Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
19. Apríl , 2024, 02:40:16
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Single snímače na heavy rock  (Prečítané 8643 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #15 kedy: 12. December , 2014, 17:15:27 »

paul gilbert mal vyborny rockovy zvuk na singloch tusim area 67 a injector od dimarzio. dokonca ani nebrumia a podla mna aj maju klasicky singlovy zvuk
« Posledná zmena: 12. December , 2014, 17:16:16 od glamrocker » Zaznamenané
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #16 kedy: 22. December , 2014, 17:02:42 »

ja mam v strate toto http://www.fralinpickups.com/stratstyleSP43.asp a som spokojny, zachovava to zvuk stratu, ale aj metal sa da
Zaznamenané

WEIRD THRASH
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1036


...


« Odpoveď #17 kedy: 06. Február , 2015, 08:40:34 »

šlahnem to do tejto mojej témy video priameho porovnania

Lace sensor Hot gold with Hot bridge vs. Texas special....

ktoré sa Vám viac páčia?

Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #18 kedy: 06. Február , 2015, 11:12:43 »

nehra ten chlapik nahodou na roznych gitarach ? co tam chces preboha porovnavat ? obe mu zneju +/- rovnako, jedna gitara zneje ostrejsie (niekto by to nazval tensie) a druha mu zneje zahuhlanejsie (niekto by to nazval tucnejsie). si z toho mudrejsi ?

nez stracat cas chujovymi videami, tak si tie snimace postupne pokupuj, poskusaj, sprav si nazor a potom tu budes sam moct na podobne otazky mudrovat  Žmurk
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1036


...


« Odpoveď #19 kedy: 06. Február , 2015, 11:22:41 »

nehra ten chlapik nahodou na roznych gitarach ? co tam chces preboha porovnavat ? obe mu zneju +/- rovnako, jedna gitara zneje ostrejsie (niekto by to nazval tensie) a druha mu zneje zahuhlanejsie (niekto by to nazval tucnejsie). si z toho mudrejsi ?

nez stracat cas chujovymi videami, tak si tie snimace postupne pokupuj, poskusaj, sprav si nazor a potom tu budes sam moct na podobne otazky mudrovat  Žmurk

vedel som, že Rastis nesklame a ozve sa ako prvý  :)

Tak sú to mexiká, ktoré v zásade hrajú asi dosť rovnako, hoci môžeme špekulovať o rozdielnom vplyve hmatníka... Mne sa nahrávka vidí dosť rovnaká aj keď tie Texas mi prídu lepšie

Tieto Lace už mám a je tu možnosť, že by som sa dostla k Texasom... S lace som spokojný, ale z tejto ukážky sa mi viac páčili tie Texas. Boli také prieraznejšie (do kapely) a zneli viac stratocasterovsky ako tie Lace. Hoci tie Lace sa mne v kapele nestrácajú.

Bol som iba zvedavý, že či tu
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #20 kedy: 06. Február , 2015, 11:29:04 »

mexika sa robili topolove aj jelsove, ktovie ake este ine. hmatnik je iny. tazko predpokladat, ze mexico 1996 bude hrat totozne ako mexico 2006, aj keby boli uplne rovnake materialovo. struny mozu byt stare / nove / hrube / tenke. zato som k vysledkom takehoto "testu" velmi skepticky.

mne sa naopak viacej pacia asi tie zahuhlanejsie. vysky by som vedel asi dodat na aparate a mal som pocit, ze tohu zvuku je na tej cervenej gitare viac. ale fakt nema zmysel robit z toho nejake zavery.
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1036


...


