Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Apríl , 2024, 05:10:09
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ako ochrániť aparát v zdieľanej skúšobni?  (Prečítané 12915 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
FakyGrobian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 478



« kedy: 26. August , 2014, 16:46:55 »

Ahojte, kedysi sa to tu rozoberalo, no neviem príslušnú tému nájsť. Hráme v skúšobni, ktorá je zdieľaná a niekto bez povolenia používa kombo nášho gitaristu. Nemá momentálne prachy na hardcase, takže hľadáme nejakú alternatívu ako aparát "zamknúť". Kedysi bol na thomanne v ponuke zámok - jackový samec s kľúčom. Jack sa strčil do inputu na kombe a kľúčom zamkol, takže nikto nemohol do aparátu pichnúť kábel. Tento zámok však na thomanne už neviem v ponuke nájsť. Hľadal som ho aj cez google, použil som rôzne kľúčové slová, no neúspešne. Neviete niekto ako sa tento produkt volal prípadne kto to vyrába / kde sa to dá kúpiť? Napadá vás iné riešenie? Alternatívu s vyberaním nejakej poistky a pod. náš gitarista zavrhol. Ďakujem  Zdravíčko
Zaznamenané

Fender Custom Shop ´55 Precision Bass Relic / Sivčák TB4 Jazz Custom / Sivčák NDHS5 -> kvantum efektov -> Aguilar Tone Hammer 500 -> GK 410 RBH / Ampeg SVT810
ondreee
stály hosť
*****
Príspevkov: 1085



« Odpoveď #1 kedy: 26. August , 2014, 17:12:00 »

ma to kombo poistku? ak ano.. vybrat po hrani..
ak to niekto bude obchadzat, zlomit nos..
Zaznamenané

glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #2 kedy: 26. August , 2014, 17:15:07 »

najlepsia alternativa je dotycnemu vypicovat  Popiskujem si
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #3 kedy: 26. August , 2014, 17:16:07 »

dalsia moznost je dat to do uzamknutelneho caseu.. ale mozno by pomohlo nalepit na amp logo marshall a to uz sa toho nikto nechyti..  ale kukam ze ta moznost tu neni.. ja som vyberal poistku z ampu..  resp braval so sebou zdrojovy kabel, pokial teda nie su nejake zalozne naokolo..
« Posledná zmena: 26. August , 2014, 17:17:18 od kaolko » Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #4 kedy: 26. August , 2014, 17:20:40 »

ak ma zdrojovy kabel napevno a neda sa snimat dole tak toto :D http://www.familysafemedia.com/powerstop_power_plug_lock.html
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #5 kedy: 26. August , 2014, 18:01:34 »

podla mna staci si vzdy so sebou zobrat napajaci kabel...verim tomu, ze nikto si do skusobne nahradny nosit nebude  Bavím sa skvele pripadne aj s tou poistkou kombinovat...a potom urobit bordel v druhej kapele, ze ti dojebali aparat a budu sa skladat na opravu
« Posledná zmena: 26. August , 2014, 18:02:50 od styrioci » Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #6 kedy: 26. August , 2014, 18:05:17 »

Napajacie kable vytahovat je kokotina. To sa da zohnat za 5 minut a kedze je tam viac kapiel, tak asi aj viac aparatov, z ktorych sa da potahat od poistky po kabel. :)

Nech si berie amp domov a ma vystarano, pokial ma auto.
Zaznamenané

mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #7 kedy: 27. August , 2014, 05:30:48 »

iba taký momentálny nápad , kúpil by som merač spotreby , stojí pár eur    nejak by som to zaplomboval a podla rozpisu by si vedel kto na to hral a vybavil by si to s ním osobne , prípadne aparát dotyčnému prenajať , to urobíš aj dobrý skutok a bude sa ti vracať investícia do aparátu  :)  http://www.alza.sk/solid-dt22-d180636.htm
« Posledná zmena: 27. August , 2014, 05:48:55 od mirostrat » Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
FakyGrobian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 478



« Odpoveď #8 kedy: 27. August , 2014, 05:35:45 »

