdil, že voda horí, ale skús o tom presvedčiť chemika!
Ja skrátka VIEM, že nemôže byť rozdiel, pamätáš sa, ako som vedel, že nemôže niektorá lampa mať viac stredov, alebo výšok? Všetci ste ma tu vysmiali (hluchý zvukár, ak to nepočuje). Potom som sa nasral, nahral sem tie ukážky a všetky hrali naozaj rovnako. Lebo ja som eletrotechnik a viem, že v elektrónkach a tiež v kondenzátoroch nemôže byť niečo, čo by ten zvuk mohlo ovplyvňovať.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #23 kedy: 14. August , 2014, 07:36:21 »

Potom cim to je, ze pocujem ten rozdiel? Ze pocujem rozdiel aj v lampach, konkretne v preampovkach? Len nezacni s tym, ze placebo alebo ze sa mi to zda a pod.

Mne je to vlastne jedno, co teraz napises, pretoze mne hraje lepsie aparat po vymene kondikov, hra mi lepsie aparat, ked vymenim smiesnu cinsku lampu vo V1 za trebars triedenu JJcku. Jednoducho to tak je. Nehral som na jednom kombe, aby som toto mohol napisat. Skoda, ze sa mi nechce teraz prehadzovat lampu a nahrat Mesu Mark V pred vymenou EH lampy a JJ lampy.

Zatial som sa nezhodol ani s jednym teoretikom (alebo "teoretikom"?) ohladom aparatov, gitar, aut, barscoho...  Bavím sa skvele Takze ma neprekvapuju tvoje odpovede.

Edit - to, ze vymenis kondiky, zmenis lampy, atd... nemusi byt podstata toho zlepsenia ampu mozno v lampach, kondikoch... ale urcite to potom na nieco vplyva, kvoli comu ten aparat zrazu hra poriadne, bez bordelu v nom.
« Posledná zmena: 14. August , 2014, 07:38:59 od Branko » Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #24 kedy: 14. August , 2014, 07:44:54 »

zvukar, vsak povedz aj druhu stranu mince, ze staci, ze hocby sa menil len ten zisk, uz to inac moduluje napatie a inac sa skresluje signal, inac zapracuju filtre medzi stupnami, ide iny signal do dalsej lampy a vysledok je to, co pocuje gitarista a odovodni si ako, ze lampa ma viac/menej stredov/basov/vysok...

a dam krk na to, ze keby premerias 2lampy, tak sa budu odlisovat vo viac parametroch ako len zisk..

v lampovych zosikoch sa deju take podivnosti, ze kludne uverim, ze na zvuk nebude mat vplyv jeho hodnota, ale jeho fyzicky rozmer
« Posledná zmena: 14. August , 2014, 07:59:08 od styrioci » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #25 kedy: 14. August , 2014, 07:57:06 »

A sme kde sme boli.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #26 kedy: 14. August , 2014, 08:51:01 »

nechcem si pokupovať súčiastky zo zahraničia ale vynájsť sa na našom trhu s tým čo máme ,
 od slovenských výrobcov dodávateľov , nech nám rastie ekonomika :D  ha ha ha ha ha ha ha ha ha  
                                                                                        

ked budes chcet trafaky ,tak ti mozem namotat  Žmurk
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #27 kedy: 14. August , 2014, 11:51:11 »

ked budes chcet trafaky ,tak ti mozem namotat  Žmurk

mám ťa v merku  Žmurk už dlho , ved som tu neni nový ,
a hlavne som si všimol ,že máš aj enbelly či ako sa to volá na teslácke trafáky ,

mám menšiu zbierku trafákov z tesiel tak tie by som chcel použiť , recyklovať  ,
ale to sa ešte rozhodne v druhej polovici projektu ked bude mať spravenú bednu a budem vedieť čo si zletujem ,
zatiaľ mám jeden testovací zosík na kt si testujem schemičky ,   Nechajte ma vydýchať




A sme kde sme boli.  Bavím sa skvele

ešte že sa tu nedajú laikovať príspevky ako na FB    :) ha ha ha Beeee facepalm
Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #28 kedy: 14. August , 2014, 12:18:12 »

zatiaľ mám jeden testovací zosík na kt si testujem schemičky ,   Nechajte ma vydýchať
... a to ako? sak to ti jedno zapojenie v inej kasni bude hrat inac.Staci popresuvat inak suciastky ,alebo aj kabliky a je to ine.
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #29 kedy: 14. August , 2014, 13:25:49 »

... a to ako? sak to ti jedno zapojenie v inej kasni bude hrat inac.Staci popresuvat inak suciastky ,alebo aj kabliky a je to ine.

normálne šasi  kde páp lištu na očkách a tam mám všetko a testujem si rozne CLEAN preampy .. ale nemá to zmysel ako si písal lebo nemám potrebné anodové kt je asi o 40V menšie na každých anodách v preampe ,
Zaznamenané

Strán: 1 [2] 3 4 ... 9 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.051 sekund, 22 otázok.