Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
24. Apríl , 2024, 11:31:48
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Problém s aktívkou / snímačmi ...  (Prečítané 4377 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
bito
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 134



« kedy: 04. September , 2014, 13:02:17 »

zdravím priatelia.. zadovážil som si ESP LTD B 206 SM, že pre tú radosť zo šestky k môjmu Laklandu.. mám ale problém, ktorý predpokladám bude spôsobený lacnou elektronikou.. struny hrajú strašne nevyvážene, spodné Háčko je oproti E-strune silné, A zanika a zas C je nahlas  treba vymenit celú elektroniku, či stačí len snímače? poprípade dá sa to prerobiť nejak na pasív a pomohlo by to? ide mi o momentálne čo najmenšiu investíciu keďže momentálne sú priority niekde inde a s nástrojom ako takým som spokojný, ako sa hovorí sadol mi do ruky... ďakujem za každú radu..  Je to frajer
Zaznamenané
Vratko
stály hosť
*****
Príspevkov: 985


hoummejd :-)


« Odpoveď #1 kedy: 04. September , 2014, 18:08:19 »

neviem či to bude elektronikou, ale aj to je možnosť, riešenie by bol kompresor.
Zaznamenané

hm... :-D
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #2 kedy: 04. September , 2014, 19:11:20 »

Do akej miery su rozdiely v hlasitosti medzi strunami: male, velke, .... ? Nerobi to len na niektorych tonoch, ci celkovo struna hraje tichsie?
Bito, kludne s tym dobehni ku mne a mrknem ti to. Aspon zistit ci to je ozaj elektrikou, alebo snimacmi, alebo obojim.
Zaznamenané
bito
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 134



« Odpoveď #3 kedy: 04. September , 2014, 22:07:23 »

Majko tie rozdiely sú dosť výrazné.. teraz cez víkend som preč, ak sa bude dať, ozvem sa Ti cez týždeň ... ďakujem  Zdravíčko Na zdravie!
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #4 kedy: 04. September , 2014, 22:36:29 »

Majko tie rozdiely sú dosť výrazné.. teraz cez víkend som preč, ak sa bude dať, ozvem sa Ti cez týždeň ... ďakujem  Zdravíčko Na zdravie!
Budem v TN buduci tyzden, prideme na to - kde je pes zakopany  Je to frajer
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #5 kedy: 05. September , 2014, 12:39:42 »

neviem či to bude elektronikou, ale aj to je možnosť, riešenie by bol kompresor.

ty mas preco v avatare nasho spevaka??  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Vratko
stály hosť
*****
Príspevkov: 985


hoummejd :-)


« Odpoveď #6 kedy: 05. September , 2014, 20:02:33 »

ty mas preco v avatare nasho spevaka??  Bavím sa skvele
aktualizoval som si info a zmenil som fotku :-D vobec som nevedel ze je to niekto konkretny :D sak vies kolko je tu fotiek nahratych...vacsina nikto konkretny :-D uz som si zmenil....haklivi tu vseci...si dajte autorske prava :D uz mam aj ja svoju! :D
« Posledná zmena: 05. September , 2014, 20:06:13 od Vratko » Zaznamenané

hm... :-D
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #7 kedy: 06. September , 2014, 16:02:28 »

skor to bola haluz  Bavím sa skvele som mu to poslal ze ci ta nepozna nahodou :D
Zaznamenané

Vratko
stály hosť
*****
Príspevkov: 985


hoummejd :-)


« Odpoveď #8 kedy: 06. September , 2014, 19:34:04 »

skor to bola haluz  Bavím sa skvele som mu to poslal ze ci ta nepozna nahodou :D

 som vobec netusil ze je to niekto konkretny :-D jasne ze ked je to konkretna osoba ze nebudem mat jeho fotku  Na zdravie!
Zaznamenané

hm... :-D
bito
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 134



« Odpoveď #9 kedy: 11. September , 2014, 10:48:21 »

veľká vďaka patrí Majovi, ktorý sa odborným okom na to celé pozrel a vyšlo nám z toho že to bude v snímačoch .. takže teraz pobehať fóra a zistiť čo tam dať, keďže viacerí v tejto base menili snímače.. ak máte nejaké tipy sem s nimi..  Na zdravie!
Majo, ešte raz ďakujem  Zdravíčko
p.s. včera som mal skúšku a ako si ten snímač dal nižšie tak je to výrazne lepšie, rozdiel tam síce ešte je ale nie taký tragický ako to bolo predtým  Bavím sa skvele
Zaznamenané
FakyGrobian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 478



« Odpoveď #10 kedy: 11. September , 2014, 11:31:46 »

Daj nejaky rozpocet na tie snimace
Zaznamenané

Fender Custom Shop ´55 Precision Bass Relic / Sivčák TB4 Jazz Custom / Sivčák NDHS5 -> kvantum efektov -> Aguilar Tone Hammer 500 -> GK 410 RBH / Ampeg SVT810
bito
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 134



« Odpoveď #11 kedy: 11. September , 2014, 11:43:16 »

popravde momentálne čo najnižší keďže riešime s polovičkou bytovú otázku  Nechajte ma vydýchať ale samozrejme, ak to má byť hovadina, tak radšej počkám a kúpim neskôr niečo čo bude lepšie.. nejak ma to nesúri takže som otvorený rôznym možnostiam..  :)
Zaznamenané
FakyGrobian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 478



« Odpoveď #12 kedy: 11. September , 2014, 13:01:23 »

Ked lacnejsie tak EMG DC, tusim maju oznacenie DC 45 pre 6str basu. Ak drahsie tak by som skusil Aguilar DCB
Zaznamenané

Fender Custom Shop ´55 Precision Bass Relic / Sivčák TB4 Jazz Custom / Sivčák NDHS5 -> kvantum efektov -> Aguilar Tone Hammer 500 -> GK 410 RBH / Ampeg SVT810
bito
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 134



« Odpoveď #13 kedy: 12. September , 2014, 13:32:48 »

Ked lacnejsie tak EMG DC, tusim maju oznacenie DC 45 pre 6str basu. Ak drahsie tak by som skusil Aguilar DCB

pozrem..
veľká vďaka !  Na zdravie!
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.103 sekund, 22 otázok.