Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Apríl , 2024, 16:47:01
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: pomoc s prepojením efektov  (Prečítané 4437 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
AndyMiriel
nováčik
*
Príspevkov: 8


« kedy: 23. November , 2014, 19:37:14 »

Ahojte, mám taký maličký problém so zapojením krabičiek na priamo do Peavey 6505+ hlavy, dlho som používal len Boss TU-3 ladičku a DD-3 delay, input- TU-3 - DD-3 - gitara. všetko išlo ako malo, neskor som dokúpil narýchlo Behringer RV-600 a Boss CH-1 , zo zapojením TU-3 - DD-3 - RV-600 - CH-1 všetko išlo až do min. týždna kedy som ako obvykle na skúške všetko zapojil a zrazu nič, skúšam pomeniť káble (či to náhodou nebolo v nich, kúpil som hned nový Bespeco a VOX ) , patch káble za druhé a hned šlo všetko ok ( takisto hned musím spomenúť takú zaujímavosť, z TU-3 mi nechce zobrať akýkoľvek patch kábel, musel som si to priamo vyčekovať rôznymi kombináciami ) , no dnes ako som prišiel do skúšobne a všetko zapojil tak nič, pomenil káble, nepomohlo, skúšam čisto len samostane krabičku za krabičku ( chvílku som to podozrieval na ladičku že za všetko môže), svieti ale nereagovala ani jedna, v tej chvíli ma napadla už len efektová slučka, zapojil som všetko a len sa modlil čo to spraví po stlačení ,,effects,, na footswitchi.. hned padol kameň zo srdca, všetko v poriadku každý jeden efekt len to spravilo trošičku väčší brum , no mna hlavne zaujíma prečo to nefunguje na ,,priamo,, cez gitaru keď to doteraz išlo všetko OK , možno že nesprávnim poradím, adaptérom ( pouzžívam Bossacky), káblami či už patch alebo do gitary , fakt sám neviem prečo a som z toho zúfalý  No hanbím sa..

ak vás niečo napadne kde by chyba mohla byť či už to skúsit zapojiť inak, poradie alebo akákoľvek vecička budem rád za každú radu, ďakujem
« Posledná zmena: 23. November , 2014, 19:38:27 od AndyMiriel » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 23. November , 2014, 20:00:14 »

zmateny prispevok a este zmatenejsi problem. riesenie je na sto pero nejaka uplna trivialnost, ktoru samozrejme vo fore tazko vydiskutovat; pricinu treba jednoducho najst a odstranit. neexistuje nic take, ze "aparat mi nebere napriamo efekty". existuje jedine take, ze mam skratka dojebkane kable/jacky/samice... ...

a vitaj vo fore !
Zaznamenané
erny
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 136



« Odpoveď #2 kedy: 23. November , 2014, 20:02:51 »

Kedze ani samostatne krabicky nesli napriamo, skusal si na tom istom pichnutom kabli v zosiku aj samostatne gitaru? Mozno mas posramotenu samicu vstupu na zosiku, kedze v slucke ti to slapalo. pripadne moze blbnut aj vystup z gitary, ale to by sa zrejme prejavilo aj v slucke. I ked mozno- vytiahnem, pohne sa, chvilu je kontakt, chvilu nie... Nemal by byt problem to najst vylucovacou metodou..

Ak by bol zly niektory efekt alebo kabel, taktiez to lahko zistis, ked budes postupne pridavat. Zacni najprv len cisto gitarou a po jednom pridavaj krabice.
« Posledná zmena: 23. November , 2014, 20:05:39 od erny » Zaznamenané

..bude ako nebolo...
AndyMiriel
nováčik
*
Príspevkov: 8


« Odpoveď #3 kedy: 23. November , 2014, 20:45:29 »

Kedze ani samostatne krabicky nesli napriamo, skusal si na tom istom pichnutom kabli v zosiku aj samostatne gitaru? Mozno mas posramotenu samicu vstupu na zosiku, kedze v slucke ti to slapalo. pripadne moze blbnut aj vystup z gitary, ale to by sa zrejme prejavilo aj v slucke. I ked mozno- vytiahnem, pohne sa, chvilu je kontakt, chvilu nie... Nemal by byt problem to najst vylucovacou metodou..

Ak by bol zly niektory efekt alebo kabel, taktiez to lahko zistis, ked budes postupne pridavat. Zacni najprv len cisto gitarou a po jednom pridavaj krabice.

ano na obidvoch kábloch som skusil najprv gitaru, to bolo v poriadku aj jeden aj druhý, potom som skúsil čisto len ladičku, nič, vymenil káble nič, skúsil druhý efekt, nič .. preto príde mi to ako záhada ked ani po jednom nič nejde a v efektovej slučke všetko frčí
« Posledná zmena: 23. November , 2014, 21:25:37 od AndyMiriel » Zaznamenané
AndyMiriel
nováčik
*
Príspevkov: 8


« Odpoveď #4 kedy: 23. November , 2014, 20:49:41 »

zmateny prispevok a este zmatenejsi problem. riesenie je na sto pero nejaka uplna trivialnost, ktoru samozrejme vo fore tazko vydiskutovat; pricinu treba jednoducho najst a odstranit. neexistuje nic take, ze "aparat mi nebere napriamo efekty". existuje jedine take, ze mam skratka dojebkane kable/jacky/samice... ...

