Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Marec , 2024, 00:47:20
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Problém s elektrónkovým aparátom (Peavey 6505+ 112)  (Prečítané 6993 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #15 kedy: 13. Január , 2015, 23:43:22 »

Janko je odkiaľ?  Na zdravie!
z kosic
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #16 kedy: 14. Január , 2015, 09:18:12 »

Bohuzial tak to presne je. Na lampy sa nevztahuje zakonna 2 rocna zaruka. Tak ako trebars na aute na pneumatiky (vymenitelne veci podliehajuce rychlemu opotrebeniu)

Tak to toho Tvojho kamosa celkom pekne podviedli a sa divim, ze im na to skocil. Popiskujem si

tak on sa samozrejme ohradil, že si to dal spraviť človeku, ktorý roky robí takýto servis má aj vzdelanie v elektrotechnike a oni mu povedali, že to nebol autorizovaný zásah a mohlo sa pri tom stať čokoľvek a že teraz chcel len využiť situáciu vo svoj prospech. Keď sa ich priamo opýtal, že či by mu to zreklamovali keby si pred tým dal u ich vymeniť elektrónky, tak mu povedali, že zreklamovali by mu to len vtedy, keby tie elektronky predtým menili oni. A ešte mu povedali, že elektronky by mu menili len v prípade poškodenia elektronky a nie z dôvodu, že niekto chce len tak iný zvuk. Povedali, že ak je aparát v záruke tak v tej dobe menia aj elektronky ked príde k ich poškodeniu. "Iba tak", že niekto chce zmeniť elektronky - vtedy nerobia výmenu. Dokonca ani za poplatok.

 Neviem
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #17 kedy: 14. Január , 2015, 09:37:30 »

Cele zle. facepalm

Akurat by bolo dobre zverejnit tu ten obchod.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #18 kedy: 14. Január , 2015, 10:00:21 »

Cele zle. facepalm

Akurat by bolo dobre zverejnit tu ten obchod.

tak toto sa stalo niekedy v roku 2011 a kupoval aparat cez e-shop. Reklamácia bola niekde v Prahe. Bližšie info však už neviem teraz. Skúsim zistiť...

Čo mne reklamovali tak to bolo tiež niekde v prahe. Skúsim nájsť doma nejaký reklamačný list a potom doplním.
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #19 kedy: 14. Január , 2015, 10:10:42 »

lampy su spotrebny tovar, neviem ci na nich nie je zaruka len 3mesiace, nie 6. mal sa ich spytat ci pasku v registracnej pokladni tiez menia az po dvoch rokoch  Bavím sa skvele
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #20 kedy: 14. Január , 2015, 12:18:59 »

s tymi znizenymi zarukami co tu operujete, tak neviem, ci mate celkom pravdu.

robim v obchode, predavam svetelne zdroje a cely zivot tiez nieco tvrdim zakaznikom a pred par rokmi to mozno aj bola pravda. ale nedavno som sa pokusal pozistovat skutocny legislativny stav a bol som docela prekvapeny... sice sam furt neviem, ako to presne je, ale mam pocit, ze tych 6 mesiacov alebo dokonca 3 mesiace, co tu pisete, nie je vobec naozaj... respektive podlozte to prislusnym paragrafom z obciankseho zakonnika (nie z obchodneho - tym sa riadia medzi sebou dodavatelske firmy) ...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #21 kedy: 14. Január , 2015, 13:23:17 »

V Obcianskom zak. toto vyslovne upravene nie je. Je to skor obchodna prax, resp. sa to prevzalo cez rozne pravne predpisy nizsej pravnej sily aj z prava EU kvoli unifikacii. Konkretne priklad k notebooku:

Záruka dvadsaťštyri mesiacov sa samozrejme vzťahuje na funkčnosť batérie a prípadný náhly úbytok kapacity pod normu bežného opotrebenia čo znamená, pokiaľ by sa jednalo o elektornicky vadnú batériu, tak by to bolo riešené v rámci tejto záruky;
pre produkty, výrobky, ktorých životnosť je kratšia ako záruka, napríklad aj batérie /a podliehajú bežnému opotrebeniu používaním;/ výrobcovia túto informáciu o záruke na batériu uvádzajú aj v záručných podmienkach pričom nejde o vadu, pokiaľ z povahy predanej veci vyplýva, že jej životnosť je kratšia než záručná doba a keď pri obvyklom užívaní takej veci dôjde k jej celkovému opotrebovaniu ešte pred uplynutím záručnej doby;
ak však takáto informácia nie je v záručných podmienkach uvedená, tak predajca ručí za vadný notebook ako celok...

