Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 14:12:40
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Projekt Lampové kombo 2x12  (Prečítané 43845 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #75 kedy: 21. Marec , 2015, 18:38:12 »

Tipek ,ty si sa si asi nacucal nejakého riedidla alebo co ?  Bavím sa skvele
To co su za otazky ?
V prvom rade si zozen kvalitne vystupaky na danu koncepciu koncaka a az potom spekuluj nad usmernovackou,prepinanim kanalov a podobnymi ftakovinami.
Ja ti garantujem ,ze keby traja zdatny letovaci dostali zadanie postavit aparat podla tej istej schémy ako si tu dal a kazdy by to postavil posvojom ,tak kazdy amp by hral inac.
Satci ze pouzijes sietove trafo z odlisnym delta U a anodovym napätim ,iného vyrobcu elitov a aparat hra inac a ked bude hrat paradne, alebo naopak otrasne, bude uplne jedno ci tam je nejaka usmerovacka ,alebo EFka v preampe, alebo je v Acku.
To su uz len picovinky.
Ja by som na tvojom mieste v prvom rade postavil dobre hrajuci koncak.Az to bude kamaratit s krabickami, tak by som sa venoval preampu.
Ak chces ,darujem ti este dve sasi na laborovanie aby si si mohol letovat nanecisto  Bavím sa skvele

Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #76 kedy: 21. Marec , 2015, 19:43:41 »

ved anodove nehám ako je s  tým nebudem vymýšlac .... wattov to tiež nemusí mať milion ...

čo  s a týka výstupáku tak skúsim  si ho navrhnúť podla knihy od Luboša Slezáka - výstupní transformátory PRAHA 1964  Bavím sa skvele
ked mi to nevyjde namotáš mi ty ak sa ti bude chcieť :D :D
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #77 kedy: 22. Marec , 2015, 09:50:57 »

Nechcem tu byť zase za protilampového džihádistu, ale zvuk ako taký cez usmerňovačku nejde. Vyskúšaj si nejaký zosík typu "dual rectifier" a pravdepodobne zistíš, že s lampovým usmerňovačom to hrá horšie, tón je pevnejší pri kremíkovom.
Je pravda, ze napr. na mark V sa mi pacia viac diody, ten zvuk je viac open, ma viac agresivnejsi charakter, pevnejsi zvuk celkovo... Ale napr. JTM45 ma usmernovacku - ano, je ten zvuk blatnejsi, nie je tam tolko agresie, ale zas iny zvuk, ine pouzitie, inak sa na to hra, s inym nastrojom, atd...

Cize pojem Lepsie/Horsie sa tu velmi neda pouzit. Je to akurat ine.

 Na zdravie!
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #78 kedy: 22. Marec , 2015, 13:08:51 »

... Ale napr. JTM45 ma usmernovacku - ano, je ten zvuk blatnejsi, nie je tam tolko agresie, ale zas iny zvuk, ine pouzitie, inak sa na to hra, s inym nastrojom, atd...
A mal si možnosť JTM45 s kremíkom? Keby si doniesol do BA, prerobím ti na "dual".  Zdravíčko
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #79 kedy: 22. Marec , 2015, 17:54:00 »

A mal si možnosť JTM45 s kremíkom? Keby si doniesol do BA, prerobím ti na "dual".  Zdravíčko
Na to mam zas 1987x. Vsetko ma svoj zmysel preco je to tak. :)
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #80 kedy: 22. Marec , 2015, 19:42:17 »

Na to mam zas 1987x. Vsetko ma svoj zmysel preco je to tak. :)
Však nevnucujem, ale prepnúť prepínač namiesto výmeny zosíku...
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #81 kedy: 22. Marec , 2015, 21:38:58 »

Však nevnucujem, ale prepnúť prepínač namiesto výmeny zosíku...
Viem, ze nevnucujes, ale zas iny charakter, iny amp, aj ked schematicky velmi podobny. A neverim, ze rozdiel spravi prepinanie usmernovacky.
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #82 kedy: 23. Marec , 2015, 08:18:51 »

