Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 13:40:56
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Teoreticka otazka - podladenie gitary..  (Prečítané 9640 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Pagey
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 311


JIMMY PAGE


« kedy: 04. Január , 2015, 20:44:36 »

Ahojte,

po velmi dlhom case sa vraciam k hudbe aj na forum. Cvicime po odmlke asi pol roka a pomaly sa dostaveme do strarej formy. Sme dvaja gitaristi mame aj kopu odohrate.
Moja otazka alebo priestor pre Vas nazor spociva v - viacero piesni v nasom playliste je podladena. Kolega giatrista trdohlavo odmieta podladovat, tvrdi ze je to jedno , ja hram pesnicky najradsej tak ako boli vytvorene , verim v atmosferu, samozrejme s ohladom na spevaka to je prvorade.
Otazka teda znie je to naozaj jedno alebo nie.
Este doplnim ze sa nejedna o preladenie ale len podladenie napriklad piesen Yesterday alebo Across the Universe, Sweet child of mine a par dalsich.
Tema je  to samozrejem nevyriesitelna chcem len poznat Vas nazor.
Dakujem
« Posledná zmena: 05. Január , 2015, 15:46:43 od Pitu » Zaznamenané

Vsetko co ma viac ako 5 potakov je podozrive
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 05. Január , 2015, 15:46:17 »

Nie je mi z toho jasné, či:
- chcete hrať stále na koncerte podladení napr o pol tóna?
- chcete na koncerte prelaďovať len konkrétne skladby?

V prvom prípade mi to príde ako nezmysel. Začali tak hrať pomaly všetky kšeftové kapely, aby sa šetrili, ale nevidím v tom zmysel, keď hrajú podladení furt. Necítia tak rozdiel. Dá mi to zmysel, ak hrajú normálne naladení a napr posledný koncert v týždni, keď už má toho spevák plné zuby, sa podladia. :)

V druhom prípade je trochu otravné prelaďovať často hlavne kvôli času. Raz-dva razy za koncert ok kvôli zaujímavej skladbe a špeciálnemu ladeniu. Inak neviem.

Ak by bol problém v tom, že spevák vyslovene nestíha odspievať originál, navrhujem zmenu tóniny bez nutnosti prelaďovať.
Zaznamenané

PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #2 kedy: 09. Január , 2015, 10:45:21 »

o tom podladení....  Popiskujem si

Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
Pánsky
nováčik
*
Príspevkov: 66


Ivanka pri Nitre.


« Odpoveď #3 kedy: 05. Október , 2018, 09:12:13 »

Spomenul som si na staré časy a pustil nothing else matters od Metallica.no ukamenujte ťa ale chcem sa spýtať v akom ladení je tá originálna nahrávka z 91.skusal som podladit o pol tónu a nič.o celý tím tiež nič.zaskocilo ma to.ake to je ladenie.preto ťa skladba zneje tak zaujímavo.nikde som sa k tomu nedopatral
Zaznamenané
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #4 kedy: 05. Október , 2018, 09:40:08 »

v standardnom :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 05. Október , 2018, 09:42:00 »

nemam teraz ani gitaru, ani ladicku, ale pustil som si kusok na YT a kukol nejaku online ladicku a je to v standardnom ladeni, respektive Metallica je par zanedbatelnych centov nizsie, ale to moze byt dane nejakou neprestnostnou odchylkou formatov v ktovie akej YT kompresii ...
« Posledná zmena: 05. Október , 2018, 09:42:20 od rastis » Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #6 kedy: 05. Október , 2018, 10:06:36 »

nemam teraz ani gitaru, ani ladicku, ale pustil som si kusok na YT a kukol nejaku online ladicku a je to v standardnom ladeni, respektive Metallica je par zanedbatelnych centov nizsie, ale to moze byt dane nejakou neprestnostnou odchylkou formatov v ktovie akej YT kompresii ...

Inak, zdá sa mi, že Čierny album Metla nahrávala na analógový pás, takže nejaké odchýlky v ladení môžu byť spôsobené aj rýchlosťou magnetofóna alebo čo.
Zaznamenané

Pánsky
nováčik
*
Príspevkov: 66


Ivanka pri Nitre.


« Odpoveď #7 kedy: 05. Október , 2018, 10:27:22 »

Tak to ma teda prekvapilo.asi by som mal predať gitaru teda .to mne sa zdá že to počuť- tu odchýlku. Lebo keď to hrám do toho nezneje to dobre
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #8 kedy: 05. Október , 2018, 10:30:42 »

vsak a co Ti brani si naladit gitaru podla tej nahravky ? su to prazdne struny, neexistuje skladba, podla ktorej sa da lepsie naladit gitara.

a ano - bez urazky - ak rozmyslas, ci to je pol ton alebo cely ton inde, mal by si predat gitaru  Zdravíčko
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #9 kedy: 05. Október , 2018, 10:59:23 »

Ak počuješ to mini rozladenie chorusom, naopak. Gitare sa venuj naplno a priber aj husle
Zaznamenané
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #10 kedy: 06. Október , 2018, 05:28:08 »

Tak to ma teda prekvapilo.asi by som mal predať gitaru teda .to mne sa zdá že to počuť- tu odchýlku. Lebo keď to hrám do toho nezneje to dobre
neblazni clovece.Ked chces hrat do starych nahravok ako napr.Scorpions - still lovin ktore nesedia s tvojim naladenim z akeho kolvek dovodu (kotucovy magnetofon - otacky) tak si mozes poradit sposobmi.

1,ako bolo spomenute - doladit si podla toho gitaru

Ja pouzivam dalsie dve alternativy

2,DOLADIS NAHRAVKU :v prehravaci AIMP si mozes navolit rychlost prehravania - napr.zrychlis ci spomalis nahravku o tych par centov
3,DOLADIS GITARU: na LINE 6 HD 500 je efekt pitch - pitch glide a da sa volit v desatinach.V podstate nieco ako DROP ale po desatinych cislach si doladis gitaru do nahravky
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #11 kedy: 06. Október , 2018, 15:59:50 »

A naco treba doladovat gitaru na par centov? to fakt sa toto niekomu vobec chce riesit kvoli nothing else matters?  Bavím sa skvele ked som mal asi 17 rokov, hravali sme nothing else s cedeckom a nikomu to nejak usi nedrelo fakt
Zaznamenané

Pánsky
nováčik
*
Príspevkov: 66


Ivanka pri Nitre.


« Odpoveď #12 kedy: 17. December , 2018, 09:57:49 »

vsak a co Ti brani si naladit gitaru podla tej nahravky ? su to prazdne struny, neexistuje skladba, podla ktorej sa da lepsie naladit gitara.

a ano - bez urazky - ak rozmyslas, ci to je pol ton alebo cely ton inde, mal by si predat gitaru  Zdravíčko

no brania mi v tom zamky s tremolom.asi tak. a ziadny pol ton ci cely ton. kedze mi to nesedelo do klasickeho ladenia-teda mozno to robi aj ten silny chorus v nahravke-tak som skusil podladit. ziadna veda. bohuzial tieto spominane alternativy ma vobec nenapadli :)
rastis a co by som robil keby predam gitaru ved neblazni. hluchota sa da ojebat treningom :D

inac viem ako su vsetcia "hudobnici" haklivy na metallicu a n.e.m zvlast ale ja seriem na to. je to proste dobra skladba a ja si ju z nostalgie zahram rad aj teraz po 20r a ak dozijem tak v tom budem pokracovat lebo je super :D
« Posledná zmena: 17. December , 2018, 10:08:11 od Pánsky » Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.073 sekund, 23 otázok.