Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 14:18:36
Strán: [1] 2 3 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Rory Gallagher  (Prečítané 20849 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« kedy: 01. August , 2005, 12:09:45 »

Co hovorite na tohto asi mojho najoblubenejsieho bluesoveho gitaristu? Poznate ho? Je to Ir, zacal uz koncom 60tych rokov v kapele Taste. Jeho live albumy ako Taste Live, Live In Europe a Irish Tour 74 (vyslo aj na DVD) su uzasne -- strhujuci zivelny blues, bluesrock. Ma uzasny feeling a muzikalny, dravy prejav. Zo svojho obuchaneho stareho Stratocastra dokazal dostat divy, bluesovi fandovia a nadsenci Fenderov ho radia medzi najlepsich bluesovych hracov popri Hendrixovi a S.R. Vaughanovi. Kam sa proti nemu hrabe mrtvolny a nudny Clapton. Mal aj vyborne akusticke nahravky, casto hral na steel gitare a dokonca hraval blues aj na mandoline :). Bohuzial, uz nezije, zomrel v roku 1995.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #1 kedy: 01. August , 2005, 13:15:43 »

A ma aj velmi pekne gitarky. Ja mozem take doskriabane.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #2 kedy: 01. August , 2005, 13:29:18 »

To je jedna a ta ista, tusim rocnik 1961. Hral od 1965 az do smrti prakticky vyhradne na nej. Uz v 70tych bola v takom stave ako vidis na fotkach :).
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 01. August , 2005, 13:31:29 »

fajnovy stratocaster..chcel by som ho pocut
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #4 kedy: 01. August , 2005, 13:35:01 »

Skus zohnat live nahravku Irish Tour, vyborna vec, trebars cez Winmx na ukazku nieco.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #5 kedy: 01. August , 2005, 13:36:11 »

Na tej prvej fotke vyzera ako nejaky ""grunger"".
Zaznamenané

Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #6 kedy: 01. August , 2005, 14:40:40 »

Ja mam viacej veci od neho. Je to tiez moj najoblubenejsi blues rockovy gitarista. Ten zivy dvoj album Live at Europe, (ktory mi Pitu este stale nevratil) je to nejlepsie bluesrockove pod slnkom co je. :) Skoda ze uz nieje medzi nami. Smútim
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 01. August , 2005, 14:54:59 »

Roberto - ja som ešte medzi vami, aha myslel si Gallaghera! :) Dobre, že si povedal, ešte niekožkokrát mi to pripomenieš a dostane sa naspäť k tebe.
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 01. August , 2005, 16:19:38 »

Pacia sa mi take obite gitary, ale skuste to naschval spravit tej svojej... Na to treba cas, len cas a vela koncertovania.
Zaznamenané

A.J.
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 441


« Odpoveď #9 kedy: 02. August , 2005, 22:17:01 »

Clapton ze je nudny???odvazne tvrdenie
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #10 kedy: 02. August , 2005, 22:34:21 »

Oproti Gallagherovi ma energie tak 20%. Myslim Claptonovu eru po rozpade Cream. Jedine obdobie, z ktoreho mam rad Claptona, je ked hral v Cream. Akonahle presiel potom na Stratocastre, prestal chlastat a brat drogy, mi jeho hra nic nehovori. Este nedavne albumy Unplugged a From The Cradle ci ako sa volali boli vydarene, ale inak nic.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
vlado z kn
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 84



« Odpoveď #11 kedy: 10. Máj , 2006, 23:25:11 »

o tom, ci je clapton nudny, sa da polemizovat... ...rory je skvely hrac a ten dvd koncert mam, je to vlastne tak trochu aj dokument...
Zaznamenané
proton
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 339



WWW
« Odpoveď #12 kedy: 11. Máj , 2006, 11:27:37 »

progrocker napísal:
Citácia
Akonahle prestal chlastat a brat drogy, mi jeho hra nic nehovori.


heh..mi to pripomenulo istu temu,ktora nedavno vyvolala rozruch:laugh:
Zaznamenané

the hourglass is never right side up...
Hosť
« Odpoveď #13 kedy: 11. Máj , 2006, 11:55:12 »

Rory G : Very,very, Good . Little blues-rock God.
Zaznamenané
Mazzi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 727


His spirit and music live on!


« Odpoveď #14 kedy: 28. Máj , 2009, 06:07:00 »

Skoda, ze tu na fore pozna Roryho tak malo gitaristov...stara tema a zopar prispevkov. Bol to skvely gitarista...skoda, ze ti najlepsi umieraju tak skoro...v historii je mnoho muzikantov, ktori ostatnu v pamati ako legendy a myslim, ze Rorymu sa to podarilo.
Zaznamenané

Fender Stratocaster American Deluxe '09, Gibson LP Trad '16  -->[Pedalboard]-->Fender Super Reverb 65 RI, Fender Bassman '59 LTD RI, Fender Deluxe 112, Lab Series L5  '78.
Strán: [1] 2 3 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.037 sekund, 23 otázok.