Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 15:15:26
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Lampový aparát pre akustickú gitaru  (Prečítané 2694 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Peter1992
okukávač

Príspevkov: 2


« kedy: 01. Október , 2014, 13:10:06 »

Ahojte, máte alebo vlastníte niekto takýto aparát? Zaoberal sa tým už niekto alebo mal možnosť porovnať zvuk tranzistora a lampy pri akustikách? Chodím pomerne dosť hrávať unplugged a nechcem sa vždy spoliehať na PA a mám v pláne začať aj kúsok loopovať, no neviem aza akým aparátom sa otočiť. Možno mi budete vedieť poradiť. Ďakujem :)
Zaznamenané
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 01. Október , 2014, 14:50:14 »

Ahojte, máte alebo vlastníte niekto takýto aparát? Zaoberal sa tým už niekto alebo mal možnosť porovnať zvuk tranzistora a lampy pri akustikách? Chodím pomerne dosť hrávať unplugged a nechcem sa vždy spoliehať na PA a mám v pláne začať aj kúsok loopovať, no neviem aza akým aparátom sa otočiť. Možno mi budete vedieť poradiť. Ďakujem :)

Zdravim, neviem ci vobec exzistuju lampove komba pre akusticku gitaru. Viac krat som skusal zapojit do lampoveho zosilovaca akustiku  (od roznych gitarovych po zvecsa starsie PA lampove zosiky) a nevidim v tom ziadnu pridanu hodnotu, skor naopak. Je to podla mna zbytocne vobec riesit a isiel by som overenou cestou, teda by som kupil nejaky AER zosik, ktory som mal moznost niekolko krat pocut s akustickou gitarou a zvuk bol vzdy uzasny.

http://www.thomann.de/de/search_dir.html?sw=aer&bn=&gk=

ozaj a taketo nieco nepovazujem za lampove kombo aj ked je tam jedna lampa, asi skor na okrasu:
http://www.thomann.de/de/vox_aga30.htm
« Posledná zmena: 01. Október , 2014, 14:57:55 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #2 kedy: 01. Október , 2014, 15:09:12 »

ja viem iba o rivere sedona ako o lampovom kombe na akustiku

http://www.rivera.com/index.php/products/index.php?option=com_content&view=article&id=210
Zaznamenané
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 01. Október , 2014, 15:18:58 »

ja viem iba o rivere sedona ako o lampovom kombe na akustiku

http://www.rivera.com/index.php/products/index.php?option=com_content&view=article&id=210

A ako je v popise, lampy su tam hlavne preto, ze sa snazili vyrobit zosik pouzitelny pre elktricku aj akusticku gitaru zaroven. Podla mojich skusenosti je dobre ozvucit akustiku aj mikrofonom aby sa docielil prirodzenejsi zvuk nastroja. Tu ale zacina byt problem zo spetnou väzbou, co je u klasickej akustiky vzdy trochu problem.  Klasicke magneticke snimace spravia zase z akustiky skor elektiku a hlavne na lampovom zosiku.

Moja rada znie - mat kvalitne ozvucenu akustiku (preamp a system elektrifikacie akustckeho nastroja) a nasledne by som to hodil do akustickeho komba, ktore ma DI vystup pre napojenie na mix, PA. Urcite by som nehladal lampove kombo pre akusticku gitaru. Ale ak na tom trvas, tak moznosti predsa len nejake najdes. Otazne je, ci budes spokojny a ci to teda bude stat za to.  Na zdravie!
« Posledná zmena: 01. Október , 2014, 15:30:46 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 01. Október , 2014, 16:14:39 »

podla mna je cesta skorej dobry nastroj a ozaj KVALITNE ozvucenie a posielt zvukarovi do PA co najdokonalejsi signal, co neni uz ako skurvit...

co sa tyka komba na akustiku a lamp, mam podobny nazor, ako bol spomenuty vyssie.
Zaznamenané
Peter1992
okukávač

Príspevkov: 2


« Odpoveď #5 kedy: 02. Október , 2014, 09:00:04 »