« Odpoveď #21 kedy: 06. Február , 2015, 11:34:26 »

mexika sa robili topolove aj jelsove, ktovie ake este ine. hmatnik je iny. tazko predpokladat, ze mexico 1996 bude hrat totozne ako mexico 2006, aj keby boli uplne rovnake materialovo. struny mozu byt stare / nove / hrube / tenke. zato som k vysledkom takehoto "testu" velmi skepticky.

mne sa naopak viacej pacia asi tie zahuhlanejsie. vysky by som vedel asi dodat na aparate a mal som pocit, ze tohu zvuku je na tej cervenej gitare viac. ale fakt nema zmysel robit z toho nejake zavery.

v tomto prípade si ma prekvapil teda, lebo svojho času si sa nevyjadril veľmi prívetivo na tie Lace. Ale uznávam, na výber bola táto dvojica...

Nechcem robiť nejaké závery a z toho potom dogmy.. len názor
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #22 kedy: 06. Február , 2015, 11:37:36 »

ja mam s Lace skusenosti pomerne kratke a znacne stare. len som bol svojho casu sklamany, ze som ocakaval strasne zazraky (podla Fender katalogov a reklamy kade-tade) a oni sa nekonali a navyse tie snimace este aj brumeli a to aj v medzipolohach. takze vzhladom k vtedajsej cene som si ich zaradil v hlave do kategorie "predrazena blbost". urcite si si vsimol zase v inych debatach, ze "pohrdam" snimacmi ako takymi a zasadny vplyv na zvuk vidim vo vsetkom inom, ako v snimacoch :)
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1036


...


« Odpoveď #23 kedy: 06. Február , 2015, 11:39:25 »

a ešte by som dodal, že ten kobylkový Lace asi najviac "stíhal" ku kobylke Texasu, pretože je Hot s 13,2 kOhm. Tie Texas sú okolo 6,7 pri kobylke. Pri krkovom a stredovom mi v porovnaní s tými Texasmi chýbala dravosť. Podľa mňa ju ten gitarista vyrovnával silnejším úderom, pretože aj tie Lace aj Texas sú okolo 6,2 kOhm...
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1036


...


« Odpoveď #24 kedy: 06. Február , 2015, 11:41:32 »

ja mam s Lace skusenosti pomerne kratke a znacne stare. len som bol svojho casu sklamany, ze som ocakaval strasne zazraky (podla Fender katalogov a reklamy kade-tade) a oni sa nekonali a navyse tie snimace este aj brumeli a to aj v medzipolohach. takze vzhladom k vtedajsej cene som si ich zaradil v hlave do kategorie "predrazena blbost". urcite si si vsimol zase v inych debatach, ze "pohrdam" snimacmi ako takymi a zasadny vplyv na zvuk vidim vo vsetkom inom, ako v snimacoch :)

to som si nevšimol o tom pohŕdaní...
S tými Lace som mal takú skúsenosť, že v NR ked mi ich montovali tak v hudobninách poznali tie Gold a rôzne iné farby. Nadávali na ne. Ale ked zistili, že tieto sú Hot Gold, tak potom keĎ sa gitara skúšala už zmenili rétoriku. Je možné, že tie iné boli ozaj na prd.
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #25 kedy: 06. Február , 2015, 12:09:11 »

šlahnem to do tejto mojej témy video priameho porovnania
Lace sensor Hot gold with Hot bridge vs. Texas special....
ktoré sa Vám viac páčia?

To je porovnanie s Tex-Mex sadou snimacov, to je ina sada ako sa tu bavite o Texasoch.
Poznam obe sady, aj tie Lace som skusal.
Tex-Mex formvar cievka, vsetky snimace su overwound oproti Texasom
TexasSpecial enamel cievka, standart wound, kobylka je jemne silnejsia

Oproti Lace hraju tieto obe sady viac k singlom. Lace su take polosingle v mojom vnimani zvuku. Podobne ako EMG alebo Noiseless na strate.
« Posledná zmena: 06. Február , 2015, 12:31:37 od Majo Fero » Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1036


...


« Odpoveď #26 kedy: 06. Február , 2015, 12:20:20 »

ej boha  facepalm máš recht... ja som si neuvedomil, že sú to Tex-Mex. Ale tak aj tak sa mi páčili viac v tomto porovnaní ako tie Lace.
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.038 sekund, 22 otázok.