Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
18. Apríl , 2024, 15:05:06
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Gitarová výbava za 0 až 65eur  (Prečítané 3878 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
zerikus31
nováčik
*
Príspevkov: 5


« kedy: 09. Január , 2015, 17:33:35 »

Dobrý deň.

Za nedlho si chcem kúpiť elektrickú gitaru no ešte neviem ako to celé funguje. Na čo vlastne sllúži kombo, a keď si len doma chcem hrať potrebujem ho ? Gitara by sa nedala zapojiť priamo cez zosilovač do reproduktorov alebo keď mám repráky na PC s Line In vstupom nedalo by sa to tam zapojiť a tak hrať ? Fakt sorry za tak blbé otázky no neviem o tom veľa a potrebujem si to pred tým ako si gitaru kúpim zistiť, lebo kebyže sa dá hrať len cez kombo tak by mi gitara bola zbytočná a musel by som ešte šetriť na kombo aby som mohol hrať.

Ďakujem.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 09. Január , 2015, 18:31:45 »

ked sa povie kombo, mysli sa tym asi take, ze v jednej budke (skrinke) je dokopy zosilovac aj s reproduktorom. ono to moze byt aj samostatne - zosilovac samostatna skrinka, reprobox druha samostatna skrinka. ale to je teraz jedno.

gitaru mozes pichnut do hocijakeho zosilovacu, aj do tych Tvojich PC bedniciek. v praxi sa ale na zosilnenie gitary pouzivaju specialne gitarove zosilovace a specialne gitarove reproduktory (alebo specialne gitarove komba). je to tak z dovodu, ze na vyslednom gitarovom zvuku, ako ho pozname a ocakavame, sa okrem gitary priamo podiela aj zosilovac aj reproduktor. ak chces, aby gitara znela tak, ako ju poznas, potrebujes k nej kupit aj cely ten retazec (git. zosik + git. reprak). v opacnom pripade to sice zosilnis, ale zvukovo to bude jemne povedane jebnute.

asi tolko v skratke.

vitaj na fore inak  Žmurk
« Posledná zmena: 09. Január , 2015, 18:32:36 od rastis » Zaznamenané
zerikus31
nováčik
*
Príspevkov: 5


« Odpoveď #2 kedy: 09. Január , 2015, 19:16:15 »

Doma mám Zosilovač a mixpult s efektmi Behringer PMP 980 S EUROPOWER ( toto http://www.muziker.sk/studio-podium/mixazne-pulty/power-mixpulty/p/13971-behringer-PMP-980-S-EUROPOWER ) a reproduktory Soundking J 215 ( http://www.muziker.sk/studio-podium/reproboxy/pasivne-reproboxy/p/107456-soundking-J-215 ). Na tomto by to podla teba ako znelo ? Bolo by to veľmi zlé ?  A dík za uvítanie
« Posledná zmena: 09. Január , 2015, 19:22:25 od zerikus31 » Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #3 kedy: 09. Január , 2015, 21:07:37 »

Na tomto by to podla teba ako znelo ? Bolo by to veľmi zlé ?  A dík za uvítanie
Vitaj na fore. Rastis ti to napisal velmi pekne.  Na zdravie!
Ak ocakavas aby el.gitara znela ako el.gitara, tak nepouzivaj tie veci ktore na to nie su urcene ... vid to co mas.

Zapojit sa to da, aj zosilovat to bude, ale ci to bude hrat dobre? Hmm, mam za to, ze termin "dobre" je pomerne dost vzdialeny tvojej zostave. Odklaniac od toho, comu hovorim ze "hraje vyborne".  Žmurk
« Posledná zmena: 10. Január , 2015, 00:09:06 od Majo Fero » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 10. Január , 2015, 10:15:50 »

zerikus31 - veci, ktore sa na gitaru pouzivaju, to maju uz v nazve, ze su "gitarove". predokladam, ze ani ten mixpult, ani tie bedne to v nazve nemaju, ani v tych linkoch co si dal sa nic "gitarove" nespomina. takze to na gitaru bude nahovno  Neviem
Zaznamenané
zerikus31
nováčik
*
Príspevkov: 5


« Odpoveď #5 kedy: 11. Január , 2015, 14:17:27 »

Dobrý deň.