Tak teda ďakujem, o značke AER som ešte nepočul, nejako ma obišla a to už nejaký ten rôčik hrávam  ha ha ha Ale páči sa mi to, netrvám na lampovom zosiku, mal som možnosť jeden koncert odhorať s akustikou pichnutou do hlavy Hughes and Kettnera Tubemeistra 15 a zvuku to bolo celkom zaujimave, len preto ma napadol lampovy akustický apec. No keď som to skúšal potom ešte prehnať doma cez Marshalla TSL 100 a orange bednu, zvukovo sa to vobec nechytalo. Obzeral som sa aj po takomto niečom http://www.muziker.sk/gitary/gitarove-komba/komba-pre-elektroakusticke-gitary/p/100170-roland-AC-60 , ale ten AER mi príde byť zvukovo niekde inde.
Zaznamenané
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #6 kedy: 02. Október , 2014, 22:19:24 »

Ahoj .. aha tu mas AER b stock (uz bol pouzity) za celkom fajn cenu .. http://www.thomann.de/cz/aer_alpha_black_b_stock_2.htm

tiez ich odporucam.. na druhej strane sam pouzivam inu kombinaciu na unplugged

neviem ci to tu bolo dostatocne podtrhnute..ale najdolezitejsie je mat sirokopasmovu bednu... toto je hlavny dovod preco to nebude uplne idealne..... lampovy zosik by to teoreticky pekne zosilnil..ak nema neake agresivne korekcie ..ale ten reprak ti z toho odreze vysky

ja pouzivam normalne sirokopasmovu bednu ako ku PA alebo na odposluch .. behringer.. je to o polovicu lacnejsie a dva krat vykonnejsie ..

ja mam ale vyhodu ze loopujem a hram cez zvukovku a notebook ..cize som si reprak doma zmeral .. nastavil na nom korekcie ..na vystupe z PC som tiez urobil EQ abysom bol spokojny a nemam co riesit

ide o to  aky budes mat setup... ak potrebujes aby to malo v sebe reverb tak je tato cesta vylucena...treba ti to akusticke kombo ako vravia chlapi ... ak mas neaky procesor a tam si vsetko nastavis.. odporucam radsej sirokopasmovu PA bednu

ja mam http://www.thomann.de/gb/behringer_eurolive_b215d.htm ...ale teraz sa uz robia aj lacnejsie a nie tak tazke pri rovnakom vykone
Zaznamenané
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #7 kedy: 02. Október , 2014, 22:58:40 »

AER mame v made na medenej, pridi skusit kludne.  Henten behringer hra otrasne, ked uz PA bednu tak si kup nejaku RCFku 310.
Zaznamenané
urmo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 372



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 02. Október , 2014, 23:08:05 »

mám AER Compact 60 a na akustiku to sedí úplne bez problémov, odporúčam!
Zaznamenané

lumpisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 462



« Odpoveď #9 kedy: 03. Október , 2014, 17:41:24 »

Jeden pan gitarista Roman Horky z poza Moravy hra akustikou na Fender Hot Rod a vzdy mu to hralo neuveritelne dobre tak spekulacie ze tranzistor je lepsi su neopodstatnene. Na zdravie!
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #10 kedy: 03. Október , 2014, 17:47:18 »

Ak chce niekto naozaj akustický zvuk z akustiky, nech si kúpi akustický aparát - Aer, Roland a pod..  a nech nerieši lampové aparáty.

Kto chce experimentovať a priblížiť sa elektrickému zvuku, môže skúsiť aj lampový aparát. Ale akustický zvuk z toho nedostane.
Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #11 kedy: 03. Október , 2014, 20:31:02 »

lampy na akustiku jsou k nicemu, kdo tvrdi opak je lhar nebo prekupnik :)
Na Rivera Sedonu jsem hral, neni to zadny zazrak, na to jak je to drahe a tezke.
AER je perfektni, RCF 310A je perfektni, takovy tajny tip je Phil Jones Bass (AAD) kdyz neni potreba velky vykon.
Poslouzi i Roland, Marshall AS, a plno dalsich znacek. Dnes uz je vyber od levnejsich az po drahe dostatecny.
Zaznamenané

Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.048 sekund, 22 otázok.