Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 13:18:49
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ake EL 84 odporucate?  (Prečítané 5570 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Paloamp
nováčik
*
Príspevkov: 65



« Odpoveď #15 kedy: 16. September , 2014, 16:08:16 »

Lebo rozmyslam ze mam nejake starsie EL84 ako som pisal a mam take nutkanie ich vyskušať.
Len neviem v akom su stave. Na prvy pohlad vyzeraju dobre vôbec nie su zhnednute ani nejak
moc vypalene. Zhavenie maju v poriadku ale to je asi jedina vec co sa da doma odmerať.
Vyzera zla lampa na pohlad nejako inak? Zrejme asi ani nie. Ak je slaba katoda to urcí len meranie.
Niekto tu pisal že Tesly EL84 vydržia dosť dlho.
V minulosti boli používané väčšinou v radiach a myslým že neboli tak namahane ako v gitarovom zosiku.
Takze by možno ešte čosi vydržali.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #16 kedy: 16. September , 2014, 16:36:58 »

tak ich tam vyskusaj. pokial ale vobec nevies nic o ich stave, tak ani eventualne pocutelny vysledok Ti nepovie nic exaktne... dosrat nieco ine by si asi nemal, ale zarucit sa Ti to neodvazim...
Zaznamenané
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1031



WWW
« Odpoveď #17 kedy: 17. September , 2014, 20:00:03 »

Ak si vies nastavit bias tak kludne poskusaj. Ak nie, tak nebabri a pockaj kym odidu tie co tam mas.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #18 kedy: 17. September , 2014, 20:15:27 »

Pri single  asi nebude treba nastavovať bias.
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #19 kedy: 21. September , 2014, 14:09:17 »

Pri single  asi nebude treba nastavovať bias.
ale bude  Som frajer
Zaznamenané
Glen
nováčik
*
Príspevkov: 42


Peace of mind


« Odpoveď #20 kedy: 13. Október , 2014, 19:48:47 »

Rohodne si dať pozor pri výbere značky. Dosť aparátov s 84kami je na to citlivých. Electro harmonix, JJ a podobným by som sa vyhol. Nemám s nimi dobré skúsenosti vo Voxe AC30. Presne ako chalani radili tie ruské Môžem len odporučiť.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #21 kedy: 13. Október , 2014, 20:36:25 »

Pri single  asi nebude treba nastavovať bias.
ale bude  Som frajer
Počkaj to vážne? Sa priznám, že som ešte nevidel singel s nastavovaním predpätia.
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #22 kedy: 14. Október , 2014, 07:55:40 »

Počkaj to vážne? Sa priznám, že som ešte nevidel singel s nastavovaním predpätia.
To vazne  Žmurk
Su aj SE ktore maju privedeny adjust bias napätie na prvu mrezu ,alebo ak mas v katode iba odpor ( automatic bias ) ,tak treba vybrat taku lampu ,aby sa na tom katódovom odpore vytvoril presne taky ubytok napätia , aky zodpoveda pre dany kludovy prud.
Ak taku lampu nemas ,treba hodnotu toho odporu trosku upravit ( cize nastavit bias ) ,inak budes mat tu lampu priskrtenu ( to je ten lepsi pripad, ale ako to bude hrat ) alebo moc otvorenu a do par mesiacov ju upecies a pochovas.
Cize ten automaticky bias nieje az taky automaticky  Bavím sa skvele ale kludne si sam aj nadalej pchajte bars co a potom sa divte ,ze vam to nevidrzi alebo nehra  Zdravíčko
Zaznamenané
Paloamp
nováčik
*
Príspevkov: 65



« Odpoveď #23 kedy: 17. Október , 2014, 16:23:07 »

Ja mam spraveny na SE el84 variabilny bias 150 Ohmovy rezistor v serii s 1W trimrom 100 Ohm a pri výmene EL84
nastavím prúd podla Bias kalkulatora.
Je pravde ža každa EL84 ma iný biasový prúd pri konštantnom katodovom rezistore.
Ked som skušal EL84 tak sa to pohybovalo od 37-42mA, takže to treba mierne doladiť.
Zaznamenané
Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.033 sekund, 22 otázok.