Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
19. Apríl , 2024, 21:15:35
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Problem pri hlbokom ladeni na base  (Prečítané 17247 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« kedy: 08. Január , 2015, 18:23:45 »

Mam basu sterling 4 strunovu aktivku, 34" menzura, struny .070 - .160, ladenie D# A# E# G#, struny nove, pnutie je v tejto konstelacii hrubka strun - ladenie idealne. Basa ma 2 pasmovy eq, basy a vysky. V ukazke mam DI track, zahrane v 3 polohach basoveho eqalizera, cize od stiahnutych basov po otvorene.

Iste vam neda si nevsimnut, ze poloha 2 a 3 je nepouzitelna, teda aspon na dvoch hrubych strunach, ale aj poloha 1 (co pri DI tracku nieje pocut) pri prehnani cez preamp / skreslenie, buci podobne.

Prosim napiste, co si o tom myslite. Preco sa toto deje a co sa s tym da robit. pre mna to robi nastroj nepouzitelnym pri takomto skresleni na hrubych strunach.

Dalsi problem su peaky, nijak extra do toho nemlatim, ale vybehuje to do extremnych peakov. Taktiez ro robi aj ked sa len prstom zapriem v brnkacej casti do struny a priblizim ju troska k magnetu. Dalsia vec, ktora robi nastroj nepouzitelnym, pokial sa struny mozu iba hladkat.




* DI track.mp3 (1677.38 KB - stiahnuté 228 krát.)
« Posledná zmena: 09. Január , 2015, 13:49:05 od Krtko » Zaznamenané
majso
stály hosť
*****
Príspevkov: 1133



« Odpoveď #1 kedy: 08. Január , 2015, 20:01:32 »

limiter/comp na input alebo čosi takéto http://bedroomproducersblog.com/2014/10/20/mt-power-drum-kit-2-free/
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #2 kedy: 08. Január , 2015, 21:03:29 »

... pri prehnani cez preamp / skreslenie, buci podobne...
To skresleneie - nemíč len slabú baterku? Alebo prevalený ten DI box?
Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #3 kedy: 08. Január , 2015, 21:12:28 »

baterka je nova a vstup nieje prevaleny
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #4 kedy: 09. Január , 2015, 09:08:45 »

mozes skusit jednu vec? pises ze polohy 2 a 3 na konkretnych strunach na tej base tak nejak zvlastne bucia..  vyskusaj si na tom zahrat na tych istych strunach presne o oktavu vyssie.. parkrat som sa stretol s tym, ze nastroj v urcitych polohach tak nejak divne osciluje pri hrani konkretnych tonov.. to co mam na mysli je pocut aj nasucho casto..
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #5 kedy: 09. Január , 2015, 09:33:08 »

mam dojem, ze on pise o polohach nastavenia EQ, nie o polohach na hmatniku, ci? :)
Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #6 kedy: 09. Január , 2015, 12:02:14 »

3 polohy basovej korekcie. DI track je vsetko hrane na nultych prazcoch. To iste sa jasneze deje aj v inych polohach na hmatniku. Pri klasickejsich ladeniach so standardnymi tensimi strunami to hra akusticky aj po zapojeni normalne. Nevidim vsak dovod preco by to v hlbokom ladeni malo sa chovat takto, ked je nastroj zostelovany, struny neblatia a nedrncia.
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #7 kedy: 09. Január , 2015, 12:36:34 »

To skresleneie - nemíč len slabú baterku? Alebo prevalený ten DI box?
Presne toto ma po vypocuti napadlo sa spytat. Ale Krtko napisal:
baterka je nova a vstup nieje prevaleny
Potom uz len ostava fakt, ze to skresluje sama elektrika v basgitare. Tym padom je asi vec jasna, ale nie vyriesena.
Inak nieco podobne sa nedavno tiez tu na fore riesilo. Nakoniec naozaj basa skreslovala vo vlastnom preampe.
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #8 kedy: 09. Január , 2015, 12:51:42 »

ty si este o oktavu nizsie oproti standardnemu naladeniu alebo preco mas take kable?

