Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
01. Máj , 2024, 22:31:01
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ako ochrániť aparát v zdieľanej skúšobni?  (Prečítané 12968 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
FakyGrobian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 478



« kedy: 26. August , 2014, 16:46:55 »

Ahojte, kedysi sa to tu rozoberalo, no neviem príslušnú tému nájsť. Hráme v skúšobni, ktorá je zdieľaná a niekto bez povolenia používa kombo nášho gitaristu. Nemá momentálne prachy na hardcase, takže hľadáme nejakú alternatívu ako aparát "zamknúť". Kedysi bol na thomanne v ponuke zámok - jackový samec s kľúčom. Jack sa strčil do inputu na kombe a kľúčom zamkol, takže nikto nemohol do aparátu pichnúť kábel. Tento zámok však na thomanne už neviem v ponuke nájsť. Hľadal som ho aj cez google, použil som rôzne kľúčové slová, no neúspešne. Neviete niekto ako sa tento produkt volal prípadne kto to vyrába / kde sa to dá kúpiť? Napadá vás iné riešenie? Alternatívu s vyberaním nejakej poistky a pod. náš gitarista zavrhol. Ďakujem  Zdravíčko
Zaznamenané

Fender Custom Shop ´55 Precision Bass Relic / Sivčák TB4 Jazz Custom / Sivčák NDHS5 -> kvantum efektov -> Aguilar Tone Hammer 500 -> GK 410 RBH / Ampeg SVT810
ondreee
stály hosť
*****
Príspevkov: 1085



« Odpoveď #1 kedy: 26. August , 2014, 17:12:00 »

ma to kombo poistku? ak ano.. vybrat po hrani..
ak to niekto bude obchadzat, zlomit nos..
Zaznamenané

glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #2 kedy: 26. August , 2014, 17:15:07 »

najlepsia alternativa je dotycnemu vypicovat  Popiskujem si
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #3 kedy: 26. August , 2014, 17:16:07 »

dalsia moznost je dat to do uzamknutelneho caseu.. ale mozno by pomohlo nalepit na amp logo marshall a to uz sa toho nikto nechyti..  ale kukam ze ta moznost tu neni.. ja som vyberal poistku z ampu..  resp braval so sebou zdrojovy kabel, pokial teda nie su nejake zalozne naokolo..
« Posledná zmena: 26. August , 2014, 17:17:18 od kaolko » Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #4 kedy: 26. August , 2014, 17:20:40 »

ak ma zdrojovy kabel napevno a neda sa snimat dole tak toto :D http://www.familysafemedia.com/powerstop_power_plug_lock.html
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #5 kedy: 26. August , 2014, 18:01:34 »

podla mna staci si vzdy so sebou zobrat napajaci kabel...verim tomu, ze nikto si do skusobne nahradny nosit nebude  Bavím sa skvele pripadne aj s tou poistkou kombinovat...a potom urobit bordel v druhej kapele, ze ti dojebali aparat a budu sa skladat na opravu
« Posledná zmena: 26. August , 2014, 18:02:50 od styrioci » Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #6 kedy: 26. August , 2014, 18:05:17 »

Napajacie kable vytahovat je kokotina. To sa da zohnat za 5 minut a kedze je tam viac kapiel, tak asi aj viac aparatov, z ktorych sa da potahat od poistky po kabel. :)

Nech si berie amp domov a ma vystarano, pokial ma auto.
Zaznamenané

mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #7 kedy: 27. August , 2014, 05:30:48 »

iba taký momentálny nápad , kúpil by som merač spotreby , stojí pár eur    nejak by som to zaplomboval a podla rozpisu by si vedel kto na to hral a vybavil by si to s ním osobne , prípadne aparát dotyčnému prenajať , to urobíš aj dobrý skutok a bude sa ti vracať investícia do aparátu  :)  http://www.alza.sk/solid-dt22-d180636.htm
« Posledná zmena: 27. August , 2014, 05:48:55 od mirostrat » Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
FakyGrobian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 478



« Odpoveď #8 kedy: 27. August , 2014, 05:35:45 »

Vďaka za názory! Hardcase bude možno časom, teraz nie sú prachy. Aparátov je tam veľa, takže iný napájací kábel nie je problém zohnať a alternatíva s poistkou sa nám zatiaľ nepozdáva - ani neviem ako tá poistka vlastne vyzerá :D Ten zámok, čo som spomínal si nikto nepamätá?
Zaznamenané

