Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. September , 2024, 17:22:58
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Prerabka spanielky na el. gitaru.  (Prečítané 9417 krát)
0 užívateľov a 9 Hostí prehliada túto tému.
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #15 kedy: 14. August , 2014, 22:41:04 »

Nuz, ale uz ako Mr.Redwine naznacil, stale sa jedna o akusticku gitaru so snimacom.
A to s tym subwooferom ... co su toto za napady (robit z hovna čokoládu)  Popiskujem si
Co ma akusticka gitara s pasivnym snimacom co robit v linkovom vstupe a este aj SubWoofera  Nechajte ma vydýchať Nechajte ma vydýchať
Ten snimac bude mat aky preamp/predzosilovac/impedancne prisposobenie? Lebo pochybujem ze v SubWoofer mas nastrojovy vstup Si píš!!! Tvoj SubWoofer hra v akom pasme? Asi este nizsom ake potrebuje cojaviem kopak - tak aj elektroakustika tvoja bude tak hrat, ako cely tento napad. Tym nevyvraciam ze to nebude hrat, zial ale bude to hodne zly zvuk.
« Posledná zmena: 14. August , 2014, 23:40:51 od Majo Fero » Zaznamenané
Ted
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 132



« Odpoveď #16 kedy: 14. August , 2014, 22:50:43 »

Nuz, ale uz ako Mr.Redwine naznacil, stale sa jedna o akusticku gitaru so snimacom.
A to s tym subwooferom ... co su toto za napady (robit z hovna čokoládu)  Popiskujem si
Co ma akusticka gitara s pasivnym snimacom co robit v linkovom vstupe a este aj SubWoofera  Nechajte ma vydýchať Nechajte ma vydýchať
Ten snimac bude mat aky preamp/predzosilovac/impedancne prisposobenie? Lebo pochybujem ze v SubWoofer mas nastrojovy vstup Si píš!!! Tvoj SubWoofer hra v akom pasme? Asi este nizsom ake potrebuje cojaviem kopak - tak aj elektroakustika tvoja bude tak hrat, ako cely tento napad. Tym nevyvraciam ze to nebude hrat zial, ale bude to hodne zly zvuk.

keby som dal redukciu? 6.3 na 3.5? vtedy by to islo?
Zaznamenané

Epiphone Pro - 1 VS
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #17 kedy: 14. August , 2014, 22:51:59 »

Maj sa pekne  Bavím sa skvele
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #18 kedy: 14. August , 2014, 23:02:34 »

 Bavím sa skvele
Zaznamenané
Ted
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 132



« Odpoveď #19 kedy: 14. August , 2014, 23:10:46 »

robite mudrych lebo s aparaturou a gitarami robite niekolko rokov. Forum je na to aby si tu ludia radili navzajom. Ak vy 2 na mna mate nervy kvoli tej skaranej cievke tak by ste mali vediet ze som to myslel vazne :] co ty vies mozno keby si dal z trafa tak by to fungovalo mozno nie... 
Zaznamenané

Epiphone Pro - 1 VS
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #20 kedy: 14. August , 2014, 23:12:08 »

to je jasne
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #21 kedy: 14. August , 2014, 23:23:07 »

Davas napicu priklady a otazky, tak sa necuduj, ze sa tu smeju. :) Pytaj sa na automobilovom fore, ci mozes z traktora urobit limuzinu. A nezabudni to odovodnit tym, ze forum je na to, aby si ludia navzajom radili.  Bavím sa skvele

Vsak rozmyslaj, co sa pytas, resp. ci tvoja otazka ma aspon akytaky zmysel a HLAVNE citaj odpovede.

Inak neviem, ci gitara ako taka ma v tvojom zivote miesto... asi jeb na to, je viac inej zabavy, kde sa mozno najdes...  ha ha ha
Zaznamenané

Dugerr
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 143


« Odpoveď #22 kedy: 14. August , 2014, 23:27:51 »

Citácia
nevie niekto ci to pojde aj ked ho napoijm na obycajny subwoofer ?

vieš načo je subwoofer ? :) a prečo samostatne nema vyznam len ako 2,1, 5,1 atď..?

Citácia
neee ta co si pipi, jasne ze nemam ha ha ha nylonove maju zvuk jak snurky z topanok ha ha ha a diky

vieš ako funguje gitarovy snimač ? a koli čomu sa ta to pytal ?
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #23 kedy: 14. August , 2014, 23:29:12 »

robite mudrych lebo s aparaturou a gitarami robite niekolko rokov. Forum je na to aby si tu ludia radili navzajom. Ak vy 2 na mna mate nervy kvoli tej skaranej cievke tak by ste mali vediet ze som to myslel vazne :] co ty vies mozno keby si dal z trafa tak by to fungovalo mozno nie...  
Tak dobre, podme sa bavit vazne. Daj foto tej konkretnej gitary. Napis, kolko si ochotny do instalacie snimaca investovat a ake mas predstavy o vysledku.

