Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
18. Apríl , 2024, 08:53:00
Strán: 1 [2] 3 4 ... 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: zdroj na napajanie efektov  (Prečítané 26650 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #15 kedy: 03. November , 2015, 11:22:02 »

pozor, line 6 je AC, ale staci len otocit polaritu a fici, no iny rozmer konektoru, staci redukcia, radioamater.
Zaznamenané
samqo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 180



« Odpoveď #16 kedy: 03. November , 2015, 17:05:11 »

A nieje tam riziko, ze si do efektov zavediem kadejake brumy a sumy? Resp. aky je rozdiel medzi takymto sposobom a drahsou alternativou v podobe zdrojov ako ponuka Pedaltrain alebo Voodoolab? Narazam na to, ze preco chcu za to +/- 150 eur ... Chapem, ze je to pre niekoho asi dost "basic" otazka, ale tak predsa ...
Zaznamenané

S.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #17 kedy: 03. November , 2015, 17:54:15 »

mozes si kupit komercny sumivy napoj s velkou reklamou proti prechadnutiu za 10€ alebo si mozes kupit cisty paracetamol bez citrusovych arom za 1€ a este nedavas do tela ziaden dalsi balast, okrem toho paracetamolu  Popiskujem si
Zaznamenané
samqo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 180



« Odpoveď #18 kedy: 08. November , 2015, 12:53:38 »

pozor, line 6 je AC, ale staci len otocit polaritu a fici, no iny rozmer konektoru, staci redukcia, radioamater.
Ako teda viem spravit z DC - AC? Moc sa do toho nerozumiem, a ked to hladam na google, tak mi tam vyhadzuje kde jake pristroje   Bavím sa skvele

A este sa chcem opytat, ze na stranke k Whammy DT ohladne prudu sa pise, ze : 2.6 Watts (< 288 mA @ 9 VDC),to znamena, ze si pedal berie rozne do 288 mA podla potreby?
Zaznamenané

S.
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #19 kedy: 08. November , 2015, 14:50:20 »

Ako teda viem spravit z DC - AC?
Oni píšu AC, ale funguje aj na DC, ako všetky ostatné pedále.

A este sa chcem opytat, ze na stranke k Whammy DT ohladne prudu sa pise, ze : 2.6 Watts (< 288 mA @ 9 VDC),to znamena, ze si pedal berie rozne do 288 mA podla potreby?
Ano.
Zaznamenané
samqo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 180



« Odpoveď #20 kedy: 08. November , 2015, 15:46:40 »

Oni píšu AC, ale funguje aj na DC, ako všetky ostatné pedále.

A neposkodim si tym casom pedal, ked tam pustim DC?
Zaznamenané

S.
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #21 kedy: 08. November , 2015, 15:51:14 »

A neposkodim si tym casom pedal, ked tam pustim DC?
Nepoškodíš, v ňom je usmerňovač, ktorý spraví zo striedavého jednosmerný, a keď už dostane jednosmerný, tak nevadí. Opačne by to nešlo beztrestne.
Zaznamenané
samqo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 180



« Odpoveď #22 kedy: 08. November , 2015, 16:01:41 »

Nepoškodíš, v ňom je usmerňovač, ktorý spraví zo striedavého jednosmerný, a keď už dostane jednosmerný, tak nevadí. Opačne by to nešlo beztrestne.
Dik!  Na zdravie!
Zaznamenané

S.
Mazzi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 727


His spirit and music live on!


« Odpoveď #23 kedy: 08. November , 2015, 19:17:29 »

Tie drahé napajácie stanice by som nenazýval balastom alebo nejakým predraženým oblbovákom. Ja osobne používam v pedalboarde BBE Supa Charger. Je to lacnejšia alternatíva ku Voodoo Lab napájačom. Vnútri je toroid a všetkých osem výstupov je izolovaných. Teda ako keby som mal osem rôznych adaptérov. Je to tak urobené práve kvôli tým ruchom, šumom a podobne. Viem z toho dostať 9, 12, 16 voltov. S tým Lewitzom a podobnými kravinami sa to nedá porovnať, lebo to sú len daisy chainy v inej forme...
Napájam tým:
Cry Baby - 9V
ladička - 9V
Voodoo Lab Octavia - 9V
Voodoo Lab Micro Vibe - 9V
Nux Mod Core - 9V
Ibanez CS505 - 18V
TS808 - 9V
Bad Monkey - 9V
Hydra Boost - 9V
Maxon AD999 - 9V

Plne mi na to postačuje a nemám v aparáte ruchy, ktoré som tam mal predtým.
Zaznamenané

Fender Stratocaster American Deluxe '09, Gibson LP Trad '16  -->[Pedalboard]-->Fender Super Reverb 65 RI, Fender Bassman '59 LTD RI, Fender Deluxe 112, Lab Series L5  '78.
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #24 kedy: 08. November , 2015, 20:02:05 »

Tie drahé napajácie stanice by som nenazýval balastom alebo nejakým predraženým oblbovákom.
Balast určite nie, ale ak zdroj za 5 € funguje úplne rovnako, tak predražený oblbovák ano.
Zaznamenané
Mazzi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 727


His spirit and music live on!


« Odpoveď #25 kedy: 08. November , 2015, 20:22:28 »

Tak v mojom prípade mi ladička prenášala ruch do aparátu, taktiež looper a na chorus som potreboval 18V. Ak by som to napájal lacnými adaptérmi, tak so sebou ťahám 4 kusy.
Zaznamenané

Fender Stratocaster American Deluxe '09, Gibson LP Trad '16  -->[Pedalboard]-->Fender Super Reverb 65 RI, Fender Bassman '59 LTD RI, Fender Deluxe 112, Lab Series L5  '78.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #26 kedy: 08. November , 2015, 23:45:59 »

Balast určite nie, ale ak zdroj za 5 € funguje úplne rovnako, tak predražený oblbovák ano.
obycajny adapter za 5€ nema poistku, ochranu proti skratu a pretazeniu. Nehovoriac o tom, ze izolovane vystupy a poriadne odtienene napajacie trafo su len prijemnymi bonusmi
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #27 kedy: 09. November , 2015, 07:57:04 »

obycajny adapter za 5€ nema poistku, ochranu proti skratu a pretazeniu.
Stabilizované väčšinou majú

Tak v mojom prípade mi ladička prenášala ruch do aparátu, taktiež looper a na chorus som potreboval 18V. Ak by som to napájal lacnými adaptérmi, tak so sebou ťahám 4 kusy.
Toto beriem, Ak tie pedále vyžarujú do zdroja nejaké rušenie, tak je najlepšie ich oddeliť. Ale dobrý pedál by to robiť nemal, samozrejme.
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #28 kedy: 09. November , 2015, 08:33:42 »

tato tema ma vzdy zaujimala. nemal som sice nikdy nejaky zasadny problem s pedalmi, ktore potrebovali oddelene zdroje, vacsinou mi v pohode fungoval obyc zdroj a daisy chain. z praktickych pricin som ale presiel na zdroj od smrcku, kedze som potreboval rozne voltaze a to uz jeden obyc adapter nevie a mat ich v boarde X je menej prakticke ako zapajat len jednu snuru.
Zaznamenané

o-yep sro
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #29 kedy: 09. November , 2015, 09:56:17 »

...kedze som potreboval rozne voltaze a to uz jeden obyc adapter nevie a mat ich v boarde X je menej prakticke ako zapajat len jednu snuru.
My bastliči to riešime jedným zdrojom na najvyššie napätie a stabilizátormi na tie nižšie. Taký stabilizátor stojí asi pol eura.
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 ... 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 22 otázok.