Fender Custom Shop ´55 Precision Bass Relic / Sivčák TB4 Jazz Custom / Sivčák NDHS5 -> kvantum efektov -> Aguilar Tone Hammer 500 -> GK 410 RBH / Ampeg SVT810
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #9 kedy: 27. August , 2014, 05:58:16 »

tak potom jedine case , lebo keď  vybereš poistku , alebo kábel , vždy sa nájde niekto , kto začne špekulovat a ešte pritom niečo rozdrbe , a zas sám si vyrobit case je podla mna skoro satármo , no ale zas keď neviete kde je poistka a ani jak vypadá tak s vaším kutilstvom to je biedne  :) mosíte íst na to jak MacGyver alebo šak nemáte nejakého známeho ? kúpite- ukradnete  lepenku a on vám to za pivo sklincuje, zámok s petlicov kúpiš aj za 2 eurá , alebo teraz ma napadlo jak by som to urobil ja , vzadu jak je panel s konektormi , by som z lepenky vyrobil taký kryt , aby zakryl samicu na konektor 230 V a tam by som najebal nejaký zámok , to by už len tak lahko nenásilne neobišiel , odkial si ja by som ti to vymyslel aj vyrobil , úplne si to viem predstavit  :) alebo spravit nejaký obvod , že keď to zapne nepovolaný tak ho to zabije , samo základ je , aby sa aparátu nič nestalo  :)
« Posledná zmena: 27. August , 2014, 06:09:59 od mirostrat » Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
FakyGrobian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 478



« Odpoveď #10 kedy: 27. August , 2014, 06:24:51 »

Najprv sme tam chceli nainštalovať kobru alebo psa, ale to nie je praktické. Ja som tajne dúfal, že nájdem ten zámok - predsalen, bola by to najjednoduchšia alternatíva. Skúsim ešte pátrať a ak nenájdem, tak sa pustím do nejakého kutilstva.
Zaznamenané

Fender Custom Shop ´55 Precision Bass Relic / Sivčák TB4 Jazz Custom / Sivčák NDHS5 -> kvantum efektov -> Aguilar Tone Hammer 500 -> GK 410 RBH / Ampeg SVT810
FakyGrobian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 478



« Odpoveď #11 kedy: 27. August , 2014, 07:17:57 »

Aj takéto niečo by sa mi páčilo http://img.auctiva.com/imgdata/0/5/2/5/7/5/webimg/603428532_o.jpg
Zaznamenané

Fender Custom Shop ´55 Precision Bass Relic / Sivčák TB4 Jazz Custom / Sivčák NDHS5 -> kvantum efektov -> Aguilar Tone Hammer 500 -> GK 410 RBH / Ampeg SVT810
FakyGrobian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 478



« Odpoveď #12 kedy: 27. August , 2014, 08:08:41 »

Našiel som to! Je to Fullers Uni-Lock V:

 

Problém je teda vyriešený, ďakujem za pomoc a ochotu  Na zdravie!
Zaznamenané

Fender Custom Shop ´55 Precision Bass Relic / Sivčák TB4 Jazz Custom / Sivčák NDHS5 -> kvantum efektov -> Aguilar Tone Hammer 500 -> GK 410 RBH / Ampeg SVT810
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #13 kedy: 27. August , 2014, 09:19:38 »

thomann to ale nemá už, či? a okrem toho koľko to cca stojí?
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
FakyGrobian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 478



« Odpoveď #14 kedy: 27. August , 2014, 09:50:13 »

Thomann to už nemá, našiel som to tu: http://www.session.de/FULLERS-Uni-Lock-V.html
Zaznamenané

Fender Custom Shop ´55 Precision Bass Relic / Sivčák TB4 Jazz Custom / Sivčák NDHS5 -> kvantum efektov -> Aguilar Tone Hammer 500 -> GK 410 RBH / Ampeg SVT810
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #15 kedy: 27. August , 2014, 10:48:21 »

Thomann to už nemá, našiel som to tu: http://www.session.de/FULLERS-Uni-Lock-V.html

nez dat 23€ za kokotinu, tak by mi radsej nevadilo, ked na tom bude niekto hrat  Žmurk odchytim si chalana z druhej kapely a dohodnem sa s nim, ze ked nieco odfajci, uskrtim ho.
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #16 kedy: 27. August , 2014, 10:58:14 »

Ja by som si namontoval totalne nekompatibilny sietovy konektor a dovi  Bavím sa skvele
napr toto


* canon.jpg (6.82 KB, 308x163 - prehliadnuté 335 krát.)
Zaznamenané
FakyGrobian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 478



« Odpoveď #17 kedy: 27. August , 2014, 11:04:57 »

nez dat 23€ za kokotinu, tak by mi radsej nevadilo, ked na tom bude niekto hrat  Žmurk odchytim si chalana z druhej kapely a dohodnem sa s nim, ze ked nieco odfajci, uskrtim ho.