... lebo z toho co si napisal v tejto teme (ale aj v inych) mi to pride ako ze si robis srandu. Nic v zlom, ale ja napr. nie som auto-odbornik, a viem ze by som sa nepustil do nejakej prerabky, lebo jedna vec je moja predstava, druha teoreticka rovina, tretia odborne sa vyjadrit, znalosti a tak dalej ......
« Posledná zmena: 14. August , 2014, 23:38:25 od Majo Fero » Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #24 kedy: 14. August , 2014, 23:36:11 »

Nechcem byt vestec ... ale obavam sa, ze tato tema zhasne tak rychlo, ako si ju zalozil.
... lebo zistime ze prerabka bude stat viac ako pouzita westernova gitara vyssej kvality, pripadne sa priblizime cene novej gitary s elektrikou ... ale kludne idem do toho  :)
Zaznamenané
Ted
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 132



« Odpoveď #25 kedy: 14. August , 2014, 23:44:37 »

Tak dobre, podme sa bavit vazne. Daj foto tej konkretnej gitary. Napis, kolko si ochotny do instalacie snimaca investovat a ake mas predstavy o vysledku.

... lebo z toho co si napisal v tejto teme (ale aj v inych) mi to pride ako ze si robis srandu. Nic v zlom, ale ja sa napriklad nevyznam do aut, a viem ze by som sa nepustil do nejakej prerabky, lebo jedna vec je teoreticka rovina, druha moja predstava, tretia odborne sa vyjadrovat, znalosti a bla-bla-bla ......
dakujem za pochopenie :] povodne som chcel dat do starej singlecoil s tym ze ked napojim na kombo tak aby to hralo. ale potom mi tu niekto napisal ze sa to nieoplati lebo to bude piskat a tak som sa rozhodol ze si kupim toto http://www.muziker.sk/gitary/gitarove-snimace/snimace-pre-akusticke-gitary/p/105653-soundking-AN-001 a mal by som taku vyhodu ze by som to jednoducho mohol odmontovat z jednej gitary a namontovat na druhu. no kedze kombo este nemam tak ma napadlo ci by sa to dalo napojit na subwoofer, nemam tam ale vystup na 6,3mm jack tak ma napadlo ci by to nefungovalo cez tuto redukciu http://www.alza.cz/redukce-audio-6-3mm-d69887.htm rozumieme sa?
 
hrajem iba 1.5 roka a este nemam dostatok skusenosti, a nemam ani financie na nejaku elektroniku. ale mensi obnos by som naskrabat vedel


« Posledná zmena: 14. August , 2014, 23:50:31 od Ted » Zaznamenané

Epiphone Pro - 1 VS
Ted
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 132



« Odpoveď #26 kedy: 14. August , 2014, 23:45:11 »

Davas napicu priklady a otazky, tak sa necuduj, ze sa tu smeju. :) Pytaj sa na automobilovom fore, ci mozes z traktora urobit limuzinu. A nezabudni to odovodnit tym, ze forum je na to, aby si ludia navzajom radili.  Bavím sa skvele

Vsak rozmyslaj, co sa pytas, resp. ci tvoja otazka ma aspon akytaky zmysel a HLAVNE citaj odpovede.

Inak neviem, ci gitara ako taka ma v tvojom zivote miesto... asi jeb na to, je viac inej zabavy, kde sa mozno najdes...  ha ha ha
vsetko je mozne... dobre uznavam, neda sa to... ale da sa spravit daco preto aby to slo?
ak nic tak uplne staci odpoved "sorry ale neda sa to spravit tak ako chces. budes si musie priplatit a kupit kombo"

 a nemusis zo seba robit mudreho lebo nikto nieje dokonaly...  a este daco, s gitarou len tak neprestanem, a uz vobev ne preto ze mi to povies ty. Ja si idem za svojim. a len tak s tym prestat nemienim
Zaznamenané

Epiphone Pro - 1 VS
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #27 kedy: 15. August , 2014, 00:09:25 »

dakujem za pochopenie :] povodne som chcel dat do starej singlecoil s tym ze ked napojim na kombo tak aby to hralo. ale potom mi tu niekto napisal ze sa to nieoplati lebo to bude piskat a tak som sa rozhodol ze si kupim toto http://www.muziker.sk/gitary/gitarove-snimace/snimace-pre-akusticke-gitary/p/105653-soundking-AN-001 a mal by som taku vyhodu ze by som to jednoducho mohol odmontovat z jednej gitary a namontovat na druhu. no kedze kombo este nemam tak ma napadlo ci by sa to dalo napojit na subwoofer, nemam tam ale vystup na 6,3mm jack tak ma napadlo ci by to nefungovalo cez tuto redukciu http://www.alza.cz/redukce-audio-6-3mm-d69887.htm rozumieme sa?
 
