Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
19. Apríl , 2024, 19:37:22
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: zdroj na napajanie efektov  (Prečítané 26653 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #45 kedy: 29. Február , 2016, 17:46:06 »

Chcem sa spytat, ze v com je rozdiel medzi napajanim krabiciek skrz trebars Fuel tank a podobnych srand vs. klasicke trafko a napr. 6 odbocovacich napajacov.

Lebo fungujem cely svoj zivot na klasicky adapter 1600mA a tych kablikoch - napr. http://www.thomann.de/cz/palmer_mi_pwc_6.htm, hravam s tym na barsjakych podiach s barsjakym prudom a fakt ziadny problem. Ziaden brum, nic.

Pride mi to lacnejsie, jak vysolit dve kila (niekedy aj ovela viac) za zdroj. Ci? Lebo hento ma stalo asi 15e dokopy.
Zaznamenané

PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #46 kedy: 29. Február , 2016, 19:06:43 »

Pouzivam to presne tak isty a ide to v pohode, len treba dobry zdroj, niektore tie lacaky sunia a piskaju. Ak je dobry zdroj, staci rozbocovac a hotovo, kaslat na predrazene zdroje.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #47 kedy: 29. Február , 2016, 19:19:47 »

Lebo fungujem cely svoj zivot na klasicky adapter 1600mA a tych kablikoch... Ziaden brum, nic... hento ma stalo asi 15e dokopy.
...staci rozbocovac a hotovo, kaslat na predrazene zdroje.

Presne tak, galvanicky oddelený zdroj potrebuješ iba pre germániový fuzz, ktorý má obrátenú polaritu napájania.
Vyrobil som niekoľko pedalboardov s jednoduchým zdrojom a všetky fungovali bez brumov.
Zaznamenané
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #48 kedy: 29. Február , 2016, 23:19:41 »

asi to že stale neviem čo je ac a čo dc , čo je striedavy a čo jednosmerny , a ked aj viem do pol hodiny v tom mam zase gulaš ,a ta chut vyskušat ten efekt ma bude asi viest k tomu zapojit čo doma mam a duuuuuufat
predstav si 9V bateriu,ma + a - a to je jednosmerne napatie.Dalej si predstav ze mas tu istu 9V bateriu a zacnes ju "otacat",cize budes menit polaritu +- a -+.To je napatie striedave,50Hz znamena ze sa meni polarita rychlostou 50x za sekundu.

Kazde "dobre" zariadenie by malo obsahovat aspon diodu,ktora zabrani aby sa nespravna polarita dostala do zariadenia.Dioda stoji kolko? 0,1e? tak dufaj,ze ho kazde zariadenie ma,pretoze dnesna made in China kasle aj na tuto jednoduchu ochranu proti prepolovaniu.
« Posledná zmena: 29. Február , 2016, 23:20:30 od icotech852 » Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #49 kedy: 01. Marec , 2016, 10:30:23 »

Presne tak, galvanicky oddelený zdroj potrebuješ iba pre germániový fuzz, ktorý má obrátenú polaritu napájania.
Vyrobil som niekoľko pedalboardov s jednoduchým zdrojom a všetky fungovali bez brumov.

No nie vzdy secko slape bez problemov z beznym napajacom.

Kamos ma raz neustale otravoval ,ze ma nekonecne problemy s rackovou zostavou.
Aby som upresnil.Cez loopery mal v 30U racku asi 20 krabiciek  Nechajte ma vydýchať
Ked to mal napajane napajacmi typu rozdvojka na x smerov ,tak to robilo sarapatu.... brumy ,bordel ,prelezanie pazvukov atd.
Akonahle to zacal napajat vypapanym napajacom ,co ma kazdy vystup separatny ,galvanicky oddeleny ,ruchy, brumy zmyzli.