... A neverim, ze rozdiel spravi prepinanie usmernovacky.
Veď o to mi ide, že sa tá usmerňovačka glorifikuje. Keď sa ide vyrábať nový amp, tak tá usmerňovačka je podľa mňa zbytočná investícia - nehrá to lepšie, ale je to drahšie a menej spoľahlivé.
Dokonca môže byť veľmi poruchové, ak sa zle zvolí koncepcia standby vypínača, viď tu: http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,99312.0.html
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #83 kedy: 24. Marec , 2015, 13:16:28 »

Na to mam zas 1987x. Vsetko ma svoj zmysel preco je to tak. :)
akurát ze JTM45 a 1987 ma okrem usmernovacky aj ine hodnoty suciastiek
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #84 kedy: 24. Marec , 2015, 13:29:23 »

akurát ze JTM45 a 1987 ma okrem usmernovacky aj ine hodnoty suciastiek
Je mi to jasne, to len na margo "no rectifier". :)
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #85 kedy: 24. Marec , 2015, 14:00:01 »

1.búrlivá debata a z toho mi vyplýva, že dať stanby pri usmerňovacej elektrónke  napr až za tlmivku ? aby bola usmerňovačka stále aktívna ?

2. čo sa týka zvuku pri usmerňovačky podľa mňa to záleží aký štýl hráš , a ked ,že som neni metališta tak nepotrebujem až taký silný pevný agresívny zvuk ,   bude tam prepínačik na diodový usmernovať a lampový ...

3. pri zapnutí vieme ,že lampy nehrajú hneď pekne , niekedy až po prvej pesničke to začne pekne hrať , 
otázka je či sa vtedy len málo častíc vytrháva  preto to nepekne hrá ?
dedukujem, že keby sa pri studených lampách razantne vytrhával materiál tak by sme to hádam počuli pri kolísaní volume gainu atd..

určite by som standby nechal na zosilovači, kvôli pauzám pri hraní a poriadnemu nahratiu lámp pri prenášaní a studenom orosenom ampe ,
Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #86 kedy: 24. Marec , 2015, 15:28:03 »

... uz je to par rokov spät co som vyrobil zopar zosikov s usmernovackou.
Pouzil som jak GZku tak aj EZky.Secky zosiky mali standby pred usmernovackou hned za trafom a to dvojity vypinac.
Ani raz sa mi nestalo ,ze by mi vyrazilo nejaku supu do usmernovacky a uz vôbezc nie ze by ju odfajcilo ako je to popisovane v tej znamej teme o standby.
Jeden amp pouzivam do dnes a dost casto.

Ale napr. tento amp http://gitaristi.sk/valwatt/ ma standby az za usmernovackou a prvym DC kondikom ,cize pred tlmivkou a anódovou DC lajnou a tiez sa z usmernovackou nikedy nic nestalo, a veruze ten zosik tiez nezahalal.
Cize aky spôsob si zvolis je na tebe.Podla mna je lepsie dat standby az za usmernovacku, ale pokial nemas anodove 500 voltof a prvy DC kondik 500mF tak kludne supni standby aj pred usmernovacku.
Pokial si ale chces dat za usmernovacku ,nezabudny tam dat aj naky maly ale na vysoke napätie blokovaci kondik a nejaky zodpovednejsi vypinac na vysoke napatie
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #87 kedy: 25. Marec , 2015, 09:09:14 »

Brdo aj v tomto layoute je standby pred tlmivkou a na stanby vypinači je kondik 0.47u , Zdravíčko


* StrayCat30Ceriatone.jpg (332.35 KB, 1349x1176 - prehliadnuté 574 krát.)
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #88 kedy: 04. Apríl , 2015, 09:44:05 »

tak šaská mám , dakujem Brdovi Prvému Si píš!!! Si píš!!! Si píš!!! že mi poriešil šasi bez neho by som bol na bode mrazu  , ďakujem

ked že sú 2 šaská druhá volba bude asi tutningovaná plexina od ceriatone


https://www.youtube.com/results?search_query=ceriatone+chupacabra+50


* IMG_20150404_101551.jpg (388.34 KB, 1944x1024 - prehliadnuté 445 krát.)

* Chupa50.jpg (427.8 KB, 1723x1081 - prehliadnuté 481 krát.)
« Posledná zmena: 04. Apríl , 2015, 10:02:40 od tipek » Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #89 kedy: 24. Júl , 2015, 10:37:56 »

ked stojíme tak aspoň youtubujeme :D jeden box 2x12 a jeho stavba
Zaznamenané

Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.094 sekund, 22 otázok.