Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
26. Apríl , 2024, 08:22:26
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Problém s elektrónkovým aparátom (Peavey 6505+ 112)  (Prečítané 6999 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
DenisVanMorgan
nováčik
*
Príspevkov: 19


Mám rád, keď je to šťavnaté...


« kedy: 12. Január , 2015, 21:42:38 »

Zdravím, stala sa mi dnes dosť nepríjemná situácia na skúšobni počas hrania. Hral som na aparáte (poctivo žhavený vždy pri zapínaní a vypínaní), osadené shity Ruby tubes od výroby, v priebehu hry mi zvuk nechutne zplechovel, stratil basy, stredy, volume a aparát sa následne vypol. To všetko v priebehu možno 3 sekúnd. Samozrejme poistka vypálená. Je možné, že mi odišla jedna z koncových lámp? Samozrejme som s takýmto niečim rátal pri Ruby elektrónkach. Aparát má 1,5 roka, hrával som s ním aj doma aj na skúšobni, posledné 4 mesiace aktívne s kapelou. Ďakujem za pomoc, neviem totižto či to rovno poslať na reklamáciu alebo čo s tým.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 12. Január , 2015, 22:18:33 »

...Je možné, že mi odišla jedna z koncových lámp? ...
Vyber koncové lampy, strč dobrú poistku a zapni to, ak poistka vydrží, odišla jedna koncovka. Postupne ich strkaj späť (vždy vypni aparát) a nájdeš tú zlú. Ak vyrazí poistku bez koncových lámp, chyba je inde a reklamuj.
Zaznamenané
DenisVanMorgan
nováčik
*
Príspevkov: 19


Mám rád, keď je to šťavnaté...


« Odpoveď #2 kedy: 12. Január , 2015, 22:35:02 »

Bojím sa ale, že mi zobralo nejaký odpor ako odpálilo lampu. Lebo potom som sa k aparátu priblížil ako som pozeral lampy, nebol žiadny dym ani nič začmudené ale divne to smrdelo. Rozhodne nie ale ako niečo spálené, skôr ten typický "elektronický" smrad. Žeby elektrónka taký pach vydala ako sa zahriala?  Neviem . Určite to ale skúsim tak ako mi to píšeš.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #3 kedy: 13. Január , 2015, 10:58:59 »

mne uz odisli elektronky xkrat a aj smrad tam obcas bol.. ale ten vacsinou ked so sebou koncova lampa zobrala aj nejaky screen resistor co potom bolo treba vymenit.. pri peavey uplne bezna vec mal som 5150 aj 6505+ a spravilo mi to na kazdej..
Zaznamenané

DenisVanMorgan
nováčik
*
Príspevkov: 19


Mám rád, keď je to šťavnaté...


« Odpoveď #4 kedy: 13. Január , 2015, 14:12:13 »

Tak teraz nastáva otázka či sa vykašlať na záruku a poslať to nejakému odborníkovi alebo to kvôli jednému rezistoru budem posielať do CZ audioteku.  Neviem ale keď vydržal rok aj pol s takýmito nekvalitnými fľaškami tak už ten rok aj pol dožije do tej záruky.
« Posledná zmena: 13. Január , 2015, 14:17:25 od DenisVanMorgan » Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #5 kedy: 13. Január , 2015, 14:17:32 »

rovno to daj niekomu kuknut.. na lampy sa zaruka nevztahuje tam ju mas len 6-mesacnu.. a na 90% to bude problem prave v lampach.. :) zbytocne to posles do audioteku a bude to mesiac cele trvat ..
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #6 kedy: 13. Január , 2015, 15:14:00 »

...bude problem prave v lampach.. :) zbytocne to posles do audioteku...
Veď preto som písal, ako zistí, či to je v lampe a v ktorej.
Zaznamenané
DenisVanMorgan
nováčik
*
Príspevkov: 19


Mám rád, keď je to šťavnaté...