.. a na kolko hra cez viac aparátov sucasne, musel si kupit oddelovacie sietove trafaky pre jednotlive aparaty.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #50 kedy: 01. Marec , 2016, 10:56:49 »

to kto je ten kamos? Dusan Antalik z teamu s hentakym rackom a multiampmi?
Zaznamenané

icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #51 kedy: 01. Marec , 2016, 12:11:37 »

Presne tak, galvanicky oddelený zdroj potrebuješ iba pre germániový fuzz, ktorý má obrátenú polaritu napájania.
Vyrobil som niekoľko pedalboardov s jednoduchým zdrojom a všetky fungovali bez brumov.
aj ja sa pripojim.Hovorime tu o akustike,vsak.Impulzne zdroje maju vyhodu malych rozmerov,mensej hmotnosti a s dodanim vyssich prudov.Tieto vyhody sa uplatnuju najma v mobiloch,pocitacoch atd... Ibaze tu sa pracuje s akustikou.Impulzny zdroj je preto podla mna vhodny do skusobne,na koncert,proste tam kde posluzi ako maly,lahky,prenosny zdroj.Dalsia vec je ta,ze pokial vyrobca pouzije impulzny zdroj,musi venovat vacsiu pozornost dobremu vyfiltrovaniu tohto zdroja.

Pokial hovorime o kvalitnej akustike,nahravaniu kvalitnej hudby bez zkresleni a ruchov,mal by byt jednoznacne a iba pouzity galvanicky oddeleny transformator s diodovym mostikom a dobrym kondenzatorom (napr.1000uF).Stabilizator je vyhodou.
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #52 kedy: 01. Marec , 2016, 13:26:04 »

to kto je ten kamos? Dusan Antalik z teamu s hentakym rackom a multiampmi?
Jeden znackovy podnikatel v Malackach Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 01. Marec , 2016, 13:29:07 od brdo prvy » Zaznamenané
Toximoron
okukávač

Príspevkov: 1


« Odpoveď #53 kedy: 28. December , 2016, 19:11:45 »

Nazdar len som nechcel začínať novú tému len som teraz riešil problém z napájaním efektou a našiel som kontakt na pána Dalibora Vašinku z Frýdku ktorý vyrába na zakázku pod vlastnou značkou Starbuck z mailovej komunikácie je to veľmi príjemný a ochotný človek ktorý rád poradí (osobne ho nepoznám) a cenovo vyjdú jeho zdroje ktoré sú galvanicky izolované lepšie ako od p.Smrčka.Keď bude mať niekto záujem možem poskytnúť jeho mail.Len som chcel poradiť a by ste nemuseli kupovať nejaké čínske ktoré sa ako galvanicky izolované len tvária.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #54 kedy: 28. December , 2016, 19:40:09 »

a to akoze na trhu neexistuju napajace s galvanicky oddelenymi vystupmi ci ?  Bavím sa skvele ze treba riesit smrckov a frydek a podobne srandy?
teraz som kupil harley benton a ma oddelene vystupy https://www.thomann.de/gb/harley_benton_powerplant_junior.htm

33e... podla mna ti to ziaden mily pan aj s postovnym neurobi za tu cenu, to by musel mat sikme oci a zltu kozu a zit v horach na somarikovi.. nic nebrumi, nesumi, vsetko funguje. (mal som drahy power plant od t rexu za asi 200e a vydrzal mi nieco vyse dvoch rokov.. potom sa porucal)
« Posledná zmena: 28. December , 2016, 19:40:53 od kaolko » Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #55 kedy: 28. December , 2016, 22:34:04 »

a to akoze na trhu neexistuju napajace s galvanicky oddelenymi vystupmi ci ?  Bavím sa skvele ze treba riesit smrckov a frydek a podobne srandy?
teraz som kupil harley benton a ma oddelene vystupy https://www.thomann.de/gb/harley_benton_powerplant_junior.htm