hrajem iba 1.5 roka a este nemam dostatok skusenosti, a nemam ani financie na nejaku elektroniku. ale mensi obnos by som naskrabat vedel
Tak sme sa niekam pohli. :)
Ten snimac, ktory si tu dal je pasivny snimac predpokladam ze s magnetom (lebo iny zdroj nevidim), ktory funguje len na kovove struny. (Preto tu padla otazka, ci mas kovove struny alebo nylonove, lebo na nylon to nefunguje).
Podla cenovej kategorie sa jedna o uplny zaklad, cize na vyskusanie v pohode. Na vazne hranie asi pruser, tam treba ratat s 100 a viac €.

SubWoofer nema, opakujem nema nastrojovy vstup, aby sa tam dal pripojit tento snimac.
Po zapojeni aj cez redukciu, lebo to inak nejde to bude hrat zle a uplne ze na prd. To su vyhodene prachy, ale kludne si to vyskusaj a investuj do toho svoje prostriedky. Zas to nie je nejaky majland, ze by si na to nenaskrabal aj taky student napriklad :)

Ak by si mal snimac, ktory by mal vlastny predzosilovac, tak by to malo vyznam, ale urcite nie do SubWoofera. Proste mas v tom dost gulas. SubWoofer nema co robil s elektroakustickou gitarou.
Snimac s gitary je pasivny a potrebuje aktivny prvok, aby si ho mohol pripojit do akustickeho kombo alebo linkoveho vstupu mixlpultu/line in.
Zaznamenané
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #28 kedy: 15. August , 2014, 05:24:56 »

nechcem byť hnusný , ale ani keď som mal 15 pred 35 rokmi by som osadenie snimača na španielku nenazval prerábka španielky na elektriku , alebo prerábka elektriky na španielku , lebo z elektriky keď dám dolu snímače tak je to španielka  Bavím sa skvele
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
erny
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 136



« Odpoveď #29 kedy: 15. August , 2014, 08:09:58 »

ono to povodne mala byt prerabka ale vdaka rad ostatnych som dospel k nazoru ze tam supnem originaal snimac :]

    Nemala. V prvom príspevku si vravel o vložení snímača do ozvučného otvoru. Prerábka je to, čo spravil môj brat pred 30 rokmi, keď zo starej španiely oddrbal telo, priskruktoval krk na kus laty , na latu šlahol snímač zo starej jolany a kobylku. Nedalo sa to ani poriadne chytiť, ale bolo a hralo to v rámci možností ako elektrická gitara.
    K téme- myslím, že  ozaj sa nedá seriózne baviť o "prerábke" (vkladaní), ak nemáš ani základné vedomosti o fungovaní el.gitary a princípe vzniku signálu (zvuku). Ak sa chceš vážne do toho pustiť, tak sa najprv trochu oboznám s problematikou- na nete je toho ozaj dosť. Zrejme ani nemáš šajnu, o čom sa chceš baviť, keď sa pýtaš, či redukcia pomôže. Neber to ako nakladanie, ale to ako by si chcel cez fórum postaviť garáž, a spýtaš sa, či pomôže vymeniť väčšie tehly za menšie, ale maltu ani tak mať nebudeš.
     Takže- ako už bolo povedané- snímač sa vložiť dá. S takým rozpočtom to bude hrať nahovno. Predpokladám, že nemáš nejakú extra španielku, aby sa z toho dal vydolovať lepší zvuk, takže o drahších komponentoch sa nemusíme baviť (ani na to nemáš voľné financie, ani to zrejme nepomôže).

   To, že hrať neprestaneš, je super. Elektroakustiku z toho dostaneš veľmi veľmi  biednu.Keď chceš elektriku, zadarmo to nebude. Ostatné sa odvíja od cieľa, predstavy a peňazí. Lenže to už nie je účel tejto témy, skôr len rada, kam to nasmerovať.
   Ak sa chceš len pohrať so svojou starou španielou a vyhodiť z okna pár eúr, oslov niekoho, kto si tyká s letovačkou s tým, že aj tak to nebudeš  mať do čoho zapojiť. Ak chceš hrať na elektrike, tak na takúto cestu zabudni a skús inú.(napr. nejaký lacný set na úplný začiatok z bazáru... takéto niečo: http://hudba.bazos.sk/inzerat/39988183/Gitara-ESP-LTD-EC50-kombo-efekt.php)  Lebo- je mi ľúto, ale tak ako si za 1€ nepochutíš na polkilovej pizzi, tak isto za 10 € si na elektrickej gitare nezahráš, ak máš len starú španielku.. Som frajer
« Posledná zmena: 15. August , 2014, 08:33:22 od erny » Zaznamenané

..bude ako nebolo...
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.045 sekund, 23 otázok.