presne aj mna hned napadlo ze sak to treba skusit cez dalsi aparat a ak to bude bustrit aj na tom, tak je chyba v base
Zaznamenané

o-yep sro
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #9 kedy: 09. Január , 2015, 12:56:10 »

hlavne dost basov uz mas aj v tej prvej ukazke, takze tie dalsie basy v kombinacii s tymi kablami mozu naozaj sposobovat to ze ta elektrika to proste nedava.
ja mam drop C# na base a mam tusim 45 - 100 struny bez problemov. dokonca na 5ke base ked som mal pri podladeni o polton najhrubsej struny lepsie vysledky (konkretnejsi ton) so 125 strunou ako so 130kou.
Zaznamenané

o-yep sro
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #10 kedy: 09. Január , 2015, 13:11:02 »

nie je to o oktavu nizsie oproti standardu, je to G#, cize 3 poltony dole oproti standardu na 5-ke, ak si teda odmyslis ze je to 4-ka. C# mas ladenie o 5 poltonov vyssie nez moje, skus ladit do G# az G a budes sa divit ze ti ani .160 kabel nebude stacit. inac, aku to mas menzuru?
kukni toto. ladi do G a ma dokonca dlhu 35" menzuru a G strunu ma .182. Znie to perfektne cisto a konkretne, aj ked v tej ukazke sa do G struny oprie len par krat, aj tak to je pocut

mna tiez napadol preamp, ale netusim ako to overit. prva poloha - zavrete basy sice mozno aj ma dostatok basov, o tie ale nejde, ide o to ze na aparate nenakrutis zastrety ton ako s otvorenymi basmi na gitare. a ako som uz pisal, sice ta prva poloha na DI tracku to pocutelne nerobi, ale ked to prezenies cez amp/sim tak to tiez skresluje, len nie az na tolko, ale stale to stoji za prd.
« Posledná zmena: 09. Január , 2015, 13:29:27 od Krtko » Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #11 kedy: 09. Január , 2015, 13:14:55 »

...takze tie dalsie basy v kombinacii s tymi kablami mozu naozaj sposobovat to ze ta elektrika to proste nedava.

ak by to bolo v tomto, co pomoze, lepsi snimac s lepsou elektronikou?
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #12 kedy: 09. Január , 2015, 13:49:54 »

nie je to o oktavu nizsie oproti standardu, je to G#, cize 3 poltony dole oproti standardu na 5-ke, ak si teda odmyslis ze je to 4-ka. C# mas ladenie o 5 poltonov vyssie nez moje, skus ladit do G# az G a budes sa divit ze ti ani .160 kabel nebude stacit. inac, aku to mas menzuru?
kukni toto. ladi do G a ma dokonca dlhu 35" menzuru a G strunu ma .182. Znie to perfektne cisto a konkretne, aj ked v tej ukazke sa do G struny oprie len par krat, aj tak to je pocut

mna tiez napadol preamp, ale netusim ako to overit. prva poloha - zavrete basy sice mozno aj ma dostatok basov, o tie ale nejde, ide o to ze na aparate nenakrutis zastrety ton ako s otvorenymi basmi na gitare. a ako som uz pisal, sice ta prva poloha na DI tracku to pocutelne nerobi, ale ked to prezenies cez amp/sim tak to tiez skresluje, len nie az na tolko, ale stale to stoji za prd.


ja mam 34 ku menzuru kde to ladim do drop C# a 35ku kde mam defakto standard podladeny o polton. zle som si precital ako ladis, tu otazku o oktave som dal mimo.