Budem možno kupovať pod ruku gitaru  Yamaha eg 112 a kombo Behringer GM108. Do kopi ma to výjde na 65€. Oplatí sa to ? je dobrá tá gitara a kombo ? Som začiatočník v hre na elektrickú gitaru ( momentálne hrajem na akustickej ) a ešte sa v tom veľmi dobre nevyznám a nechcem predsa kúpiť nejakú sračku, ktorá sa mi vôbec neoplatila a preto sa vás pýtam. Ďakujem
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #6 kedy: 11. Január , 2015, 14:33:21 »

obe veci su presne z kategorie 'sracka'.. ono za 65e netreba ani cakat nic ine.. cena je myslim si ok na obe spomenute veci, takze pre zaciatocnika je to uplne fajn.. len pre predstavu ja osobne som zacinal 10 rokov dozadu a vtedy som proste nasetril asi 15 tisic korun a kupil gitaru co mi vydrzala asi 5 rokov.. dnes su tie gitary lacnejsie + prachy sa daju lahsie zarobit tak to nemoze byt problem pre niekoho ak to mysli trochu vaznejsie s tou hrou..
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 11. Január , 2015, 14:34:12 »

uplne kludne si to kup, bude Ti to robit radost, naucis sa cosi a neskorej sa uvidi.
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #8 kedy: 11. Január , 2015, 14:35:30 »

uplne kludne si to kup, bude Ti to robit radost, naucis sa cosi a neskorej sa uvidi.
suhlasim
Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #9 kedy: 11. Január , 2015, 14:36:46 »

za 65 eur spravis priemerny nakup potravin v lidli, alebo tolko zaplatis za lepsiu veceru pre dvoch. ale co cakat od gitarovej vybavy za 65, do ktorej sa bezne investuje niekolko tisicov penazi, kedy sa da hovorit o nejakej 'kvalite', asi nebude tazke si domysliet, ze.. uplne upusti od ocakavani a vyhod zo slovnika pojmy ako oplatit-neoplatit, sracka-kvalita. pokial niesi ochotny investovat viac, daleko viac ako tych 65e, tak zober hocico gitarove, co este nezhorelo.
« Posledná zmena: 11. Január , 2015, 14:37:38 od Krtko » Zaznamenané
FakyGrobian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 478



« Odpoveď #10 kedy: 11. Január , 2015, 15:10:11 »

Ak to mas mat len na domace hranie, tak by ti podla mna namiesto komba stacil smartfon + aplikacia tipu Amplitube alebo Garageband
« Posledná zmena: 11. Január , 2015, 15:11:07 od FakyGrobian » Zaznamenané

Fender Custom Shop ´55 Precision Bass Relic / Sivčák TB4 Jazz Custom / Sivčák NDHS5 -> kvantum efektov -> Aguilar Tone Hammer 500 -> GK 410 RBH / Ampeg SVT810
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #11 kedy: 11. Január , 2015, 16:09:29 »

za 65Eur to kupim aj ja  Bavím sa skvele

na zaciatok uplne v pohode, kopa ludi zacinala s este ovela vacsimi srackami
Zaznamenané
zerikus31
nováčik
*
Príspevkov: 5


« Odpoveď #12 kedy: 11. Január , 2015, 16:35:48 »

no ja začínam a nechcem do toho investovať moc veľa, lebo neviem ani či mi to pôjde a predsa investovať do toho veľké prachy a potom to nechať leo by som nevedel dobre na tom hrať by bolo dosť na hovno. a čo sa týka toho, že sa dnes dajú ľahko zohnať peniaze a našetriť na kvalitu nieje u mňa až tak moc pravda, bo mám 17 a chodím do školy takže na brigády chodievam len cez prázdniny a veľa toho aj tak nezarobím a vreckové mám skoro žiadne ( neráta sa peniaze na cestu ), takže ani z toho veľa nenašetrím. Tak že vravíte, že sa to oplatí za tých 65€ na začiatok ?
Zaznamenané
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #13 kedy: 11. Január , 2015, 17:09:31 »

tiez myslim, ze je to ok na zaciatok a s takym rozpoctom. som mal jolanu ,co neladila, pichnutu do hifi veze a zjavne ma to neodradilo, brnkam doteraz  Na zdravie!
Zaznamenané
zerikus31
nováčik
*
Príspevkov: 5


« Odpoveď #14 kedy: 11. Január , 2015, 17:52:31 »

Vidno podla fotky :D :D tak teda dík za rady :) snáď sa dobre naučím hrať aj na tejto gitare :D
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #15 kedy: 11. Január , 2015, 18:25:23 »

ten set za 65€ je o niekolko tried lepsie, ako to, na com zacinali vsetci dobri (aj zli) Ceskoslovenski gitaristi narodeni pred rokom 1985. ze si niekto ako prvu gitaru kupil nieco za 15 000 Sk je fajn, ini si zase gitaru za 15 000 Sk kupili po 10 rokoch hrania. o tom to ale absolutne nie je...
Zaznamenané
yngwie31
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 315


však som krasny?


« Odpoveď #16 kedy: 20. Január , 2015, 16:12:31 »

nespekuluj a kup.za 65 mas komplet.
Zaznamenané
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.044 sekund, 22 otázok.