33e... podla mna ti to ziaden mily pan aj s postovnym neurobi za tu cenu, to by musel mat sikme oci a zltu kozu a zit v horach na somarikovi.. nic nebrumi, nesumi, vsetko funguje. (mal som drahy power plant od t rexu za asi 200e a vydrzal mi nieco vyse dvoch rokov.. potom sa porucal)

mám ho tiež asi pol  roka a funguje 100% nepriehrieva sa ako všetky ostatné adaptéry , stabilný ,
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #56 kedy: 28. December , 2016, 23:06:31 »

...by ste nemuseli kupovať nejaké čínske ktoré sa ako galvanicky izolované len tvária...
Ide o to, či naozaj galvanicky oddelené treba. Dosť sa tieto veci preceňujú.
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #57 kedy: 29. December , 2016, 00:35:43 »

Ide o to, či naozaj galvanicky oddelené treba. Dosť sa tieto veci preceňujú.

mal som v priebehu 5 rokov stále jeden impulzný zdroj v pedalborde pre asi 10-12 efektov ,
všetko frčalo v  pohodičke ,... až  som si začal všímať veci kt som riešil rôzne ,

1.časom som si začal všímať iskrenie ,keď som menil efekty zajazdy čo je moja chyba :) ,
 a pukanie pri pohybe jackmi čo ma najviacej štvalo čo už nebola moja chyba,
dôvodom bol už nahromadený prúd ,kt. prechádzal celým reťazcom ,
 mal som to všelijako pozapájané  podla internetových rozumov ,
 mal som len analogové slabo prúdové efekty , ale aj tak to začalo časom vždy robiť ,

2.  ladičky mi brumeli keď som mal zapaté skreslenie a chcel som sa ladiť, musel som vypnúť skreslenie a zapať ladičku ...
pri spoločnom adaptéry , fender PT100, tc electronic polytune brumia , tak som extra na to musel napojil ďalší adaptér ....

3. fuzz efekty hlavne germániové fuzz factory , fuzz face hraju podla mňa lepšie , ale to je môj názor ,

4. ehx memory toy mi nešiel napájať daisy chainsom , musel som dať samosttaný adapter , 

5. za celú moju hudobnú karieru som mal vela krát s pískaním impulzných zdojov problém,
vždy to bol príznak že o chvílku sa pokazí .. horúce adaptériky  v borde to ani nemusím hovoriť ....

vyriešilo to kúpa harley benton , 5x izolovaný zdroj , 100mA ...
mám to poprepájané tak ,že niektoré efekty napájam ako daisy chain na jednom výstupe zdroja ..
ale nemá to takú záťaž ako na jednom adaptériku :-P

harley benton zdroj za tú cenu neni o čom ... keď si niekto má kúpiť 3 impulzné zdroje nech si radčej kúpi benton ...

ale problém tu majú efekty kt. majú väčší výkon ... tam už len samostatné zdroje ...

alebo velmi drahšia varianty kt. je na trhu plno

« Posledná zmena: 29. December , 2016, 00:38:33 od tipek » Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #58 kedy: 03. Január , 2017, 09:05:27 »

Za tu cenu neni co riesit.
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #59 kedy: 10. December , 2017, 15:37:36 »

predstavujem vám :D môj nový zdroj do pedalbordu   Som za vodou kámo Som za vodou kámo Som za vodou kámo
 10x 9v izolované výstupy   Som metlak Som metlak Som metlak Som metlak Som metlak
čo gafa spojila človek nech nerozdeluje  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele

https://www.facebook.com/TipekSounds/photos/a.1541230545955178.1073741879.356445537767024/1541230962621803/?type=3&theater

https://www.facebook.com/TipekSounds/photos/a.1541230545955178.1073741879.356445537767024/1541231155955117/?type=3&theater


https://www.facebook.com/TipekSounds/photos/a.1541230545955178.1073741879.356445537767024/1541231035955129/?type=3&theater
Zaznamenané

Strán: 1 2 3 [4] 5 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.043 sekund, 23 otázok.