Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
25. Apríl , 2024, 13:20:45
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: MP3 hrá o 1/2 tóna nižšie.  (Prečítané 12525 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Adept
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 79


« kedy: 06. Január , 2015, 17:10:52 »

Mám dve počítače, oba staré. Jeden mi začal haprovať, tak som ho chcel odložiť do skrine, do druhého som naládoval, všetky MP3, backingtraxy a pod. a zistil som, že mi to hrá o 1/2 tóna nižšie. A robí to aj Guitar Pro. Nestretol sa s tým niekto? Nedá sa to nejako vyriešiť?  ď.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 06. Január , 2015, 18:44:24 »

hra aj pomalsie ?
Zaznamenané
Adept
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 79


« Odpoveď #2 kedy: 06. Január , 2015, 18:54:46 »

hra aj pomalsie ?
Neviem to objektívne posúdiť, markantné to nie je. Skúsil som backingtrack Stil got the Blues, rýchlosť je asi dobrá, len ten poltón.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 06. Január , 2015, 19:16:55 »

mozno by stalo zato rozpisat sa presnejsie, co za PC, co za komponenty, co za prehravace a co za kodeky... a ci sa deje alebo nedeje zmena rychlosti prehravania (podla mna musi).

ale mam pocit, ze riesenia sa nedockas, toz kup si novsi stroj a bude. respektive co myslis pod Mám dve počítače, oba staré. ?
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 06. Január , 2015, 19:20:22 »

...rýchlosť je asi dobrá, len ten poltón.
Skús tú rýchlosť, odmeraj pesničku hodinkami so sekundovkou. Poltón je asi 6 percent.
Zaznamenané
Adept
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 79


« Odpoveď #5 kedy: 06. Január , 2015, 19:35:08 »

Skús tú rýchlosť, odmeraj pesničku hodinkami so sekundovkou. Poltón je asi 6 percent.
Áno hrá to pomalšie Žmurk
pôvodný má procesor AMD 1,61 Ghz, tento Intel 1,81 Ghz. Asi tam vstupuje ešte všeličo ine...
Nový počítač som kúpil synovi, ja musím rok počkať, postavím si ich na seba  :) dík za pomoc.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 06. Január , 2015, 19:45:12 »

co je presne za zvukovku v tom novom kompe ? precesor zase az tak dolezity nie je (povedal by som ze vobec).

co za drivery su k tej zvukovke ? co sa da nastavit na ovladacom panely k nej a co tam je nastavene ?

zmena rychlosti prehravania (a tym aj ladenia) je dana sample rate, pri akej to zvukovka prehrava.
Zaznamenané
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #7 kedy: 06. Január , 2015, 19:48:12 »

 http://www.slunecnice.cz/video/kodeky/  posťahuj kodeky , mne  niekedy videá prehráva  rýchlejšie , po posťahovaní kodekov je to OK , so starobou PC to podla mňa nič nemá , s procesóre už vonkoncom nič ,  robilo mi to na fungl novom PC INTEL G 3420
« Posledná zmena: 06. Január , 2015, 19:50:18 od mirostrat » Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #8 kedy: 06. Január , 2015, 21:17:21 »

... procesor zase az tak dolezity nie je (povedal by som ze vobec)...
Neviem, ako to funguje vo zvukovej karte, ale ak sú hodiny o 5 % pomalšie, ako majú byť, tak nepôjde všetko pomalšie tiež o 5 % ?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #9 kedy: 06. Január , 2015, 22:41:21 »

... ak sú hodiny o 5 % pomalšie, ako majú byť, tak nepôjde všetko pomalšie tiež o 5 % ?

myslim si to. sice som daval vselijake otazky na drivery a ovladacie panely, ale najskorej to bude naozaj nejakym predpotomnym zlym prevodnikom. riesenim by potom mala byt ina zvukovka, trebars z toho povodneho kompu (pokial je teda vybratelna... ).

procesorom som myslel prpcesor pocitaca, ked som sa spytal, co za komp a Adept napisal ze AMD 1,61... ze tento procesor s rychlostou prehravania zvuku nijako nesivisi...
Zaznamenané
milan543
nováčik
*
Príspevkov: 5


WWW
« Odpoveď #10 kedy: 28. Január , 2015, 17:39:35 »

Iný HW môže prehrávať inak. Autenticitu ti zaručia možno tak zariadenia s certifikátmi THX a pod., ale aj to je pri stratovom formáte MP3 otázne.  :)
Zaznamenané
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #11 kedy: 09. Marec , 2015, 10:38:51 »

vsetky kompy maju prehravat rovnako rychlo ... nema to nic s kodekmi ani s HW ...
Jednoznacene sa jena ako pise rastis o problem so vzorkovacou frekvenciou...uz som to zazil ... 41000 oproti 48000 robi priblizne pol tona a aj to prehrava pomalsie

treba skusit nastavit v playeri (napriklad si tam treba nainstalovat foobar ..tam sa to da) zmenit v nastaveniach samplerate a uvidi sa

este jedna vec ma napada ..bol taky bug v starsich Win ..kedy v niektorych pripadoch cely system bol spomaleny ... http://support.hp.com/us-en/document/bph05702

ale skorej si myslim ze je to nastavenim samplerare
Zaznamenané
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 09. Marec , 2015, 16:22:18 »

ak pise, ze mu to robi aj guitarpro aj mp3, tak to znamena, ze to je priamo na zvukovke.
skus pozret, co mas v control panel > sound > playback > speakers (resp. kadial ti to hra) > properties > advanced
(teda takto je to vo win7, ale aj v XP/2000 je to nejak takto podobne).
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #13 kedy: 15. Marec , 2015, 11:11:12 »

 Bavím sa skvele ja skapem díky chalani, tiež mi to prehrávalo o nejaký poltón nižšie a pomalšie, a to som takto roky trpel no trapas :D

v ovládači Realtek som mal v karaoke nastavenie -1 miesto 0 thats it, teda u mňa, to nastavenie som vôbec nemenil, po jednom zapnutí sa začalo všetko prehrávať pomalšie, tak som si myslel že je problém zo softom a neriešil som to Popiskujem si

možno to bude niečo podobné, preklikaj si komplet všetky audio ovládače Bavím sa skvele držím palce :)
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #14 kedy: 15. Marec , 2015, 12:22:07 »

Hlavne treba v nastaveniach zvuku vzdy vypinat vsetky podobne kurvitka, enhancery, virtual surround a pod.
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.082 sekund, 22 otázok.