v kazdom pripade elektronika to moze kludne byt. treba nastroj vyskusat na inom aparate aby bolo jasne ze to je nastrojom. s velkou pravdepodobnostou to ale nema co ine byt ked ti neprevaluje vstup, dostal si sa zrejme na hranicu co ta elektronika zvlada. chyba v snimaci by nemala byt, to by to kreslilo stale.
Zaznamenané

o-yep sro
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #13 kedy: 09. Január , 2015, 13:59:18 »

nemam moznost to teraz skusit na inom aparate, ale nemyslim si ze je to vobec potrebne. priamy signal do zvukovky s kontrolovanym gainom na vstupe je myslim ze najpresnejsia referencia
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #14 kedy: 09. Január , 2015, 16:16:24 »

priamy signal do zvukovky s kontrolovanym gainom na vstupe je myslim ze najpresnejsia referencia
Nemusi byt vzdy pravda. Zalezi ci je Gain naozaj na vstupe a nie niekde za prvymi polovodicmi. Aku mas zvukovu kartu? Je tam PAD? Skresluje to aj ked stiahnes Volume na base?
Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #15 kedy: 09. Január , 2015, 16:37:58 »

S basou idem do line6 hd 500x a z neho do focusrite scarlett 2i2. Skresluje to aj daleko pod urovnou clipu vstupneho gainu. So stiahnutym volume som to neskusal, neviem totiz o com by to vypovedalo. Aky pad mas na mysli?
« Posledná zmena: 09. Január , 2015, 16:56:44 od Krtko » Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #16 kedy: 09. Január , 2015, 17:53:09 »

S basou idem do line6 hd 500x a z neho do focusrite scarlett 2i2. Skresluje to aj daleko pod urovnou clipu vstupneho gainu.
Ten line6 sa tu kde nabral?  Bavím sa skvele
Vidis, mas tam pozapajane kadeco co nenapises a potom sa cudujes.

Poskusaj tu basu dat napriamo aj do inych zariadeni (bez line6). A potom daj vediet, ci to naozaj robi basa.


Aky pad mas na mysli?
PAD - znizenie citlivosti na vstupe, ale to 2i2 tusim nema.

Mam 6i6 a tam je PAD, pri niektorych silnejsich nastrojoch ho treba zapinat (inak kresli na vstupe).
« Posledná zmena: 10. Január , 2015, 00:06:37 od Majo Fero » Zaznamenané
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #17 kedy: 09. Január , 2015, 20:06:37 »

ja to osobne tipujem na 2i2, hlavne prvé verzie sú známe chronickým prevalovaním vstupu pri mierne silnejších snímačoch. Veľmi veľa ľudí stým mali problémy, preto sa pre priame nahrávanie gitár doporučuje 2i4 ktorá má PADy ako kolega vyššie spomína
« Posledná zmena: 09. Január , 2015, 20:07:00 od pelko » Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #18 kedy: 09. Január , 2015, 20:57:47 »

Zaujimave. Pozriem sa na to ked budem doma. Neviem aka verzia 2i2 to je, ale kupoval som ju teraz.
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #19 kedy: 09. Január , 2015, 21:08:46 »

Ale on hraje s basou do line6, to nema nic spolocne s prevalovanim 2i2.
Predsa ked stiahne hlasitost na line6, tak tu kartu 2i2 nemoze prevalit na vstupe.

Pokial nepusti moc hlasny signal z line6 do karty, tak skresluje bud basa, alebo line6.
« Posledná zmena: 10. Január , 2015, 00:07:33 od Majo Fero » Zaznamenané
majso
stály hosť
*****
Príspevkov: 1133



« Odpoveď #20 kedy: 10. Január , 2015, 02:10:56 »

z line6 ide do Line vstupu predpokladám, s prepaľovaním mal problém instrument vstup na priamo
Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #21 kedy: 10. Január , 2015, 16:29:47 »

ked idem na priamo do 2i2 cez inst vstup, tak signal je prevaleny aj pri celkom stiahnutom gaine. na line6 mam pad, aj ho mam zapnuty.
Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #22 kedy: 11. Január , 2015, 19:25:46 »

Pokial nepusti moc hlasny signal z line6 do karty, tak skresluje bud basa, alebo line6.

z line6 urcite nejde silny signal do karty, a ze by skresloval line6, to sa mi nijak nezda. neviem si predstavit, co by tam mohlo skreslovat. ja to skor vidim na elektroniku v base, len neviem ako to overit a vlastne ani neviem co s tym. kupit novu elektroniku a dat ju vymenit je loteria, pokial si niesom isty cim to je.
Zaznamenané
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.046 sekund, 22 otázok.