Zvyk je v tomto pripade tych 6 mesiacov, niekedy aj viac, je to uz vec bud vyrobcu alebo to moze zvysit aj predajca.
« Posledná zmena: 14. Január , 2015, 13:25:17 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #22 kedy: 14. Január , 2015, 16:14:56 »

Rastis skúsim tresnúť, OZ §620 1. odsek 1. veta

svetelné zdroje sú špecifikum, tu udáva výrobca rôzne lehoty pri rôznych výrobkoch, rôznych cenových kategórií, veľa záleží od predajcu, ako má dojednané záručné podmienky s distribútorom, záleží to od vzájomného vzťahu, ak si ho dojednajú len na báze nejakých paragrafov, tak v obchode je zvyčajne problém si uplatniť záruku, lebo ten sa obáva že to nevyreklamuje a v tom prípade je to reklamácia na vlastné triko, riziko nechápem, veď si to odpíšete, potom môžu byť rôzne záručné lehoty, dám príklad Phillips Master 8 rokov a na to môžeš vziať jed že ak pôjdem v LV do jednej predajne tak mi vymenia žiarovku po 7. rokoch, aj keď mi ju už pred  tým tri krát vymenili, zo slušnosti to využívam max 2x Popiskujem si

tie lampy aj keď sú spotrebný materiál by mali vymeniť bez debaty do 6mesiacov, nad rámec tejto lehoty je to už len o dobrej vôle, kde toto nechcú spraviť, tak si treba normálne vyžiadať písomné stanovisko a už aj nascanované či nafotené poslať na soi.sk tí s nimi už zatočia :) a ešte ťa o tom aj upovedomia Bavím sa skvele

Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #23 kedy: 14. Január , 2015, 16:27:38 »

Osram svojho casu daval zaruku na usporky 10 rokov bezohladu na to, kde boli kupene... ale to su specificke situacie

toto som cital:

http://byvanie.sme.sk/c/4316336/viete-ako-reklamovat-ziarovky.html

ale vobec neviem, ci to nemaju vycucane z prsta.

analogia s elektronkami je podla mna jasna. ak nie je v manuale alebo na vyrobku uvedene, aku maju mat zivostnost, predpoklada sa zarucna doba 24 mesiacov - toto vyplyva z toho clanku na SME...

Občiansky zákonník, ani zákon o ochrane spotrebiteľa žiadny „spotrebný materiál“ nepoznajú
Zaznamenané
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #24 kedy: 14. Január , 2015, 16:35:00 »

podla mňa sa to dosť hrotí , kua , šak to sú všetko iba veci ktoré sa možu pokaziť , mne keď sa niečo pokazí , tak jasné , že som nasratý , ale , berem to tak , že čo sa može pokaziť , tak to sa aj pokazí , netreba plakať nad rozlátým mlékom  :) keby sa pokazil aparát nejakému budhistovi , tak si povie , no čo už , pokazil sa  :) a neviem si predstavit , že sa niekomu chce reklamovat aparát trebárs na severnom póle , šak je tam furt noc , ja nereklamujem zo zásady , napr . teraz dcére odišiel notbuk za 4 kilá , v záruke a ja že jebem na to , lebo by to trvalo 30 dní , dám to do opravy kde to spravia hneď  , tam mi vymenia grafiku za 80 a notbuk za pol roka v P.  zase doska odišla , oprava za 180 , kúpil som nový a ideme , šak takto nikam nedójedeme , keď budeme furt chceť dokonalosť , aby šecko išlo
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #25 kedy: 14. Január , 2015, 16:48:46 »

Občiansky zákonník, ani zákon o ochrane spotrebiteľa žiadny „spotrebný materiál“ nepoznajú

Ved to, ako som pisal vyssie, v nasom prave sa to celkovo vyslovne neriesi (neviem ale ci na to zas nie je nejaka smernica EU). Je zrejme zvyklost nechat to na vyrobcu alebo predajcu a zvycajne to ostava pri lampach na 3, 6 alebo 12 mesiacoch.