Vďaka za názory! Hardcase bude možno časom, teraz nie sú prachy. Aparátov je tam veľa, takže iný napájací kábel nie je problém zohnať a alternatíva s poistkou sa nám zatiaľ nepozdáva - ani neviem ako tá poistka vlastne vyzerá :D Ten zámok, čo som spomínal si nikto nepamätá?
Zaznamenané

Fender Custom Shop ´55 Precision Bass Relic / Sivčák TB4 Jazz Custom / Sivčák NDHS5 -> kvantum efektov -> Aguilar Tone Hammer 500 -> GK 410 RBH / Ampeg SVT810
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #9 kedy: 27. August , 2014, 05:58:16 »

tak potom jedine case , lebo keď  vybereš poistku , alebo kábel , vždy sa nájde niekto , kto začne špekulovat a ešte pritom niečo rozdrbe , a zas sám si vyrobit case je podla mna skoro satármo , no ale zas keď neviete kde je poistka a ani jak vypadá tak s vaším kutilstvom to je biedne  :) mosíte íst na to jak MacGyver alebo šak nemáte nejakého známeho ? kúpite- ukradnete  lepenku a on vám to za pivo sklincuje, zámok s petlicov kúpiš aj za 2 eurá , alebo teraz ma napadlo jak by som to urobil ja , vzadu jak je panel s konektormi , by som z lepenky vyrobil taký kryt , aby zakryl samicu na konektor 230 V a tam by som najebal nejaký zámok , to by už len tak lahko nenásilne neobišiel , odkial si ja by som ti to vymyslel aj vyrobil , úplne si to viem predstavit  :) alebo spravit nejaký obvod , že keď to zapne nepovolaný tak ho to zabije , samo základ je , aby sa aparátu nič nestalo  :)
« Posledná zmena: 27. August , 2014, 06:09:59 od mirostrat » Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
FakyGrobian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 478



« Odpoveď #10 kedy: 27. August , 2014, 06:24:51 »

Najprv sme tam chceli nainštalovať kobru alebo psa, ale to nie je praktické. Ja som tajne dúfal, že nájdem ten zámok - predsalen, bola by to najjednoduchšia alternatíva. Skúsim ešte pátrať a ak nenájdem, tak sa pustím do nejakého kutilstva.
Zaznamenané

Fender Custom Shop ´55 Precision Bass Relic / Sivčák TB4 Jazz Custom / Sivčák NDHS5 -> kvantum efektov -> Aguilar Tone Hammer 500 -> GK 410 RBH / Ampeg SVT810
FakyGrobian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 478



« Odpoveď #11 kedy: 27. August , 2014, 07:17:57 »

Aj takéto niečo by sa mi páčilo http://img.auctiva.com/imgdata/0/5/2/5/7/5/webimg/603428532_o.jpg
Zaznamenané

Fender Custom Shop ´55 Precision Bass Relic / Sivčák TB4 Jazz Custom / Sivčák NDHS5 -> kvantum efektov -> Aguilar Tone Hammer 500 -> GK 410 RBH / Ampeg SVT810
FakyGrobian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 478



« Odpoveď #12 kedy: 27. August , 2014, 08:08:41 »

Našiel som to! Je to Fullers Uni-Lock V:

 

Problém je teda vyriešený, ďakujem za pomoc a ochotu  Na zdravie!
Zaznamenané

Fender Custom Shop ´55 Precision Bass Relic / Sivčák TB4 Jazz Custom / Sivčák NDHS5 -> kvantum efektov -> Aguilar Tone Hammer 500 -> GK 410 RBH / Ampeg SVT810
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #13 kedy: 27. August , 2014, 09:19:38 »

thomann to ale nemá už, či? a okrem toho koľko to cca stojí?
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
FakyGrobian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 478



« Odpoveď #14 kedy: 27. August , 2014, 09:50:13 »

Thomann to už nemá, našiel som to tu: http://www.session.de/FULLERS-Uni-Lock-V.html
Zaznamenané

Fender Custom Shop ´55 Precision Bass Relic / Sivčák TB4 Jazz Custom / Sivčák NDHS5 -> kvantum efektov -> Aguilar Tone Hammer 500 -> GK 410 RBH / Ampeg SVT810
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.06 sekund, 23 otázok.