Je to skúšobňa, kde sa točí viac kapiel a ani netušíme z ktorej kapely je ten dement. Chcel som to riešiť rôznymi spôsobmi, chcel som vynadať aj chalanovi čo tú skúšobňu prenajíma (sú to jeho sračky), ale náš kapelník - gitarista ma poprosil aby som našiel riešenie tohoto typu.
« Posledná zmena: 27. August , 2014, 11:06:00 od FakyGrobian » Zaznamenané

Fender Custom Shop ´55 Precision Bass Relic / Sivčák TB4 Jazz Custom / Sivčák NDHS5 -> kvantum efektov -> Aguilar Tone Hammer 500 -> GK 410 RBH / Ampeg SVT810
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #18 kedy: 27. August , 2014, 11:35:29 »

nez dat 23€ za kokotinu, tak by mi radsej nevadilo, ked na tom bude niekto hrat  Žmurk odchytim si chalana z druhej kapely a dohodnem sa s nim, ze ked nieco odfajci, uskrtim ho.

 - - - Je to skúšobňa, kde sa točí viac kapiel a ani netušíme z ktorej kapely je ten dement. Chcel som to riešiť rôznymi spôsobmi, chcel som vynadať aj chalanovi čo tú skúšobňu prenajíma (sú to jeho sračky), ale náš kapelník - gitarista ma poprosil aby som našiel riešenie tohoto typu.  - - -


presne. niekedy to človek nezistí. ale najvyšší je ten level keď človek neverí ani svojmu druhému gitaristovi... aj to som už zažil
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #19 kedy: 27. August , 2014, 11:57:56 »

nez dat 23€ za kokotinu, tak by mi radsej nevadilo, ked na tom bude niekto hrat  Žmurk odchytim si chalana z druhej kapely a dohodnem sa s nim, ze ked nieco odfajci, uskrtim ho.

jasne, toto som naposledy skusal na progrockera a hovno pomohlo  Bavím sa skvele mne sa tiez nikdy nikto nedotkol aparatu, len ho bolo treba zrazu prelampovat. ked je raz niekto chuj, tak si da akurat pozor nabuduce aby dal aspon korekcie tak ako boli povodne. a vobec, ako chces niekomu dokazat ze na to hral...
ovela radsej 23 e za kokotinu ako sa natahovat s kok*tom.
Zaznamenané

o-yep sro
ondreee
stály hosť
*****
Príspevkov: 1085



« Odpoveď #20 kedy: 27. August , 2014, 12:52:54 »

megalajk! :D
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #21 kedy: 27. August , 2014, 14:05:39 »

- - - Je to skúšobňa, kde sa točí viac kapiel a ani netušíme z ktorej kapely je ten dement. Chcel som to riešiť rôznymi spôsobmi, chcel som vynadať aj chalanovi čo tú skúšobňu prenajíma (sú to jeho sračky), ale náš kapelník - gitarista ma poprosil aby som našiel riešenie tohoto typu.  - - -


presne. niekedy to človek nezistí. ale najvyšší je ten level keď človek neverí ani svojmu druhému gitaristovi... aj to som už zažil

ja som mal taku fajn skusenost s este prvou kapelou.. dojdem si namatkovo do skusobne, kde sme boli 3 kapely.. zereku kabel si vezmem domov.. a kukam hluk.. dojdem.. a tam ma nas bubenik 4tu kapelu co hra na nasich ampoch.. den na to sa nasa kapela rozpadla :D co bolo len dobre ked si uvedomim ake kktiny sme hrali
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #22 kedy: 27. August , 2014, 14:12:46 »

ste lakomci neprajni a posrani  Bavím sa skvele
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #23 kedy: 27. August , 2014, 16:29:45 »

jasne, toto som naposledy skusal na progrockera a hovno pomohlo  Bavím sa skvele

Bonzak, ja som Ti len bednu skusal, aparat ma vobec Tvoj nezaujimal. Ja som čert.. A navyse na mojej bedni tiez kde kto hraval vtedy v Dubrafke. Robertovi tam inak tiez lampy odisli, jedna aj praskla.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #24 kedy: 27. August , 2014, 16:47:44 »

nebude to aj tym ze tie vase lampy maju tak 25 rokov?  Bavím sa skvele
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #25 kedy: 27. August , 2014, 16:58:04 »

moje lampy boli nove a uz s progacom nemali nic, on len hobloval na bedni lebo sa bal o svoju vytrieskanu :D
« Posledná zmena: 27. August , 2014, 16:58:25 od pista58 » Zaznamenané

o-yep sro
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #26 kedy: 27. August , 2014, 17:02:35 »

Bonzak, ja som Ti len bednu skusal, aparat ma vobec Tvoj nezaujimal. Ja som čert.. A navyse na mojej bedni tiez kde kto hraval vtedy v Dubrafke. Robertovi tam inak tiez lampy odisli, jedna aj praskla.

co mna zaujima tvoja bedna, len som dal rastovi priklad zo zivota ze dohovorit nepomaha  Bavím sa skvele
Zaznamenané

o-yep sro
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #27 kedy: 26. Október , 2021, 08:21:40 »

Oprášil by som túto tému - okrem toho Fullers Uni lock-u existuje niečo iné?

Potreboval by som zabezpečiť amp a box v zdiaľanej skúšobni. Case na zosilovač nemá zámky.
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.09 sekund, 22 otázok.