Lenze tu neslo ani o samotne lampy, ale o to, ze ked si ich vymenis pred trebars tymi 6 mesiacmi (napr. vyrobcom stanovene), tak chalanovi neuznali reklamaciu, aj ked sa posral trebars odpor v ampe, teda nieco uplne ine. A to je uz je problem.  :)
« Posledná zmena: 14. Január , 2015, 16:50:08 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #26 kedy: 14. Január , 2015, 16:51:55 »

..

Lenze tu neslo ani o samotne lampy, ale o to, ze ked si ich vymenis pred trebars tymi 6 mesiacmi (napr. vyrobcom stanovene), tak chalanovi neuznali reklamaciu, aj ked sa posral trebars odpor v ampe, teda nieco uplne ine. A to je uz je problem.  :)

to je jasne - j*ebnuty predajca. zverejnit a ignorovat !
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #27 kedy: 14. Január , 2015, 19:23:23 »

Občiansky zákonník, ani zákon o ochrane spotrebiteľa žiadny „spotrebný materiál“ nepoznajú
Ale niečo ako skrátená záruka musí byť, napríklad na potraviny určite nemôže byť 24 mesiacov.
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #28 kedy: 14. Január , 2015, 20:00:17 »

Ale niečo ako skrátená záruka musí byť, napríklad na potraviny určite nemôže byť 24 mesiacov.

samozrejme, že nemôže byť, pretože to vyplýva z povahy toho produktu. Potraviny môžeme zaradiť medzi ´´živé´´ produkty, v ktorých prebiehajú enzymatické reakcie, procesy kazenia atď. Je jasné, že potravina nemôže byť schopná toľko vydržať aj keď je dobre zabalená a uskladnená.

Veci ako lampy zaradujeme medzi ´´neživé´´ - stále produkty.
lampy tiež musia niečo vydržať a výrobca to musí deklarovať vzhľadom na spôsob používania. Sak niektoré lampy dokázatelne muzikanti používajú niekoľko rokov bez toho, aby ich potrebovali zmeniť kvôli zvuku. A tých lámp nie je málo. Nebývajú to výminky. Čiže u mňa to skôr evokuje pocit, že niekto sa chce vyvliecť z toho, že jeho výrobku jednoducho nevydržia a prdnú.

Iná situácia napr. s topánkami. Bol som u najväčšej obuvníckej rodine reklamovať topánky - po pol roku zošúchaná podrážka na päte. Obuv som nenosil celý deň, ale striedal aj s inými topánkami. Ked som sa pozrel na podrážku tak som si všimol, že oni tam natiahli snáď iba 2mm gumy a pätu spravili takú komorovú, aby boli topánky lahšie. Samozrejme, že 2mm podrážka sa musí zošúchať aj keby nechcete a lietate. A tetula mi šla vtĺcť do hlavy, že to je používaním. Ale ked som tam na nu spustil, že šak ked ste tam dali takúto vrstvu ako hajzel papier tak sa nečudujte, že sa to zoderie. Nakoniec uznala a topánky vymenila. takže oni sa podľa mňa snažia takto odrbať ludí, lebo spravia veci nie úplne kvalitne a potom tvrdia, že je to spotrebný tovar...

Ja si myslím aj keď sa možno mýlim, že lampy v aparáte, ktorý je funglovka a je v záruke by mali lampy vymieňať po dobu plynutia záruky. Ak si niekto kúpi lampy samostatne tak na ne asi platí nejaká kratšia záruka hoci to tak nemusí byť. Vid príklad so žiarovkami.
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #29 kedy: 14. Január , 2015, 20:14:11 »

Ja si myslím aj keď sa možno mýlim, že lampy v aparáte, ktorý je funglovka a je v záruke by mali lampy vymieňať po dobu plynutia záruky. Ak si niekto kúpi lampy samostatne tak na ne asi platí nejaká kratšia záruka hoci to tak nemusí byť. Vid príklad so žiarovkami.

To by bolo tazke, kedze dnes je zazrak, ked koncove lampy vydrzia 1500 hodin, preampovky o nieco viac. 1500 hodin na dva roky mas cca 2 hodiny denne, co zas nie je nejako extra nezvykle pouzivanie.

Casy, ked preampovky vydrzali bezne aj 15000 hodin a koncove v klude 5 tisic a viac, su davno prec. :)
« Posledná zmena: 14. Január , 2015, 20:14:41 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.043 sekund, 22 otázok.