« Odpoveď #7 kedy: 13. Január , 2015, 15:24:18 »

Ok ďakujem páni :) očekujem to keď budem na skúšobni a dám vedieť ako to dopadlo.
Zaznamenané
ondreee
stály hosť
*****
Príspevkov: 1085



« Odpoveď #8 kedy: 13. Január , 2015, 16:55:19 »

daj to rovno Jankovi tu z fora vytunit a budes mat z toho dospely aparat a neskrachujes na lampach v buducnosti :)
Zaznamenané

PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #9 kedy: 13. Január , 2015, 17:04:41 »

rovno to daj niekomu kuknut.. na lampy sa zaruka nevztahuje tam ju mas len 6-mesacnu.. a na 90% to bude problem prave v lampach.. :) zbytocne to posles do audioteku a bude to mesiac cele trvat ..
Mne keď odišli lampy tak som dal kombo na reklamáciu a reklamáciu uznali, lampy vymenili a bolo to cca do 2 týždňov. Myslím, že je to iné keď je aparát v záruke ako keď sa hľadí len na samotné lampy.. neviem Som za vodou kámo Neviem
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #10 kedy: 13. Január , 2015, 17:17:17 »

Mne keď odišli lampy tak som dal kombo na reklamáciu a reklamáciu uznali, lampy vymenili a bolo to cca do 2 týždňov. Myslím, že je to iné keď je aparát v záruke ako keď sa hľadí len na samotné lampy.. neviem Som za vodou kámo Neviem

Nie, je to zvlast. Lampy 6 mesiacov a zosik 2 roky. Ked odidu lampy do 6 mesiacov, vymenia lampy. Ked potom, nevymenia nic. Nema vyznam to posielat k nim, vymenit lampy zvladne kazdy.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
DenisVanMorgan
nováčik
*
Príspevkov: 19


Mám rád, keď je to šťavnaté...


« Odpoveď #11 kedy: 13. Január , 2015, 21:12:29 »

daj to rovno Jankovi tu z fora vytunit a budes mat z toho dospely aparat a neskrachujes na lampach v buducnosti :)

Janko je odkiaľ?  Na zdravie!
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #12 kedy: 13. Január , 2015, 22:26:16 »

Nie, je to zvlast. Lampy 6 mesiacov a zosik 2 roky. Ked odidu lampy do 6 mesiacov, vymenia lampy. Ked potom, nevymenia nic. Nema vyznam to posielat k nim, vymenit lampy zvladne kazdy.
lampy mi odišli cca po deviatich mesiacoch. Skôr určite nie. A vymenili ich v pohode. Ak je predsa aparát v záruke, tak je celých zaruke. Nikde som nemal napísané, že lampy sú v záruke len toľko a toľko ale inak na všetko ostatné máte štandardne záruku.Keby si dám lampy meniť a neskôr mi napr.niečo ine odíde a oni zbadajú, že lampy nie sú povodne, tak by mi odpísali, že som si to dodrbal sám. Toto sa stalo kamosovi. Z ničoho nič mu odišiel reverb, tak to dal na reklamáciu do zmluvného strediska. Asi trištvrte roka predtým menil lampy, lebo chcel lepšie ako boli tie čo tam boli od novoty. A odpísali mu, že nakoľko sa s kombom manipulovalo neautorizovanym zásahom, tak neuznávajú reklamáciu...
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #13 kedy: 13. Január , 2015, 23:09:09 »

Ak je predsa aparát v záruke, tak je celých zaruke. Nikde som nemal napísané, že lampy sú v záruke len toľko a toľko ale inak na všetko ostatné máte štandardne záruku.

Bohuzial tak to presne je. Na lampy sa nevztahuje zakonna 2 rocna zaruka. Tak ako trebars na aute na pneumatiky (vymenitelne veci podliehajuce rychlemu opotrebeniu)

Keby si dám lampy meniť a neskôr mi napr.niečo ine odíde a oni zbadajú, že lampy nie sú povodne, tak by mi odpísali, že som si to dodrbal sám. Toto sa stalo kamosovi. Z ničoho nič mu odišiel reverb, tak to dal na reklamáciu do zmluvného strediska. Asi trištvrte roka predtým menil lampy, lebo chcel lepšie ako boli tie čo tam boli od novoty. A odpísali mu, že nakoľko sa s kombom manipulovalo neautorizovanym zásahom, tak neuznávajú reklamáciu...

Tak to toho Tvojho kamosa celkom pekne podviedli a sa divim, ze im na to skocil. Popiskujem si
« Posledná zmena: 13. Január , 2015, 23:09:44 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
DenisVanMorgan
nováčik
*
Príspevkov: 19


Mám rád, keď je to šťavnaté...


« Odpoveď #14 kedy: 13. Január , 2015, 23:16:52 »

Tak tak  Na zdravie! pekný odrb spravili na kamoša.
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.077 sekund, 22 otázok.