a vitaj vo fore !
určo to bude len nejaká maličkosť, skúšali sme sa tým hrať, pomenili sme 3 gitary a ani jedna nereagovala ,káblov sme poskúšali tiež hodne

dikes ,vítam  Zdravíčko
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #5 kedy: 23. November , 2014, 20:51:29 »

ano na obidvochkáblom som skusil najprv gitaru, to bolo v poriadku...
Čiže samotná gitara hrá? Lebo ma napadlo, že by mohlo byť niečo v slučke ampu, že to ide len keď niečo do nej zapojíš.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 23. November , 2014, 20:52:42 »

určo to bude len nejaká maličkosť, skúšali sme sa tým hrať, pomenili sme 3 gitary a ani jedna nereagovala ,káblov sme poskúšali tiež hodne
...

vsak ale je Ti jasne samemu - tu nepusti logika. neexistuje, aby to v jednom vstupe (return) fungovalo a v druhom (input) nie, aj ked nie su elektricky totozne. toto moze byt naozaj len mechanicke poskodenie niecoho v ceste (kable, jakcy, samice ... ). neviem si predstavit inu pricinu  Neviem
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 23. November , 2014, 20:54:12 »

Čiže samotná gitara hrá? Lebo ma napadlo, že by mohlo byť niečo v slučke ampu, že to ide len keď niečo do nej zapojíš.

hej, napadlo mi, ze problem s rozpinanim signalovej cesty...
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #8 kedy: 23. November , 2014, 20:56:36 »

mozem mat otazku? co presne robis ked zapajas hlavu? aky mas postup? co prve zapojis a tak? lebo mne hento robilo ked som nezapojil footswitch ako prvy.. potom to blblo..  vzdy predtym ako zapnem amp, zapajam footswitch, kuknem speaker kabel a zdrojak.. a potom startujem..
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #9 kedy: 23. November , 2014, 20:58:47 »

... lebo mne hento robilo ked som nezapojil footswitch ako prvy.. potom to blblo..  ...

co je tiez inak dost kuriozne, este som sa s takym nestretol :) aj by som tipoval na zavadu zosiku, nie ze by to mala byt vlastnost...  Popiskujem si
Zaznamenané
erny
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 136



« Odpoveď #10 kedy: 23. November , 2014, 21:04:46 »

ano na obidvochkáblom som skusil najprv gitaru, to bolo v poriadku aj jeden aj druhý, potom som skúsil čisto len ladičku, nič, vymenil káble nič, skúsil druhý efekt, nič .. preto príde mi to ako záhada ked ani po jednom nič nejde a v efektovej slučke všetko frčí

Vyskusaj to aj na inom zosiku, bars aj na basovom, ak to na inom bude fachcit, tak mas zradu na vstupe (pravdepodobne).
« Posledná zmena: 23. November , 2014, 21:06:30 od erny » Zaznamenané

..bude ako nebolo...
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #11 kedy: 23. November , 2014, 21:29:25 »

co je tiez inak dost kuriozne, este som sa s takym nestretol :) aj by som tipoval na zavadu zosiku, nie ze by to mala byt vlastnost...  Popiskujem si


napriklad mesa mark 5 aj evh 5150 III co mam teraz to robia a nie je to zavada, ale vyrobna nedokonalost.. :) normalne aj zdokumentovane to je.. (dokonca aj v manuali spominaju spravny postup zapajania)
Zaznamenané

AndyMiriel
nováčik
*
Príspevkov: 8


« Odpoveď #12 kedy: 23. November , 2014, 21:29:36 »

Čiže samotná gitara hrá? Lebo ma napadlo, že by mohlo byť niečo v slučke ampu, že to ide len keď niečo do nej zapojíš.

áno, samostatná gitara hrá, a všetky efekty hrali aj doteraz, prvýkrat sa mi to stalo min týžden, poprehadzoval som káble a všetko ok, dnes sa mi to stalo znova , poprehadzoval ako pred tým a nič , jediná možnosť na rýchlo bola slučka, kt. mi nevadí len ten brum ten je hrozný, kebyže to šumí a píska zapojím noise gate, ale toto som dnes počul prvý krát
Zaznamenané
AndyMiriel
nováčik
*
Príspevkov: 8


« Odpoveď #13 kedy: 23. November , 2014, 21:32:39 »

mozem mat otazku? co presne robis ked zapajas hlavu? aky mas postup? co prve zapojis a tak? lebo mne hento robilo ked som nezapojil footswitch ako prvy.. potom to blblo..  vzdy predtym ako zapnem amp, zapajam footswitch, kuknem speaker kabel a zdrojak.. a potom startujem..
vidíš, to ma nenapadlo, doteraz som som vždy zapol amp, prepojil efekty pak foottswitch a v pohode, no naposledy ked som vypol amp footswitch som nechal zapojeny v hlave , po týždni na skúške zapol a hned k.o. ... možno že by to mohlo byť aj tým veru
Zaznamenané
AndyMiriel
nováčik
*
Príspevkov: 8


« Odpoveď #14 kedy: 14. Január , 2015, 17:59:16 »

chalani ani radšej nebudem písať v čom bola chyba  ha ha ha  trošku sa hambím za to  Popiskujem si
Zaznamenané
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.037 sekund, 22 otázok.